Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інформаційні тенденції

Інформаційні тенденції

Назва:
Інформаційні тенденції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,41 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Інформаційні тенденції


У міру, як інформаційні технології забезпечують створення інформаційного суспільства, виникає могутня індустрія інформаційних технологій (або інформаційна індустрія), призначена задовольняти його потреби. Можна сказати, що інформаційна індустрія виробляє інформаційний продукт (content) і засоби, які доводять його до кінцевих споживачів. Під інформаційним продуктом розуміють різні аспекти знань, дані, твори мистецтва та інші форми інформації і розваг, отримані традиційним шляхом або за допомогою електронної техніки .
Інформаційні технології сприяють доступу людини до обчислювальних потужностей комп’ютерів, мегатомів інформації, необмеженої кількості варіантів розваг і накопичених знань мільйонів людей.
Один з піонерів інформаційної індустрії С. Рамо якось сказав: «Якщо інформаційна технологія буде використана в усіх сферах, де вона може бути прибутковою, то вона потребуватиме капіталовкладень в апаратне і програмне забезпечення, що оцінюються приблизно в 1 трлн дол.»
Останнім часом для фірм, що працюють у сфері ІТ, помітною стає тенденція генерації ними нових ідей, механізмів та інструментарію з менеджменту та ефективнішої організації виробничої діяльності, які потім набувають поширення в інших галузях. Досить навести лише декілька прикладів. Це ідея створення віртуальних виробництв, віртуальних офісів, мережних організаційних структур управління і, нарешті, концепція реінжинірингу бізнес-процесів тощо.
Відомо, що успіх у будь-якій виробничій діяльності, у тому числі й інформаційній, безпосередньо пов’язаний з чотирма широкими категоріями управлінської діяльності:
1) стратегія;
2) люди і культура;
3) якість продукції і технологія;
4) маркетинг.
Саме на них будували свою діяльність більшість з тих постачальників ІТ, які досягли успіху. Зокрема, такі відомі творці інформаційних компаній, як Б. Гейтс, Х. Р. Перот, Дж. Клюге і Д. Паккард, які належать до найбагатіших людей Америки.
Варто також зазначити, що важливим для успіху справи є ефективне поєднання ринкових сил, наявного середовища і стратегічного управління з п’ятьма різними, але взаємопов’язаними явищами, які заведено називати «інформаційні тенденції». Саме вони сьогодні є рушійною силою у розширенні виробництва та використанні інформаційних технологій.
Коротко ці інформаційні тенденції можна сформулювати так :—
ускладнення інформаційних продуктів;—
здатність до взаємодії;—
ліквідація проміжних ланок;—
глобалізація;—
конвергенція.
Ділові та державні кола Заходу приділяють багато уваги розвиткові кожної з цих тенденцій. Як приклад можна навести мережу Internet, яка нині переживає період надзвичайного піднесення, почасти завдяки активній підтримці з боку віце-прези-дента США А. Гора (слід зауважити, що адміністрація президента Дж. Буша зовсім не використовувала електронну пошту). Сьогодні глобальна комп’ютерна мережа Internet охоплює понад
150 країн світу (у тому числі Україну). За даними фахiвцiв, її послугами на початок 1999 р. було охоплено 153 млн користувачiв. Щомісячно мережа збільшується на 7—10%. Щорічно в США виділяється близько 1—2 млрд дол. на створення нової мережевої інфраструктури. Однак державна підтримка — це лише невелика частина коштів, оскільки все помітнішою стає комерціалізація мережі. Очікується, що 80—90% асигнувань надходитимуть з приватного сектору .
Загальне число комп’ютерів в Україні, що мають доступ до Internet, становить 20 тис. — 25 тис. Кількість Web-вузлів і віртуальних Web-вузлів станом на 01.01.2000 р. становить 3500—3600 .
Повертаючись до інформаційних тенденцій, слід наголосити, що Україні необхідно запозичити той позитивний світовий досвід створення правового та організаційно-економічного механізму, який стимулює розвиток інформаційних технологій. Необхідно розробити таке законодавство, яке розглядає інформацію як товар і регламентує права власності на ринку інформаційної продукції.
Головне місце в інформаційних тенденціях посідає тенденція до ускладнення інформаційних продуктів, оскільки інформаційний продукт у формі різноманітної інформації є джерелом знань для людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Інформаційні тенденції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок