Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Протоколи

Протоколи

Назва:
Протоколи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,52 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Протоколи
5.1. Протоколи фізичного та канального рівнів. керування доступом
5.2. Протоколи керування логічним каналом
5.3. Протоколи мережевого та транспорного рівня
5.4. Протоколи сеансового рівня
5.5. Протоколи відображення та прикладного рівня
5.1. ПРОТОКОЛИ ФІЗИЧНОГО ТА КАНАЛЬНОГО РІВНІВ. КЕРУВАННЯ ДОСТУПОМ
1.1 Протоколи фізичного рівня
Протокол фізичного рівня визначає електричні характеристики, які будь-яка система повинна мати у точці приєднання до середовища передавання. Крім того, він описує головні різновиди сервісу фізичного рівня.
Індикація спотворень під час передавання. Спотворення виникають, коли дві або більше станцій передають інформацію одночасно. Тому на фізичному рівні відбувається по-стійне прослуховування каналу і повідомлення про наявність спотворень.
Контроль часу передавання кадру. Виконують для усунення збоїв, спричинених появою необмеженої послідовності бітів. Для цього фізичний рівень перериває передавання, якщо воно триває понад 150 мс.
Передавання блоків даних. Автоузгодження швидкості передавання на фізичному рівні дає змогу партнерам зв'язку обмінятися інформацією про технології, які вони підтримують, та вибрати прийнятний варіант передавання (див. Д.5.1).
Труднощі в стандартизації протоколів фізичного рівня зумовлені великою різноманітністю середовищ передавання, кодів, методів доступу, технічних реалізацій тощо. Тому стандарти фізичного рівня є різні. Наприклад, для великих, багатовузлових, глобальних мереж, а також ЛМ з багатьма вузлами на фізичному рівні використовують протоколи Х.21, X.21bis, Х.25. Ці протоколи забезпечують реалізацію інтерфейсів кінцевої апаратури передавання даних і апаратури передавання даних.
У сучасних локальних мережах архітектуру фізичного рівня поділяють на підрівні, кожен з яких виконує визначений набір функцій. Наприклад, для мережі 10 Gigabit Ethernet (lOGE) (рис. 5.1) є такі підрівні та інтерфейси:
інтерфейс 10GM11 (10G Media Independent Interface) - стандартний інтерфейс між
канальним та фізичним рівнем, який унезалежнює реалізацію обох рівнів;
PCS (Physical Coding Sublayer) - виконує кодування та декодування;
PMA (Physical Medium Attachment) - приєднує до фізичного середовища, перетворює паралельне передавання у послідовне та навпаки, забезпечує синхронізацію передавання;
PMD (Physical Medium Dependent) - передає сигнали у фізичному середовищі, відповідає за характеристики сигналів (такі як амплітуда, частота, форма імпульсів тощо), виконує підсилення та модуляцію сигналів;
MDI (Media Dependent Interface) - інтерфейс, залежний від середовища, визначає роз'єднувачі для приєднання до фізичного середовища та їхні характеристики.
За порядком організації передавання на фізичному рівні в KM розрізняють моно канали та мережі з ретрансляцією.
Моноканал — це така мережа, у якій фізичне середовище забезпечує одночасне (з точністю до часу поширення сигналу) передавання блоків даних усім приєднаним абонентам. На відміну від моноканалу, у мережах з ретрансляцією блоки даних приймаються в проміжних вузлах, а потім знову передаються
1.2. Протоколи канального рівня
Стандарти KM описують, як звичайно, групу протоколів канального, фізичного рівнів та параметрів передавального середовища.
На сучасному етапі канальний рівень протоколу розділяють на два підрівні (рис. 5.2): керування логічним каналом (Logical Link Control (LLC)) та керування доступом до середо-вища (Media Access Control (MAC)). Перший забезпечує керування логічним каналом і не залежить від фізичного середовища, а другий - доступ до фізичних з'єднань і залежить від них.
Для мережі 10GE виділяють ще спеціальний підрівень узгодження. Він узгоджує формати канального та фізичного рівнів, працює з різними реалізаціями методів кодування, оперує з командами стандартної^ інтерфейсу (див. рис. 5.1).
Значну роботу зі стандартизації протоколів веде Комітет 802 IEEE Міжнародного інституту інженерів-електриків та електроніків, що розробив кілька стандартів протоколів канального і фізичного рівнів (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Протоколи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок