Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інформаційні системи у фінансово-кредитних установах

Інформаційні системи у фінансово-кредитних установах

Назва:
Інформаційні системи у фінансово-кредитних установах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,97 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота
з курсу "Інформаційні системи у фінансово-кредитних установах"


Зміст
1. Уніфікована система первинної документації, поняття, склад та вимоги
2. Проект бази даних для довільної авіакомпанії (електронний варіант СУБД MS Ассеss).
3. Список літератури.


1. УНІФІКОВАНА СИСТЕМА ПЕРВИННОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ПОНЯТТЯ, СКЛАД ТА ВИМОГИ
У сучасних умовах первинні документи лишаються основними носіями вхідних (первинних) даних і засобом оформлення виконуваних підприємствами чи установами господарських операцій. Незважаючи на сучасні тенденції до використання «безпаперової» інформаційно: технології, документ досі є найпоширенішим носієм інформації Документообіг дедалі зростає, як і кількість людей, що працюють з документами.
Тому вдосконалення інформаційного забезпечення комп'ютерна систем насамперед пов'язане з удосконаленням форми первинних документів, з їхньою уніфікацією на основі стандартизації принципів і основних вимог.
Уніфікована система первинної документації розглядається за своїм складом як комплекс взаємопов'язаних форм документів, процесів і правил документування даних і документообігу, які відповідають єдиним правилам та вимогам, а за змістом — як засіб реалізації інформаційних процесів для документованого обміну даними, що мають нормативно-правову основу при управлінні народним господарством.
Головною особливістю уніфікованої системи первинної документації (УСПД) є те, що вона містить інформаційні, нормативно-правові і організаційно-технічні аспекти, а також відбиває соціально-економічну природу управління народним господарством.
Проектування первинних документів пов'язане з вирішенням трьох основних питань: вибором необхідних форм єдиної уніфіковано: системи документації, побудовою унікальних форм документів згідно з вимогами державних стандартів або експлуатаційними
характеристиками використовуваних технічних засобів, організацією раціонального документообігу.
Створення уніфікованих форм документів являє собою комплексну проблему, що ґрунтується на таких принципах:
скороченні кількості форм первинних документів з меток побудови раціонального документообігу і спрощення їх обробки на ЕОМ;
застосуванні єдиних форм документів на різних рівнях управління: міністерство, об'єднання, підприємство (наприклад, касові ордери, авансовий звіт, вимога тощо); використанні мінімальної кількості даних, які вводяться для розв'язування функціональних задач, а також виключення із документів розрахункових показників, які можна дістати при машинній обробці, і даних, які є в системі (наприклад, норми витрат часу, тарифні ставки, посадові оклади тощо); одноразовому вводі даних до ЕОМ і багаторазовому їх використанні;
єдиній термінології для всієї системи первинної документації, яка забезпечує простоту і зручність при роботі користувача з документами.
Уніфіковані форми первинних документів затверджуються абс реєструються Держстандартом. Вони розробляються і затверджуються Міністерством статистики, Міністерством фінансів, іншими міністерствами і відомствами згідно з типовими формами. Кожній формі присвоюється номер за Загальнодержавним класифікатором управлінської документації, а реквізити, які вносяться до первинного документа, мають кодуватися відповідно до загальнодержавних або локальних класифікаторів техніко-економічної інформації.
Вибір уніфікованих форм первинних документів при створенні комп'ютерних інформаційних систем ґрунтується передусім на визначенні складу реквізитів, які потрібні для кожної функціональної задачі системи управління з урахуванням їх інформаційної взаємодії, а також на виконанні вимог, що ставляться у зв'язку з використанням конкретних засобів обчислювальної техніки.
Тому при виборі уніфікованих форм первинних документів слід ураховувати їхнє призначення, місце складання, кількість примірників, загальну структуру документа тощо.
Класифікація первинних документів відбиває їх специфічні особливості, що деякою мірою впливають на методику їх проектування. З цієї позиції первинні документи класифікуються за кількома ознаками: характером відтворюваних господарських операцій — матеріальні, грошові, розрахункові, товарні і тощо;
призначенням — розпорядчі, організаційні, довідково-інформаційні, технічні і тощо; способом охоплення господарських операцій — одноразові, одиничні, нагромаджувальні, зведені і тощо;
характером заповнення — однорядкові і багаторядкові, однобічні і двобічні; кількістю виписуваних примірників — однопримірникові, двопримірникові і тощо; побудовою форми — лінійні, анкетні, табличні (табельні), комбіновані; типізацією — типові і індивідуальні; місцем формування — зовнішні та внутрішні тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інформаційні системи у фінансово-кредитних установах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок