Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Оптичні диски.Види, фукнції, історія виникнення

Оптичні диски.Види, фукнції, історія виникнення

Назва:
Оптичні диски.Види, фукнції, історія виникнення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,94 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Р Е Ф Е Р А Т
На тему:
«Оптичні диски.
Види, фукнції, історія виникнення»


Формати CD   
Дуже коротко варто розглянути основні формати, утворені на CD за рахунок використання різних секторів, доріжок, стандартів.   
Самий старий формат - CD-DA - аудіодиск: єдиний сеанс, отже, одна заголовна і одна фінальна область, між якими знаходяться тілько доріжки першого типу.   
Наступний за часом - CD-ROM: також єдиний сеанс, одна заголовна область і одна фінальна. Між ними знаходяться доріжки другого типу (формально можуть бути і доріжки третього типу, але на практиці вони не використовуються). Цей формат читається будь-яким CD-ROM-нагромаджувачем, у тому числі і старими, що не розрізняють кілька сеансів.   
Змішаний диск (Mixed Mode) містить у єдиному сеансі доріжки CD-DA і CD-ROM. Звичайний нагромаджувач повинний відключати відтворення звуку, виявляючи доріжку CD-ROM.   
Більш сучасний варіант диска для multimedia-додатків, що використовують звук і відео в реальному часі - CD-ROM XA. Його доріжки даних можуть містити сектора різних форм для збереження даних і стиснутих аудио- відеопослідовностей.   
CD-I (чи Зелений диск). По типі секторів - такої ж як CD-ROM XA, однак відрізняється організацією роботи з ним (зокрема TOC). Працює на відповідних йому нагромаджувачах.   
CD-I Ready тип 1 - спеціальний різновид диска CD-DA, на першій доріжці якого перед першим фрагментом зберігається додаткова інформація в розширеній преамбулі. Аудио-проигрыватель не повинний "зауважувати" цю інформацію (він повинний сприймати її як звичайні 2 секунди тиші перед фрагментом). На жаль! Не всі старі програвачі такі "розумні" і можуть позиционироваться по змісту.
CD-I Ready тип 2 пропонується для усунення неприємностей, характерних для роботи старих типів програвачів з дисками попереднього типу. У ньому використовується нездатність цих нагромаджувачів побачити другий сеанс (на цьому диску два сеанси: перший - звичайний аудио, другий - CD-I).   
Для роботи одночасно на нагромаджувачах CD-ROM XA і CD-I використовується так називаний перехідної диск CD (CD-Bridge). Це односеансовый диск, у якого перша доріжка CD-I, а інші CD-ROM. Використання його базується на різних позиціях опису початку даних у нагромаджувачах CD-ROM XA і CD-I. У першому випадку крапка входу знаходиться за адресою 00 хв 02 сек 16 сектор зсув 1024, а в другому випадку в тім же секторі, але зі зсувом 0. До цього типу дисків відноситься Photo-CD.   
Video CD - компакт-диски, що використовують сектори п'ятого типу (друга форма) і відповідні Білій книзі - відносно молодому стандарту (1993 рік), що визначає спосіб збереження відеоінформації зі швидким інтерактивним доступом.
Перспективні типи CD   
Існуючі сьогодні CD-ROM "народилися" від аудіодисків, технологічна готовність випуску яких існує вже більш 15 років. За цей час виникли і нові технологічні можливості, і достатній ринок для створення пристрою, орієнтованого на ефективне збереження даних, і зручні засоби доступу до них. Можливості формату майже вичерпані (однак тільки збереження змісту в Q-фреймі підканалу при секторах, що пустують, рубає під корінь можливості використання невеликих сеансів). Природно, що світ прагне до створення більш сучасних CD. Такі CD давно чекають на ринку, для них не тільки придумали назву (High Density Compact Disk - HD CD), але і встигли поміняти його на MMCD (MultiMedia CD). Очікується, що за рахунок зменшення довжини хвилі лазера, що зчитує, удасться зменшити розміри пита і відстань між доріжками. У сукупності з поліпшенням структури збереження інформації і більш сучасними засобами корекції помилок, можливо, удасться досягти ємності 3,7 ГБ на диск. Ще велику ємність обіцяє мультиповерхностная технологія, при якій запис здійснюється на декількох (для початку на двох) шарах, розташованих один над іншим. Вибір шару, що зчитується, забезпечується фокусуванням лучачи саме на ньому, а надзвичайно короткофокусна оптика дозволяє зменшити перешкоду від іншого шару до прийнятної величини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Оптичні диски.Види, фукнції, історія виникнення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок