Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Turbo Pascal

Turbo Pascal

Назва:
Turbo Pascal
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,77 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Turbo Pascal


ПЛАН
Програмне забезпечення Turbo Pascal (version 7.0).
Інтерфейс програми. Меню.
Оператори мови Pascal.
Оператор (for; repeat; while; write; read).
1. Мова програмування Паскаль, названа на честь французького філософа і математика Блеза Паскаля (1623 - 1662), була вперше створена швейцарцем Ніклаусом Віртом, який працював на кафедрі інформатики Стенфорського університету. Широке ж поширення він одержав тільки через багато років після розробки діалекту Турбо Паскаль широко відомої і донині фірмою Borland International.
У першій версії були об'єднані швидкий компілятор і редактор тексту, а так само додане могутнє розширення.
У версії Turbo Pascal 3.0 крім старих функцій до нової мови був доданий набір супутніх програм (так званих "Tools"), що дозволили зробити програми, написані на Турбо Паскалі, максимально компактними по обсягу і легкими для читання і редагування. Можливості вбудованого текстового редактора були значно розширені, завдяки його тісному зв'язку з пакетом WordStar.
Турбо Паскаль 4.0, що з'явився пізніше, дозволяв працювати з компілятором, що не має обмежень, закладених у попередній версії. Ця версія вже дозволяла розробляти на Турбо Паскалі великі програмні продукти.
У ще одну нову версію мови, цього разу позначену "5.0", був убудований відладчик, що значно полегшив пошук і виправлення помилок у тексті програми, а так само апарат перекриттів, прискорюючих роботу програм і підтримка розширеної пам'яті. Ця версія цілком забезпечувала роботу програм у графічному стандарті .
Версія Turbo Pascal 5.5 мала небагато змін, що були спрямовані, в основному, на поліпшення технічних характеристик програмного пакета. Важливим же нововведенням з'явилася теоретична реалізація концепції об’єктно-орієнтованого програмування.
Кардинально новим з'явилася мова Turbo Pascal 6.0. У ній стало можливим практично застосовувати концепцію обєктно-орієнтованого програмування. Це дозволило створювати програми, що могли б вирішувати прикладні задачі користувача. Був уперше введений багатовіконний інтерфейс і підключене миша, що значно полегшує роботу користувача.     
Нарешті, у 1992 році все та ж фірма Borland International випустила Turbo Pascal 7.0. Тут було застосовано виділення різними кольорами елементів структури програми, зовсім новий компілятор і новий інтерфейс.
Для початку роботи з Турбо Паскаль зручніше за все надійти в такий спосіб:
Запустити Norton Commander;
Зайти в каталог, у якому планується зберігати файли з вихідними текстами програми, а також допоміжні файли вашої прграмми;
Викликати гаряче меню Norton Commander (натиснувши клавішу F2);
Вибрати рядок "Turbo Pascal 7.0";
Якщо у вас уже є деякий файл із вихідним текстом програми (файл із розширенням pas), з яким ви хочете продовжити роботу, то досить навести на нього покажчик Norton Commander і натиснути Enter. У цьому випадку запуститься Turbo Pascal і відразу відкриється текст обраної вами програми.
В програмі Turbo Pascal: один екран - це текстовий екран редактора Turbo Pascal і другий екран - це екран рішень, доступ до якого необхідний, щоб побачити результати рішення задачі. І здійснюється він одночасним натисканням двох клавіш: Alt+F5. Повернення до текстового екрана по натисканню клавіші F5.

Знайдіть у лівому верхньому куті клавіатури клавішу "Esc". Натисніть на неї. Ви видалите біле вікно "About" з довідковими зведеннями про транслятор, що лежить поверх синього вікна Turbo Pascal'я. Перед Вашим поглядом з'явиться чисте поле редактора Turbo Pascal у покірливому чеканні вихідного тексту першої програми. Занесіть сюди вихідний текст початкової програми з попереднього уроку і запишіть його в довгострокову пам'ять комп'ютера для надійного збереження.


    
Проробимо це й одержимо наступне вікно:


Текст програми набраний. Самий верхній перший рядок вікна це рядок найменувань. Вона містить найменування: головної програми TURBO.exe, файлового менеджера FAR. Найменування вихідного тексту програми мовою Pascal noname00.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Turbo Pascal

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок