Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Про мови програмування

Про мови програмування

Назва:
Про мови програмування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,22 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
1.Мови програмування та іх класифікація
Машинні мови: 1) функціональні (LISP, ML, Scheme); 2) об’єктно-орієнтовані (SIMULA, C++, Ada95, Java, Visual Basic); 3) імперативні (FORTRAN, Basic, C, Ada, COBOL, ALGOL, APL, Pascal); 4) декларативні (GPSS, Prolog).
Імперативна або процедурна парадигма є традиційним підходом до процесу програмування: запис послідовності команд для одержання бажаного результату. Для розв’язку задачі iмперативна парадигма пропонує знайти алгоритм її рішення. Декларативна парадигма протилежна імперативній. Головним є точне формулювання задачі, а не алгоритм її розв’язку. Основна частина програми складається з описів. Декларативний підхід застосовується для моделювання систем. Функціональна парадигма розглядає процес розробки програм як конструювання її з деяких Black Box (функцій), кожна з яких отримує початкові дані (на вході) i виробляє відповідний результат (на виході). Перевага функціональної парадигми над імперативною в тому, що вона стимулює модульний підхід до розробки програм. Об’єктно-орієнтована парадигма передбачає об’єктно-орієнтоване програмування. Елемент даних розглядається як активний об’єкт а не пасивний. Перевагою модульної структури є те, що всі взаємодії модулів здійснюються шляхом пересилки повідомлень.
По степені залежності від машини всі мови програмування діляться на дві групи: машинно-залежні і машинно-незалежні.
В групу машинно-залежних мов входять машинні і машинно-орієнтовні мови.
До машинно-орієнтовних мов відносяться мови символічного кодування, які називаються мнемо кодами і автокодами.
Опис алгоритму на мнемо коді деталізовано в такій же мірі, як і при використанні машинної мови, а основна одиниця програми – оператор, майже повністю відповідає машинній команді і відрізняється від неї використанням буквених позначень для операцій і буквено-цифрових позначень для адрес. При трансляції в машинну програму один оператор мнемо коду заміняється однією еквівалентною машинною командою. Такі мови програмування називають ще мовами рівня ’один до одного’.
Автокоди – це мови рівня ’один до декількох’, оскільки поряд із символічними еквівалентами машинних команд використовують макрокоманди, виконання яких забезпечується декількома машинними командами, що розширює можливості програміста в порівнянні з використанням мнемо кодів.
Група машинно-незалежних мов включає процедурно і проблемно-орієнтовні мови.
Процедурно-орієнтовні мови служать для опису процедур обробки інформації.
Проблемно-орієнтована мова призначена для опису деякого досить вузького класу задач (наприклад таких як складання звітів, сортування інформаційних масивів тощо).
Загальна характеристика мов програмування, транслятори і компілятори.
С++ є розширенням мови С. С++ - це мова ООП, суть якого полягає в об’єднанні даних та алгоритмів їх опрацювання в єдине ціле. Узагальнене програмування, яке також підтримується мовою С++, - це ще один спосіб програмування, де код програми створюють незалежно від типу даних. Текст будь-якої програми складається з команд, описів змінних, сталих, приєднань бібліотек тощо. Такий текст називають програмним кодом.
Мови С та С++ використовують базовий алфавіт з латинських символів (великих та малих), знаків пунктуації, цифр та _ . За допомогою значущого алфавіту формуються лексеми – значущі слова, які розрізняються компілятором (транслятором). Шляхом компонування лексем формується програма, яка задає певну послідовність дій для ЦП. Програма набирається в текстовому редакторі і компілятором перетворюється в машинний код. Всі мови програмування поділяють на два типи: трансляторні і компіляторні. Компіляторний тип: на основі тексту програми створюється автономний виконавчий модуль (exe-файл). Паскаль, С, С++. Трансляторний тип: вихідний текст програми перетворюється у внутрішній код (транслюється) та виконується транслятором в покроковому режимі. Basic, Java.
2.Поняття про структурне прог-ня. Структура пр-ми та аналіз розділів на мові ТР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Про мови програмування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок