Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Протоколи мережі Інтернет

Протоколи мережі Інтернет

Назва:
Протоколи мережі Інтернет
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,50 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Протоколи мережі Інтернет


План
1. Протоколи мережі.
2. Система доменних імен.
3. Доступ в Інтернет.


Основне, що відрізняє Інтернет від інших мереж, — це його протоколи — TCP/IP. Узагалі, термін TCP/IP зазвичай означає все, що пов'язано з протоколами взаємодії між комп'ютерами в Інтернеті. Він охоплює ціле сімейство протоколів, прикладні програми, і навіть саму мережу. TCP/IP — це технологія міжмережної взаємодії. Мережа, що використовує технологію TCP/IP, називається «internet». Якщо йдеться про глобальну мережу, що об'єднує безліч мереж із технологією TCP/IP, то її називають Інтернетом.
Незважаючи на те що в мережі Інтернет використовується велика кількість інших протоколів, мережу Інтернет часто називають ТСР/ІР-мережею, тому що ці два протоколи, безумовно, є найважливішими.
Як і в будь-якій іншій мережі, в Інтернеті існує 7 рівнів взаємодії між комп'ютерами: фізичний, логічний, мережний, транспортний, рівень сеансів зв'язку, представницький і прикладний рівень. Відповідно, кожному рівню взаємодії відповідає набір протоколів (тобто правил взаємодії). Розглянемо ці рівні зверху вниз.
1. Рівень користувача (прикладний). Уявімо собі, що ми сидимо за комп'ютером і працюємо у Всесвітній мережі. Насправді ми працюємо з програмами, установленими на нашому комп'ютері. Назвемо їх клієнтськими програмами. Сукупність цих програм і становить для нас наш рівень користувача. Наші можливості в Інтернеті залежать від складу цих програм і від їхньої конфігурації. Тобто на рівні користувача наші можливості роботи в Інтернеті визначаються складом клієнтських програм.
На такому рівні Інтернет видається величезною сукупністю файлів з документами, програмами й іншими ресурсами, для роботи зякими і служать наші клієнтські програми. Чим ширші можливості цих програм, тим ширші й наші можливості. Є програма для прослуховування радіотрансляцій — можемо слухати радіо; є програма для перегляду відео — можемо дивитися кіно, а якщо є поштовий клієнт — можемо одержувати й відправляти повідомлення електронної пошти.
2. Представницький рівень. А що дає нам можливість встановлювати на комп'ютері програми і працювати з ними? Звичайно ж, це його операційна система. Вона виступає посередником між людиною, комп'ютером і програмами.
На другому рівні й відбувається «розбір» із моделлю комп'ютера і його операційною системою. Вище цього рівня вони вагомі й відіграють роль. Нижче — уже неважливі. Усе, що відбувається на нижніх рівнях, однаково стосується всіх типів комп'ютерів.
Якщо подивитися на Інтернет із цього рівня, то це вже не просто набір І файлів — це величезний набір «дисків».
Протоколи представницького рівня займаються обслуговуванням прикладних програм. До програм представницького рівня належать програми, що запускаються, наприклад, на сервері, для надання різних послуг абонентам. До таких програм належать: Web-сервер, FTP-сервер, NNTP (Net News Transfer Protocol), і SMTP (Simple Mail Transfer Protocol), POP3 (Post Office Protocol) і т. д.
3. Рівень-сеансів зв'язку. Давайте уявимо собі комп'ютер із трьома жорсткими дисками. У комп'ютера є три власники. Кожний налаштував операційну систему так, щоб повністю використовувати «свій».диск, а для інших користувачів зробив його прихованим. Свою роботу вони починають з реєстрації — вводять ім'я й пароль при вмиканні комп'ютера. Якщо запитати одного з них, скільки в йогов комп'ютері жорстких дисків, то він відповість, що тільки один, і буде правий — у своєму персональному сеансі роботи з комп'ютером він ніколи не бачив ніяких інших дисків. Тієї ж думки дотримуватимуться і двоє інших. Такий самий погляд на Інтернет відкривається з висоти рівня сеансів. Для кожного сеансу зв'язку створюється свій канал, усередині якого і відбувається обмін інформацією. Протоколи рівня сеансів зв'язку відповідають за встановлення, підтримку і знищення відповідних каналів.
4. Транспортний рівень. Цей рівень відповідає за кодування того файла, який збирається одержати користувач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Протоколи мережі Інтернет

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок