Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Поля, властивості та методи Дельфі

Поля, властивості та методи Дельфі

Назва:
Поля, властивості та методи Дельфі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,85 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Поля, властивості та методи Дельфі”


1. Поняття поля, властивостей і методів Delphi
Поля класу є перемінними, оголошеними усередині класу. Вони призначені для збереження даних під час роботи екземпляра класу (об'єкта). Обмежень на тип полів у класі не передбачено. В описі класу поля повинні передувати методам і властивостям. Звичайно поля використовуються для забезпечення виконання операцій усередині класу.
Поля призначені для використання усередині класу. Однак клас повинен якимось чином взаємодіяти з іншими класами чи програмними елементами додатку. У переважній більшості випадків клас повинен виконати з деякими даними визначені дії і представити результат.
Для одержання і передачі даних у класі застосовуються властивості. Для оголошення властивостей у класі використовується зарезервоване слово property.
Властивості являють собою атрибути, які складають індивідуальність об'єкта і допомагають описати його. Наприклад, звичайна кнопка у вікні додатку має такі властивості, як колір, розміри, положення. Для екземпляра класу "кнопка" значення цих атрибутів задаються за допомогою властивостей — спеціальним перемінним, обумовленим ключовим словом property. Колір може задаватися властивістю Color, розміри — властивостями Width і Height і т.д.
Тому що властивість забезпечує обмін даними з зовнішнім середовищем, то для доступу до його значення використовуються спеціальні методи класу. Тому звичайно властивість визначається трьома елементами: полем і двома методами, що здійснюють його читання/запис:
type
= class(TObject)
function GetColor: TSomeType;
procedure SetColor(ANewValue: TSomeType);
property AColor: TSomeType read GetColor write SetColor;  
end;
У даному прикладі доступ до значення властивості AColor здійснюється через виклики методів GetColor і SetColor. Однак у звертанні до цих методів у явному виді немає необхідності: досить написати:
AnObject.AColor := AValue; 
AVariable := AnObject.AColor;
і компілятор самостійно відтранслює звертання до властивості AColor у виклики методів Getcolor чи Setcolor. Tо є зовні властивість виглядає в точності як звичайне поле, але за всяким звертанням до нього можуть стояти потрібні вам дії. Наприклад, якщо у вас є об'єкт, що представляє собою квадрат на екрані, і його властивості "колір" ви привласнюєте значення "білий", те відбудеться негайне перемальовування, що приводить реальний колір на екрані у відповідність зі значенням властивості. Виконання цієї операції здійснюється методом, що зв'язаний з установкою значення властивості "колір".
У методах, що входять до складу властивостей, може здійснюватися перевірка установлюваної величини на влучення в припустимий діапазон значень і виклик інших процедур, що залежать від внесених змін. Якщо ж потреби в спеціальних процедурах читання і/чи запису ні, можна замість імен методів застосовувати імена полів. Розглянемо наступну конструкцію:
TPropObject = class(TObject) 
FValue: TSomeType; 
procedure DoSomething;
function Correct(AValue: Integer):boolean; 
procedure SetValue(NewValue: Integer); 
property AValue: Integer read FValue write SetValue;
;
...
procedure TPropObject.SetValue(NewValue: Integer);
 
if (NewValueoFValue) and Correct(NewValue) then EValue := NewValue;
DoSomething; 
end;
У цьому прикладі читання значення властивості AValue означає просте читання поля rvalue. Зате при присвоєнні значення усередині SetValue викликається відразу два методи.
Якщо властивість повинна тільки читатися чи записуватися, у його описі може бути присутнім відповідний метод:
type
TAnObject = class(TObject)
property AProperty: TSomeType read GetValue; 
end;
У цьому прикладі поза об'єктом значення властивості можна лише прочитати; спроба привласнити властивості AProperty значення викликає помилку компіляції.
Для присвоєння властивості значення за замовчуванням використовується ключове слово default:
property Visible: boolean read FVisible write SetVisible default True;
Це означає, що при запуску програми властивість буде встановлено компілятором у True.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Поля, властивості та методи Дельфі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок