Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Алгоритмічна структура міжнародних інформаційних систем

Алгоритмічна структура міжнародних інформаційних систем

Назва:
Алгоритмічна структура міжнародних інформаційних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,43 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Алгоритмічна структура міжнародних інформаційних систем


Завдання накопичення, обробки та розповсюдження інформації стояло перед людством на усіх етапах його розвитку. Протягом довгого часу основним інструментом для вирішення цього завдання був мозок, язик та слух людини. Перша кардинальна зміна прийшла у зв'язку з винайденням писемності, а потім розвитком книгодрукування. Ці два етапи створили принципово нову технологію накопичення та розповсюдження інформації, що позбавила людство від необхідності цілком покладатися на такий хиткий та ненадійний інструмент, яким є пам'ять людини. Оскільки в епоху книгодрукування основним носієм накопичуваної інформації став папір, технологію накопичення та розповсюдження інформації звичайно стали звати паперовою технологією.
Потрібно підкреслити, що революція в інформації, пов'язана із становленням писемності та книгодрукування, практично не зачепила сферу переробки інформації. Тут основним та практично одноосібним робочим інструментом лишався мозок людини. Механізація окремих операцій з переробки інформації (перед усім обчислювальних) за допомогою тих чи інших технічних засобів (логарифмічна лінійка, арифмометр та ін.) по суті нічого суттєво не змінювала. По-перше, при їх використанні в паперовій формі надавалася не тільки початкова та результуюча інформація, але і більшість проміжних результатів.
По-друге, кожний крок з перетворення інформації контролювався та керувався людиною. По суті, всі ці засоби залишались лише інструментами.
Справа в цілому змінилася з появою електронних обчислювальних машин (ЕОМ). Винайдення ЕОМ відкрило еру комплексної механізації та автоматизації розумової праці людини та переходу до безпаперової інформатики. Суть безпаперових технологій полягає в тому, що вони не усувають людину із системи управління суспільством та господарством, а лише перекладають її потуги від рутинної роботи у більш творчі галузі. Але не потрібно вдаватися до вульгаризації й вважати, що нова технологія позбавить від абсолютно всіх паперових документів. Найбільш важливі рішення, листи та інша інформація, орієнтовані на людину, можуть залишатися в паперовій формі навіть на вищих стадіях розвитку безпаперової технології.
Від часу виникнення та розвитку міжнародних інформаційних систем (МІС) звичайно змінювалась їх структура, обсяг обчислень та даних, темпи обробки інформації тощо. У широкому значенні під МІС розуміють таку інформаційну систему, яка займається прийняттям, переробкою, запам'ятовуванням та видачею міжнародної інформації. Отже, головною метою МІС є забезпечення міжнародних комунікацій.
В етапах розвитку МІС та їх структури розрізняють три періоди, що пов'язані з особливостями розв'язування функціональних завдань, залежно від характеру інформаційного процесу.
У системах першого покоління, які в зарубіжній літературі відомі під назвою "Системи електронної обробки даних", а у вітчизняній – "Автоматизовані системи управління (АСУ)", в основі алгоритмічної структури лежить "задачний підхід", тобто для вирішення кожного завдання системою окремо готувалися дані та створювалась алгоритмічна модель (рис. 24.а). Така структура створювала інформаційну та алгоритмічну надмірність. Системи такої структури були прикладними та зорієнтованими на автоматизацію паперових технологій. Системи з такою структурою були поширені у 60-70-х рр.
Друге покоління систем відоме під назвою "Управлінські інформаційні системи" – Management information systems. Структура таких систем зорієнтована на операційну обробку даних, для якої характерний структуризований потік інформації, інтеграція задач обробки даних, звітів та зошитів (рис. 24.б). У системі були застосовані переваги колективного користування даними, тобто створення єдиної централізовано керованої бази даних (БД), яка управляється системою керування базою даних (СКБД). Основним недоліком такої структури є завдання створення надмірних БД, де виникає проблема опису даних, незалежно від окремих прикладних програм. У наш час відбувається бурхливий розвиток та широке поширення МІС, які побудовані на засадах СКБД.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Алгоритмічна структура міжнародних інформаційних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок