Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Комп’ютерні злочини у США

Комп’ютерні злочини у США

Назва:
Комп’ютерні злочини у США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,08 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Пошукова робота:
Комп’ютерні злочини у США


Розширення мережі комерційних банків, які використовують у фінансових операціях сучасні інформаційні технології, сприяло появі специфічних злочинів, які пов’язані з використанням комп’ютерних систем. Перед правоохоронними органами виникли нові проблеми своєчасного їх виявлення, кваліфікованого розслідування та прийняття заходів для усунення причин та умов, що сприяють вчиненню таких злочинів. При вирішенні цієї проблеми, дуже важливо враховувати досвід боротьби зі злочинами у сфері використання комп’ютерних систем, набутий в країнах, які вже давно ведуть боротьбу з такими злочинами, і в першу чергу накопичений досвід кримінально-правової превенції “комп’ютерних” злочинів у США.
У правоохоронних органів США вже є відповідний законодавчий та практичний досвід боротьби з “комп’ютерними” злочинами, який може бути використаний у діяльності органів внутрішніх справ України.
У США, як і в багатьох інших країнах доктрини загального права (англо-американська система права), на законодавчому рівні проводиться визначення інформації як товару, як об’єкту права власності. За цією концепцією не суттєво, на яких матеріальних носіях знаходиться інформація як об'єкт правового захисту, а отже, захист її здійснюється на загальних підставах як і матеріальних цінностей. Тобто, використовуючи принцип аналогії права на законодавчому рівні та через судові прецеденти, змінюється зміст складу правопорушень (вводиться нова редакція норми).
Правова доктрина системи загального права, англо-американської сім’ї права (Великобританія, США та інші країни, що запозичили їх доктрину права). Основний її зміст зводиться до публічно-правового і приватноправового (недержавного) регулювання суспільних відносин. У зв’язку з цим існує поділ права на публічне і приватне. При цьому важливим критерієм їх розмежування є визначення соціальної спрямованості інтересу: публічний (суспільства, держави в цілому) та приватний (окремої людини, недержавних спільнот). Державне забезпечення приватноправового регулювання здійснюється через можливість судового захисту у формі судових прецедентів. Правова доктрина європейської континентальної сім’ї права. Її ще називають Романо - германською (ФРН, Франція, Росія та ряд інших). За цією доктриною право поділяється на галузі, підгалузі, галузеві та міжгалузеві комплексні інституції публічного (державного) права. Серед провідних галузей визначаються: конституційне, адміністративне, цивільне та кримінальне право. На їх основі виникають синтетичні міжгалузеві комплексні інститути права. Такий підхід правового регулювання притаманний і Україні. Наприклад, нормативна база багатьох країн Європи (Бельгія, Німеччина, Італія, Люксембург та ін.) розвивається за правовою концепцією, щодо прагнення, у разі несанкціонованого зняття інформації в автоматизованих системах, не застосовувати державні інституції класичних законодавчих положень з розкрадання та розтрати майна (речей).За цим підходом вводяться нові норми, що визначають окремі правопорушення, предметом посягання яких є інформація, в тому числі та, що обробляється за допомогою комп'ютерних технологій. Тобто речове право і інформаційне право, зокрема захист інформації в автоматизованих системах, являють собою автономні інституції в системі законодавства.
Перші спеціальні закони по боротьбі з комп’ютерною злочинністю були прийняті в 1973 році в Швеції та в 1976 році у США на федеральному рівні. У США на федеральному рівні відповідальність за комп’ютерні злочини регулюють такі законодавчі акти [1]: Закон “Про підробку засобів доступу, комп’ютерне шахрайство та зловживання “(Counterfeit Access Device and Computer Fraud and Abuse Act of 1984). Цей закон визнав злочином отримання несанкціонованого доступу до федерального комп’ютера. Під “комп’ютером федерального уряду” мається на увазі будь-який комп’ютер, який використовується урядовими або підпорядкованими йому фінансовими установами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Комп’ютерні злочини у США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок