Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інформаційні системи фінансово-кредитної системи банку

Інформаційні системи фінансово-кредитної системи банку

Назва:
Інформаційні системи фінансово-кредитної системи банку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,05 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота
з предмету: „Інформаційні системи фінансово-кредитної системи банку”


Характеристика та склад позамашинної інформаційної бази
Позамашинна інформаційна база складається з інформаційного забезпечення, до складу якого входять нормативно-довідкові документи, оперативні документи, методичні та інструктивні матеріали, система класифікації та кодування.
Документооборот при організації інформаційної бази представлений на рис. 1.
Рис. 1 – Приклад документообороту при організації позамашинної інформаційної бази
Система представлена наступними видами інформації: оперативна, неоперативна, облікова , планова , поточна.
Протягом дня у філії банку збирається і формується інформація, що потім передається для подальшої обробки в центральний офіс. Формуються меморіальні ордери по обліку приходу і витрати для вкладного відділу фізичних осіб і для аналогічного відділу юридичних осіб, ордера звітів по валюті і суми виторгу, звіт по касі. Дані передаються в центральний офіс. Якщо операція з клієнтами якої-небудь філії відбувалася в центральному офісі, то необхідно зажадати расписку. На початку кожного дня по телефону повідомляється в центральний офіс прихід і витрата по операціях із клієнтами. Протягом дня отримується необхідна інформація, також може бути отримана довідкова інформація. Звіт у бухгалтерії складається за кожний день, а потім складають загальні підсумки наприкінці кожного тижня і місяця. Наприкінці місяця складається баланс для перевірки діяльності кожної філії. Усі ці дані надходять у центр, де піддаються подальшій обробці для повного і достовірного аналізу діяльності банку. Центральний офіс одержує також інформацію з Національного банку України, а потім оперативна негайно передається у відділи. При організації інформаційних потоків необхідно дотримуватися логічності маршруту, відсутності паралельних потоків, документи передавати у встановлений термін.
Система кодування інформації включає два основних методи кодування: ідентифікаційний і класифікаційний.
Ідентифікаційне кодування припускає лише виділення даного об'єкта з безлічі інших; кожному об'єктові привласнюється номер за порядком. Система побудови коду проста й економічна, тому що використовуються малозначні коди. При незначному збільшенні довжини коду забезпечується довговічність кодифікатора. Недоліком же є практично відсутня інформативність коду і фактично забезпечується тільки можливість відрізнити один об'єкт від іншого.
Ідентифікаційний метод буває двох типів: порядковий і серійний (серійно-порядковий). Порядковий тип полягає в послідовній порядковій реєстрації об'єктів. До достоїнств відносять: найбільшу ємність, простоту для ідентифікації об'єктів, використання найбільш коротких кодів. Однак, у коді відсутня інформація про властивості об'єкта, існує складність автоматизованої обробки інформації при одержанні підсумків по групі об'єктів. Застосовується для кодування невеликих масивів об'єктів з одною ознакою. Серійний тип: кожній групі об'єктів приділяються послідовні серії номерів. Причому, кожна серія будується по порядковій системі кодування. Достоїнства типу визначаються простотою побудови, наявністю резерву номерів, порівняльною малозначністю кодів. Недоліки полягають у тому, що існує складність побудови серій номерів для об'єктів, що характеризуються багатьма властивостями; складність автоматизованої обробки інформації при підсумовуванні підсумків по групі об'єктів. Застосовується для кодування об'єктів з невеликим числом ознак.
Класифікаційний метод заснований на попередній класифікації об'єктів, тобто припускає поділ усієї безлічі об'єктів на угруповання по обраній ознаці класифікації.
Включає два типи: послідовна і рівнобіжна системи кодування.
Послідовна система полягає в тому, що код нижчестоящого угруповання утвориться шляхом додавання кодів відповідної кількості розрядів до коду вищестоящого угруповання. Система найчастіше використовується при ієрархічній системі класифікації. Переваги: логічність побудови коду, велика ємність, можливість одержання підсумків по старших розрядах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інформаційні системи фінансово-кредитної системи банку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок