Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> САПР PROTEL DXP

САПР PROTEL DXP

Назва:
САПР PROTEL DXP
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,37 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
САПР PROTEL DXP


Загальні відомості про системуDXP. Програмна оболонка Design Explorer. Організація зберігання інформації в проектах системи Protel DXP. Створення нового проекту друкованої плати. Підготовка промальовування принципової схеми. Пошук компонентів в бібліотеках і підключення бібліотек.
Система Protel DXP з'явилася в серпні 2002 року і прийшла на зміну попередньої версії Protel SE, яка за останні три роки набула широку популярність і неабияк потіснила позиції іншого продукту компанії Altium - системи P-CAD 2001.
Система Protel DXP є повністю 32-розрядним додатком, призначеним для роботи під Windows NT/XP і надає розробникам друкованих плат всі необхідні інструменти. Основу системи складає програмна оболонка Design Explorer, яка інтегрує в собі різні модулі, що виконують певні функції проектування, наприклад, редактор принципових схем, редактор друкованих плат, автотрасувальник, програма моделювання, інтерфейси імпорту і експорту.
Середовище Design Explorer
Середовище проектування Design Explorer є інтерфейсом між користувачем, проектом і різними інструментами проектування. Для запуску системи Protel DXP необхідно відкрити оболонку Design Explorer через меню Windows Пуск | Altium | Protel DXP.
Мал. 1. Елементи середовища проектування Design Explorer.
Вікно Design Explorer (малюнок 1) має ряд основних елементів. Основною частиною вікна є робочий стіл системи, на якому відкриваються різні документи проектів. Тут же розташовуються іконки швидкого виклику основних функцій. У верхній частині вікна розташовано системне меню команд і панелі інструментів. Зліва і справа розташовуються панелі управління, які при необхідності можуть бути настроєні так, щоб автоматично забиратися з екрану, якщо ними не користуються. Перемикання між панелями здійснюється за допомогою закладок внизу. Виклик потрібної панелі здійснюється за допомогою кнопок в нижній частині вікна.
Мал. 2. Вид середовища проектування Design Explorer під час роботи над проектом.
Оскільки інтерфейс пакету видозмінюється залежно від виконуваного в даний момент завдання (малюнок 2), немає сенсу детально вивчати всі команди меню і панелі інструментів. Набагато корисно буде розглянути реальний приклад проектування, який дозволить зрозуміти логіку роботи програми і запам'ятати основні прийоми роботи в ній. 
Що таке проект системи Protel?
Система Protel DXP зберігає всю проектну інформацію на жорсткому диску комп'ютера у вигляді окремих файлів, тому для маніпуляцій з ними можна використовувати Провідник системи Windows. Проект Protel DXP є спеціальним службовим файлом, що містить посилання на окремі документи і забезпечує доступ до них в рамках середовища проектування Design Explorer. Відмітимо, що в попередній версії Protel 99 SE переважаючим способом зберігання даних вважалася спеціальна база даних проекту. 
Створення нового проекту
Як вже сказано вище, проект системи Protel DXP є звичайним текстовим ASCII файлом з розширенням, наприклад .PrjPCB, що містить посилання на всі використовувані в проекті документи, а також необхідні установки для роботи з ними, наприклад, настройки друку або виведення CAM файлів. Документи, що не асоціюються ні з одним проектом, називаються "вільними" (Free Documents). Додавання в проект посилання на такий документ, наприклад, на лист принципової схеми означає додавання цього документа в проект. Після компіляції проекту стає можливим його верифікація і синхронізація.
Проекти бувають чотирьох типів: друковані плати (PCB), програмовані логіки (FPGA), VHDL опис (Embedded) або інтегрована бібліотека компонентів (Integrated Library). Процес створення нового проекту не залежить від типу проекту. Розглянемо приклад проекту друкованої плати. Послідовність дій тут буде наступна: спочатку створимо файл проекту, потім створимо порожній лист принципової схеми і додамо його в проект. Дещо пізніше в проект буде додано креслення друкованої плати.
Отже, виконаємо першу вправу:
1. Виконаємо натиснення лівою кнопкою миші на значку Create а new Board Level Design Project (створити новий проект друкованої плати) в секції Pick а Task (вибір завдання) робочого столу системи Protel DXP (малюнок 3).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: САПР PROTEL DXP

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок