Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Пам

Пам

Назва:
Пам
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,55 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Пам'ять


План
1. Оперативна пам'ять.
2. Синхронна динамічна пам'ять — SDRAM.
3. Постійна пам'ять.
4. Кеш.


Усім комп'ютерам необхідна пам'ять декількох видів на кожному кроці виконання програм. Пам'ять потрібна як для вихідних даних, так і для зберігання результатів, для взаємодії з периферією комп'ютера і навіть для підтримки образу, який видно на екрані.
Уся пам'ять комп'ютера поділяється на внутрішню й зовнішню.
У комп'ютерних системах робота з пам'яттю ґрунтується на дуже простих концепціях. Основна вимога до комп'ютерної пам'яті — це зберігати один біт інформації так, щоб потім він звідтіля міг бути витягнутий.
Сьогодні розповсюдженими є пристрої динамічної пам'яті, що базуються на здатності зберігати електричний заряд. Ці пристрої називаються конденсаторами.
На перший погляд конденсатор не задовольняє основну вимогу до пристроїв пам'яті. Він не здатен зберігати заряд протягом тривалого проміжку часу, але він дозволяє робити це протягом декількох мілісекунд, що цілком достатньо, щоб використовувати це в електроніці. За цей час спеціальні ланки комп'ютера забезпечують підзарядку конденсатора, тобто відновлення інформації. Через неперервну природу цього процесу така пам'ять називається динамічною.
У сучасних персональних комп'ютерах динамічна пам'ять реалізується на базі спеціальних ланцюгів провідників, що замінили звичайні конденсатори. Велика кількість таких ланцюгів поєднується в корпусі одного динамічного чіпа. Однак, як і пам'ять на конденсаторах, вона повинна постійно освіжатися.
У той час як динамічна пам'ять, одержавши заряд електрики, утримує його, так звана статична пам'ять дозволяє потокові електронів циркулювати у ланцюзі. Напруга, що прикладається, може змінити напрямок руху електронів. Причому існує тільки два напрямки руху потоку, що дозволяє використовувати дані ланцюги як елементи пам'яті. Статична пам'ять працює на зразок вимикача, що переключає напрямок електронного потоку.
Еволюція мікросхем ОЗП тісно пов'язана з еволюцією персональних комп'ютерів. Для успіху настільних комп'ютерів були потрібні мініатюрні чіпи ОЗП. В міру збільшення обсягу пам'яті ціна стрибкоподібно зростала, але потім постійно зменшувалася в міру вдосконалення технології й зростання обсягів виробництва.
Динамічні мікросхеми пам'яті маркуються спеціальним числом, що вказує на їхні швидкісні можливості. Зазначене на корпусі число відбиває час доступу в наносекундах без останнього нуля.
Час доступу не є, однак, єдиною або найважливішою характеристикою мікросхем пам'яті. Більш значущим є таке поняття, як час циклу, що говорить про те, як швидко можна зробити повторне звертання. У динамічних мікросхемах цей час більший, ніж час доступу, у статичних чіпах ці періоди часу однакові, що говорить про більш швидкісні режими останніх.
Щоб упоратися з обмеженням по швидкості, були використані спеціальні рішення щодо організації пам'яті. Найпростіше з них — це використання звичайної архітектури з необхідним числом циклів очікування.
Гарна альтернатива попередньому методові — використання кеш-пам'яті, що Дозволить уникнути повного заповнення всієї машини швидкою RAM- пам'яттю. Зазвичай програма використовує пам'ять якої-небудь обмеженої області, зберігаючи потрібну інформацію в кеш-пам'яті, робота з якою дозволяє процесору обходитися без циклів очікування.
Але не кожна кеш-пам'ять рівнозначна. Велике значення має той факт, як багато інформації може містити кеш-пам'ять. Чим більша кеш-пам'ять, тим більше інформації може бути в ній розміщено, а отже, тим більша імовірність, що потрібний байт буде міститися в цій швидкій пам'яті. Очевидно, що найкращий варіант — це коли обсяг кеш-пам'яті відповідає обсягу всієї оперативної пам'яті. У цьому випадку вся інша пам'ять стає непотрібною. Протилежна ситуація — і байт кеш-пам'яті — теж не має практичного значення, тому що ймовірність того, що потрібна інформація виявиться в цьому байті, близька до нуля. Практично діапазон використовуваної кеш-пам'яті коливається в межах 16—64 КБ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Пам

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок