Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Структура забезпечення інформаційної системи.

Структура забезпечення інформаційної системи.

Назва:
Структура забезпечення інформаційної системи.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,05 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Структура забезпечення інформаційної системи.


Структура інформаційної системи.
Як правило, автоматизована інформаційна система містить функціональні системи та системи забезпечення. Забезпечення в свою чергу може бути інформаційним, програмним, технічним, технологічним, організаційним, правовим, математичним, лінгвістичним і ергономічним. У функціональній структурі виділяються такі елементи, як функціональна підсистема, блок, комплекс задач, задача. Склад функціональних підсистем залежить від прийнятої структуризації управлінських робіт, групування задач, що вирішуються об'єктом авто-матизації. Сукупність функціональних систем виконує призначення цієї інформаційної системи шляхом забезпечення виконання заданого кола задач. Фактично функціональні системи відображають модель управління, тобто в кожній з них проходить трансформація цілей управління в певні функції. Звичайно в інформаційній системі функціональна частина може розбиватися по таких ознаках:
рівень управління (вищий, середній, нижній);
вид керованого ресурсу (матеріальні, трудові, фінансові);
сфера використання (банківські, фондового ринку, тощо);
період управління.
Система зберігання інформації.
При проектуванні інформаційної системи особливу увагу приділяють формуванню автоматизованого банку даних і вибору пакету системи керування базами даних, для чого до останніх висуваються наступні вимоги:
забезпечення централізації і децентралізації (локалізації і розподілення) нагромадження, зберігання, обробки і видачі інформації;
максимальна незалежність програм від зміни даних і даних від програм, а також фізичних запам’ятовуючих пристроїв;
можливість опису різних структур даних і реорганізації даних;
можливість колективного і персонального використання даних;
захист від збоїв і втрат;
мінімальна надлишковість даних;
захист від несанкціонованого доступу до даних;
забезпечення допустимого часу виконання операцій доступу до даних;
забезпечення необхідного сервісу під час доступу, редагуванні даних, видача повних довідок.
Інформаційне забезпечення.
Інформаційне забезпечення в значній мірі визначає інтелект системи, оскільки містить всю використовувану інформацію, оперує нею і здійснює інформаційний обмін всередині і зовні інформаційної системи. До інформаційного забезпечення в системах управління висуваються серйозні вимоги. Інформація повинна бути достовірною, своєчасною, постійно обновлюваною, представленою в зручній для користувача формі, доступною користувачу і повною. Неповність інформації часто є причиною прийняття нераціональних і несвоєчасних управлінських рішень. Основний ефект інформаційної системи в напрямі вдосконалення управління досягається за рахунок автоматизації інформаційних процесів і покращення управлінських рішень.
Інформаційне забезпечення містить не тільки різноманітні дані, але і систему доступу до них, яка реалізується програмними засобами (СКБД). В цьому проявляється тісний взаємозв’язок інформаційного і програмного забезпечення, яке надає ці засоби. Разом з інформаційною системою її інформаційне забезпечення пройшло складний і важкий шлях бурхливого розвитку, в якому можна виділити наступні етапи:
перший етап - індивідуальне, вмонтоване в програму вирішення задачі інформаційного забезпечення;
другий етап - файлові структури, яки створювалися для одної задачі або комплексу задач під керуванням операційної системи;
третій етап - зведення файлів в бази даних, які обслуговують комплекси задач і функціональні підсистеми під керівництвом операційної системи, що забезпечує взаємозалежність фізичних запам’ятовуючих пристроїв, користувачів і структур даних;
четвертий етап - сучасні бази даних, мови запитів і маніпуляції даними, незалежність фізичної, логічної організації даних і користувачів, керування даними з боку системи керування базами даних;
п’ятий етап (перспектива) - бази даних і бази знань, звернення і запити реалізуються на довільній мові, аж до розмовної.
Перспективні системи на базі новостворених технічних і програмних засобів в майбутньому забезпечать нові інтелектуальні можливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Структура забезпечення інформаційної системи.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок