Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Поняття,типова структура та класифікація міжнародних інформаційних технологій

Поняття,типова структура та класифікація міжнародних інформаційних технологій

Назва:
Поняття,типова структура та класифікація міжнародних інформаційних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,50 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Поняття,типова структура та класифікація міжнародних інформаційних технологій


Поняття міжнародних інформаційних технологій
Міжнародна інформація і інформаційні технології
Серед різноманітних інструментаріїв, що винайшло людство за час своєї цивілізації, поняття технологія має загальне і об’ємне (інтегроване) значення. Наприклад, технологія виробництва продовольчих товарів, споживчих товарів, важкої індустрії тощо. В широкому розумінні, технологія - це комплекс технічних, організаційних, економічних та матеріальних ресурсів, що забезпечують перетворення одного виду (стану) матерії в інший. Для розуміння цього, можна привести і розглянути всім знайомі технології: бродильних речовин, цукроваріння, виготовлення чавуну, сталі і т.д.
Інформаційні технології займають зовсім інше місце в ієрархії технологій, тому що вони несуть інтелектуальний зміст перетворення матерії - інформації. За своєю природою, як зазначив в своїх працях видатний кібернетик Норберт Вінер - інформація - не матерія, і не енергія.
Тому інформаційні технології – це технології, що пов’язані із основними технологічними операціями інформаційного процесу, а саме: прийняттям інформації, її запам’ятовуванням, обробкою інформації та її видачею.
Це складне поняття міжнародні інформаційні технології. Це такі технології, які займаються технологічними процесами з міжнародною інформацією, тобто інформацією, що царює на рівні міждержавних відносин та стосунків.
Слід зазначити, що міжнародні інформаційні технології стали основним інструментарієм спілкування в міжнародних комунікаціях, завдяки супермагістралі Internet та її режимів функціонування.
Типова структура міжнародних інформаційних технологій
Сучасні міжнародні інформаційні технології та еволюція їх розвитку
Типова структура міжнародних інформаційних технологій (МІТ) базується на основних технологічних операціях комп’ютерних інформаційних технологій. Вона включає чотири фундаментальні технологічні операції, а саме:
технологію прийняття інформації;
технологію видачі інформації;
технологію запам’ятовування інформації;
технологію обробки інформації.
Інформація може мати характер інтегрований, тобто від звичайної до міжнародної.
В загальному вигляді, як лінійна технологія, типова структура може бути представлена наступним способом (рис.1).
Інформація І1, що поступає на технологічний блок №1, проходячи технологічні блоки № 2, 3, 4, отримує форму І2. Таким чином відбувається трансформація (зміна) інформації з однієї форми І1, в іншу форму І2.
Прив’язуючи технологічні операції до архітектури інформаційних та програмних засобів типову структуру МІТ можна комплексно представити так (рис.6).
По характеру технологічних операцій, апаратних та програмних особливостей блок 1 та 2 лінійної технології, як правило, об’єднується в один технологічний блок (рис.2).
Канали зв’язку між технологічними блоками 1, 2 та 3 характеризують технологічний процес, що пов’язаний з характером технологічних операцій. Наприклад, при технології запам’ятовування інформації можливе використання тільки блоків 1 та 2, а при технології обробки інформації, можливе використання блоків 1, 3 і т.д.


І1 |
1 | 2 | 3 | 4 | І2
Технологія прийняття інформації | Технологія запам’ятовування інформації | Технологія обробки інформації | Технологія видачі інформації
Рис. 1. Лінійна типова структура МІТ
Кожний технологічний блок, звичайно, представляє собою складну технологічну операцію, що складається з декількох (багатьох) простих технологічних операцій. В системному вигляді це макрооперації, або команди інструментальних апаратурних засобів. Але завжди будь-який інформаційний процес можна на самому верхньому рівні представити як компоненту 4-х технологічних операцій: прийому, видачі, запам’ятовування та обробки.
МІ { | 1 | 2
Технологія
прийому-видачі інформації | Технологія
запам’ятовування інформації
3
Технологія
обробки інформації
Рис. 2. Комплексна структура МІТ
Сучасні міжнародні інформаційні технології складають основу індустрії інформатики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Поняття,типова структура та класифікація міжнародних інформаційних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок