Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Правові норми Internet. Мережева етика Internet. Проблеми безпеки Internet

Правові норми Internet. Мережева етика Internet. Проблеми безпеки Internet

Назва:
Правові норми Internet. Мережева етика Internet. Проблеми безпеки Internet
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,97 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Правові норми Internet. Мережева етика Internet. Проблеми безпеки Internet


Що можливо робити в Internet – складне запитання. Internet – не просто мережа, а мережа мереж, кожна з яких може мати свою власну політику і власні правила. Тому тут потрібно враховувати правові та етичні норми, а також політичні фактори. Розглянемо деякі принципи, щоб визначити кордони допустимого в Internet. При роботі в Internet повинні виконуватися три правові норми.
1. Значна частина Internet фінансується за рахунок федеральних субсидій, унаслідок чого виключається, як правило, комерційне використання мережі.
2. Internet – інтернаціональна мережа. При посиланні інформації, в тому числі й бітів через державний кордон, потрібно керуватись законами, що регулюють експорт, а не правовими законами даної держави.
3. У випадку доставки програмного продукту (або, наприклад, просто ідеї) із одного місця до іншого потрібно враховувати регіональні правові норми, що відносяться до ліцензій та інтелектуальної власності.
Більшість мереж, що входять до складу Internet, фінансуються федеральними відомствами. Згідно з федеральним законом, відомство може розподіляти свій бюджет тільки на те, що входить до сфери його діяльності. Наприклад, військово-повітряні сили не можуть таємно збільшити свій бюджет, замовив ракети за рахунок НАСА. Ці ж закони розповсюджуються і на мережу: коли НАСА фінансує мережу, то її слід використовувати тільки для вивчення космосу. Як користувач мережі, ви можете не мати жодного уявлення про те, по яким мережам циркулюють ваші пакети, але краще, щоб інформаційне наповнення цих пакетів не суперечило діяльності того відомства, яке фінансує ту чи іншу мережу.
В останній час існує багато розмов про "Національну інформаційну інфраструктуру" у США (National Information Infrastructure, NII). Це великий і загальний проект документу про створення мереж в обсязі держави за рахунок федерального та комерційного фінансування. Коли фірма або організація домовляються про підключення до Internet, вона повідомляє постачальнику мережі, з якою метою буде використовуватися мережа: –
для наукових досліджень і освіти;–
для комерційних цілей.
У першому випадку ваш трафік буде направлятися за субсидійними маршрутам, наприклад, національної мережі для наукових досліджень і освіти (NREN), що фінансуються урядом CШA. У другому варіанті трафік буде направлятися за комерційними каналами. Комерційне використання мережі звичайно коштує дорожче, оскільки не субсидіюється державою. В Internet знаходиться низка комерційних постачальників, наприклад, Advanced Networks and Services (ANS), Performance International (PCI) та UUNET. У кожної з цих компаній є власна ніша ринку і мережа в кордонах держави для виконання комерційних послуг в Internet.
У США експорт бітів підпадає під дію експортних обмежень Міністерства торгівлі. В інших країнах діють свої закони. Оскільки Internet є глобальною мережею, стає можливим експорт інформації. Експортне законодавство побудоване на двох принципах:
1. Експорт чого-небудь потребує наявності ліцензії.
2. Експорт послуг вважається приблизно еквівалентним експорту компонентів, необхідних для забезпечення цієї послуги.
Перший пункт роз'яснень не потребує. Якщо ви пересилаєте файл або відправляєте що-небудь електронною поштою за межі держави, то для цього необхідно отримати експортну ліцензію. Але тут маємо на щастя приємний сюрприз: генеральну ліцензію, сфера застосування якої є дуже широкою. Генеральна ліцензія дозволяє експорт усього, на що немає явних заборон і що може відкрито обговорюватися. Таким чином, все, про що можливо довідатися на конференції або в аудиторії, скоріше за все, підпадає під дію генеральної ліцензії, якщо ця інформація не є секретною.
Другий пункт ще простіший. Коли експорт окремих апаратурних засобів, наприклад, суперкомп'ютерів, заборонений, то дистанційний доступ до цих апаратних засобів, що знаходяться в межах даної держави, також заборонений. Тому потрібно бути дуже обережним з наданням доступу до "особливих" ресурсів іноземним користувачам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Правові норми Internet. Мережева етика Internet. Проблеми безпеки Internet

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок