Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Online Computer Library Center: історія та програма на найближчі роки

Online Computer Library Center: історія та програма на найближчі роки

Назва:
Online Computer Library Center: історія та програма на найближчі роки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,16 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Online Computer Library Center: історія та програма на найближчі роки


Історія OCLC
OCLC було засноване в 1967 році президентами кількох університетів штату Огайо з метою співпраці їхніх бібліотек.
У 1971 році OCLC і група новаторських академічних бібліотек штату Огайо стали піонерами комп’ютерної революції в бібліотечній справі, запровадивши Union Catalog and Shared Cataloging System. Ця система змогла значно підвищити продуктивність персоналу, бо останні могли набагато швидше класти необхідні книжки на полиці користувачів, ніж це було при використанні інших методів.
Працюючи разом, бібліотеки створили новий унікальний засіб - WorldСat, який зараз є передовою бібліографічною базою даних світу, яка:
містить більше 45 млн. записів (records), створених бібліотеками світу, причому новий запис додається кожні 15 секунд;
охоплює період більш ніж 4 тис. років людської писемності;
представляє більш ніж 400 мов світу;
містить більше 800 млн. посилань на місцезнаходження (location listings).
Історія WorldCat
1979 - OCLC Interlibrary Loan Service (ILL) - міжбібліотечний абонемент, що сприяв обміну матеріалами між бібліотеками у використанні описів і інформації про бібліотеки, які володіють певними матеріалами, і WorldCat. З 1979 року було здійснено більш ніж 100 млн. трансакцій із використанням OCLC ILL.
1991 - впровадження OCLC FirstSearch service, що дало можливість доступу до ресурсів бібліотек кінцевих користувачів. З 1991 року користувачі здійснили більше 71 млн. пошуків за допомогою системи FirstSearch.
1999 - впровадження CatExpress, куди включені загальні (shared) засоби каталогування та можливості WorldCat для принципово нового спектру малих бібліотек. У тому ж 1999 році 344 бібліотеки почали використовувати CatExpress, включаючи бібліотеки 64 американських шкіл типу К-12.
2000 - Cooperative Online Resource Catalog (CORC) service - узагальнений онлайновий каталог ресурсів, який допомагає бібліотекам організовувати і описати веб-ресурси і додати їх до WorldCat. Біля 500 бібліотек з 26 країн брали участь у впровадженні цього каталогу.
Огляд Extended WorldCat
Стратегія OCLC на наступні кілька років полягає у розширенні WorldCat у зв’язаний глобальною мережею інформаційний ресурс, який надає доступ до усього того, що знаходиться у бібліотеках, музеях, архівах та інших місцях, де зберігається наукова, освітня інформація чи художня література.
На даний момент WorldCat, OCLC Online Union Catalog (загальний каталог, доступний 24 години на добу) в основному спрямований на доступ до бібліографічної інформації, а також про об’єкти, що знаходяться в бібліотеках. В той час, коли кінцеві користувачі все більше використовують WorldCat, ця бібліографічна база даних залишається в першу чергу засобом впорядкування колекцій для бібліотекарів та засобом обміну ресурсами.
Вдосконалена версія WorldCat з робочою назвою Extended WorldCat буде мати розподілену базу знань і ряд інтегрованих, орієнтованих на веб сервісів, які підтримають співпрацю, пошук, обмін, доставку і захист об’єктів знання та колективний доступ організацій, які беруть участь у даному проекті.
Extended WorldCat орієнтований на використання інформації бібліотеками і користувачами, включаючи навчальні заклади, студентів, бізнесменів і зацікавлених в усьому світі. Інформацію буде доставлено у вигляді і за час, що найкраще відповідає вимогам користувача.
Характеристика Extended WorldCat
Вдосконалена, виключна область застосування.
Відкритий доступ:
через окремі портали бібліотек;
через портали партнерів Extended WorldCat, включаючи OCLC, що з’єднані із місцевими бібліотеками;
через портали інформаційних партнерів (наприклад, пошукові машини, володарі баз даних та Web-портали.
Інтерактивна робота з кінцевим користувачем.
Користувачі активно створюють Extended WorldCat, додаючи власні цитати і коментарі.
Персоналізація.
Користувачі виберуть послуги Extended WorldCat у тому масштабі, що найкраще відповідає їхнім потребам.
Навігація.
Користувачі, що будуть шукати за допомогою Extended WorldCat із використанням схожих принципів пошуку, будуть знаходити пов’язані ресурси області їхньої уваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Online Computer Library Center: історія та програма на найближчі роки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок