Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Основні напрями застосування обчислювальної техніки

Основні напрями застосування обчислювальної техніки

Назва:
Основні напрями застосування обчислювальної техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,69 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
з дисципліни „Інформатика”
Зміст
1. Основні напрями застосування обчислювальної техніки.
2. Класифікація ЕОМ.
3. Призначення, конструкція і характеристики пристроїв ПК: системний блок.
4. Робота з Windows:
Панель управління. Призначення та принципи.
Основні характеристики Windows.
Провідник. Структура вікна та можливості.
5. Робота з МS Word:
Як надати тексту виду колонок?
Як можливо розташувати загальний заголовок над декількома колонками
Основні напрями застосування обчислювальної техніки
Сфера застосування обчислювальної техніки розширюється дуже швидко. Якщо раніше основними її напрямами були більшою мірою наукові і виробничі галузі, то у наш час немає такої галузі, де б обчислювальна техніка не знайшла собі місця. Серед численних напрямів можна виділити декілька основних:
- наука
- виробництво (особливо сфера управління процесами)
- медицина
- освіта
- господарська діяльність, у тому числі і сільське господарство (поки що в меншій мірі)
комунікації та ін.
Таке обширне застосування викликане високою ефективністю обчислювальних процесів. Не можна не згадати про зростання ролі деяких видів обчислювальної техніки в побуті і управлінській діяльності. Зараз неможливо представити виробничий процес без електронно-обчислювальних машин, навпаки широко практикуються методики повного заміщення витрат людських ресурсів машинними (особливо, якщо в ситуаціях, де людині може загрожувати небезпека).
Таким чином, ми бачимо, що за відносно невеликий проміжок часу ЕОМ міцно увійшли до нашого життя, вони полегшують і роблять комфортнішим існування і розвиток людей.
2. Класифікація ЕОМ
Різноманіття сфер застосування і видів ЕОМ породжує велику кількість ознак, по яких здійснюється класифікація ЕОМ. До таких ознак можна віднести: принцип дії; призначення ЕОМ; технічні характеристики; об'єкт установки; умови експлуатації і обслуговування; вживану елементну і конструктивну базу; економічні чинники і ін. Можливий вплив цих чинників повинен враховуватися при проектуванні і виробництві ЕОМ.
Найбільш доцільна укрупнена класифікація по обмеженому числу ознак, оскільки тільки така класифікація дозволяє виділяти основні відмінні ознаки ЕОМ різних класів, груп, видів і категорій.
За принципом дії розрізняють цифрові, аналогові, аналогово-цифрові ЕОМ. Цифрові ЕОМ оперують з сигналами, представленими в цифровій формі, аналогові використовують аналогові сигнали, аналогово-цифрові - комбінацію цих принципів.
Природно, що основною відмінною ознакою вказаних ЕОМ є вид елементної бази.
За призначенням підрозділяють ЕОМ загального призначення, спеціалізовані, персональні. Управляючі і контрольні.
ЕОМ загального призначення (універсальні) орієнтовані на виконання широкого кола задач (математичних, інженерних і економічних), які виконуються по будь-якому алгоритму. У зв'язку з цим ЕОМ загального призначення мають, як правило, архітектуру, що дозволяє підключати різноманітні периферійні пристрої. Змінюючи їх кількість і технічні параметри, можна забезпечити різноманітність видів систем обробки даних і режимів взаємодії з користувачем. Через вказані обставини такі ЕОМ повинні мати високу продуктивність обчислень при низькій вартості. Забезпечення мінімальних габаритних розмірів, маси і енергоспоживання при проектуванні є особливо критичним.
Спеціалізовані ЕОМ призначені для вирішення вузького кругу спеціальних задач найефективнішим способом. Як правило, такі ЕОМ мають менше електронного устаткування, містять певні обмеження на обробку інформації, а значить, в більшості випадків простіші і дешевші універсальних.
Персональні ЕОМ призначені для експлуатації їх користувачем самостійно, без допомоги професійного програміста. До них в даний час відносяться ЕОМ, що володіють повним набором відповідних ознак:*
розвиненим людино-машинним інтерфейсом, що забезпечує просте управління ЕОМ непрофесійним користувачем;*
великим числом готових програмних засобів прикладного характеру, які позбавляють користувача необхідності розробляти програми самостійно;*
наявністю малогабаритних накопичувачів інформації значної місткості на змінних носіях, що забезпечують взаємозамінність і експлуатацію нових програмних засобів;*
малими габаритними розмірами і масою, що дозволяє встановлювати ЕОМ на будь-якому робочому місці, а також малим енергоспоживанням;*
низькою вартістю і широкою доступністю;*
ергономічністю конструкції, привабливістю форми, кольору і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Основні напрями застосування обчислювальної техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок