Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> З чого складається персональний комп

З чого складається персональний комп

Назва:
З чого складається персональний комп
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,07 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
З чого складається персональний комп'ютер


План
1. Материнська плата.
2. Процесор.
3. Основні характеристики основного центрального процесора.
4. Системна шина.
5. Порти.
5.1. Паралельні порти (LPT).
5.2. Послідовні порти (СОМ).
5.3. Порт PS/2.
5.4. Порт USB.
5.5. Порт FireWire.
6. Відеокарта.
7. Звукова карта.


Усередині системного блоку розміщуються основні внутрішні компоненти комп'ютера:
- материнська плата;—
плати адаптерів (звукова, відео- і сітьова карти);—
процесор;—
дискові накопичувачі;—
блок живлення;—
з'єднувальні шлейфи, шнури й кабелі;—
вентилятор системи охолодження внутрішніх елементів;—
вентилятор і радіатор системи охолодження процесора;—
слоти системної шини.
У зв'язку з тим, що багато компонентів можуть бути інтегровані на материнській платі, то не всі вони можуть бути представлені як окремі комплектуючі елементи. Задня панель, як правило, містить панелі плат розширень із роз'ємами, заглушки роз'ємів, вентиляційний отвір вентилятора блоку живлення.
Материнська плата
Материнська плата є своєрідним «фундаментом» для всіх комплектуючих комп'ютера. Саме в неї вставляються всі основні пристрої: відеокарта, оперативна пам'ять, процесор, жорсткі диски і т. д. Інакше кажучи, це платформа, на якій будується вся конфігурація комп'ютера.
На материнських платах також зустрічаються інтегровані пристрої, тобто вмонтовані. Материнські плати подібного типу вже протягом тривалого часу фігурують на комп'ютерному ринку. Прикладом можуть бути материнські плати із вмонтованими звуковою і відеокартами.
Пристрої інтегруються на материнську плату з метою здешевлення загальної вартості комп'ютера. Справді, вартість чіпа плюс витрати на інженерні розробки з інтеграції значно менші, ніж вартість розробки й виготовлення окремої повноцінної плати розширення. Однак інтегровані рішення мають свої недоліки. Це, по-перше, неможливість модернізації у майбутньому. А по-друге, такі рішення мають досить середню продуктивність.
Тип і характеристики різних елементів і пристроїв материнської плати, як правило, визначаються типом і архітектурою процесора. Саме процесор або процесори, їхнє сімейство, тип, архітектура й виконання визначають той або інший варіант архітектурного виконання материнської плати. Материнські плати виготовляють, спираючись на найкращу сумісність саме з процесорами.
Сьогодні існує дві альтернативні архітектури процесорів і відповідно материнських плат для них — від компанії Intel (Slot 1, Slot 2, Socket 340, Socket 478) і від компанії AMD (Slot A, Socket А). Перша підтримує процесори Intel Pentium II, Pentium ІІІ, Celeron і Pentium 4, а друга — AMD Athlon і Duron. Процесор однієї архітектури неможливо використовувати в материнських платах, розрахованих для іншої.
За числом процесорів, що складають центральний процесор, розрізняють однопроцесорні й багатопроцесорні (мультипроцесорні) материнські плати. Більшість персональних комп'ютерів є однопроцесорними системами і комплектуються однопроцесорними материнськими платами. На вигляд і комплектацію материнських плат впливають необхідні експлуатаційні характеристики і майбутнє призначення комп'ютера.
Процесор
Що ж таке процесор? Процесор — це «мозок» комп'ютера. Процесором називається пристрій, що здатен обробляти програмний код і визначати основні функції комп'ютера з обробки інформації, тобто процесор виконує основні процеси в комп'ютері.
Конструктивно процесори можуть виконуватися як у вигляді однієї великої монокристальцої інтегральної мікросхеми — чіпа, так і у вигляді декількох мікросхем, блоків електронних плат і пристроїв.
Найчастіше процесор має вигляд чіпа, розташованого на материнській платі. На самому чіпі написана його марка, його тактова частота (кількість можливих операцій, які він може виконати за одиницю часу) і виробник.
Сьогодні мікропроцесори й процесори вміщають у собі мільйони транзисторів й інших елементів електронної логіки і становлять собою складні високотехнологічні електронні пристрої.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: З чого складається персональний комп

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок