Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> LINUX

LINUX

Назва:
LINUX
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,21 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Зміст

1. Історія Linux .

2. Системні характеристики .

3. Настройте свій BIOS .

4. Створення загрузочної дискети .

5. Що не підтримується .

6. Модеми .

7. Диски і розділи .

8. Настройка принтера .

9. Боротьба з проблемами системи .

9.1. Проблема загрузки засобів інсталяції .

9.2. Проблеми входу в систему .

1. Історія Linux

Linux - багатозадачна і широко користувальна операційна система для бізнесу , науки і індивідуального програмування . Linux належить до сімейства UNIX - подібних операційних систем , яка може працювати на комп’ютерах Intel 80386 , 80486 і Pentium . Рекомендовані конфігурації комп’ютерів :

мінімально - Intel 80386 DX 40MHz/4Mb(RAM)/80Mb(HDD);

рекомендовано - Pentium 100MHz/16Mb/540Mb;

оптимально - Pentium 133MHz/32Mb/1Gb.

Linux може любий вищеназваний персональний комп’ютер перетворити в робочу станцію . Бізнесмени інсталюють Linux в сітях машин , які використовують операційну систему для обробки даних в сфері фінансів , медицини , в теленомунікаціях і т.д.

UNIX - одна із самих популярних в світі операційних систем завдяки тому , що її супроводжує і розповсюджує велике число компаній .

Linux - вільно розповсюджувана версія UNIX , спочатку була розроблена Лінусом Торвальдсом ( Linus Torvalds ) . Linux був створений за допомогою багатьох UNIX-програмістів і інтузіастів із Internet , тих , хто має достатньо практики і здатності розвивати систему . Ядро Linux не використовує коди AT&T або якого небуть другого частного істочника , і більшість програм Linux розроблені в рамках проекта GNU із Free Software Foundation в Cambridge , Massachusetts . Але в нього внесли свою частку також програмісти всього світу .

Відносно появи Linux версії 0.01 ніколи не робилось ніяких офіційних заяв . Початкові тексти 0.01 не давали навіть нормального виконуваного кода : вони фактично складалишь із набору заготовок для ядра і мовчки пропонували , що ви маєте доступ до Minix-машини , щоб мати можливість компілювати їх і удосконалювати .

5-го жовтня 1991 року Лінус об’явив першу " офіційну " версію Linux , версія 0.02. Знову це розглядалось як створення якоїсь хакерської системи . Основна увага - створення ядра . Ніякі питання підтримки роботи з користувачем , документування , тиражування і т. д. навіть не обговорювались . Здається , що і сьогодні група Linux-систів рахує ці питання другорядними по порівнянню з " справжнім програмуванням " – розвитком ядра .

Після версії 0.03 Лінус ривком перейшов до нумерації версії 0.10 , так як над проектом стало працювати багато людей . Після декількох послідовних переглядів версій , Лінус присвоїв черговій версії номер 0.95 , щоби цим самим відобразити свої враження про те , що скоро імовірна уже "офіційна" версія . Це було в березні 1992 р. Приблизно через півтора роки - в грудні 1993 версія ядра все ще була Linux 0.99.pl14 – наближаючись до 1.0. А на даний момент версія ядра - 1.2.

Сьогодніі Linux – це повноцінна ОС сімейства UNIX , готова працювати з X Windows , TCP/IP , Emacs, UUCP , mail і USENET . Практично всі найголовніші програмні пакети були поставлені і на Linux , для Linux тепер доступні і комерційні пакети . Все більше різного обладнання підтримується по порівнянню з початковим ядром . Багато людей тестували Linux на 486-му і встановили , що він досить схожий з робочими станціями Sun Microsystems і Digital Equipment Corporation .

2. Системні характеристики

Linux – це повна багатозадачна великокористувацька операційна система ( так само як і інші версії UNIX ) . Linux достатньо добре поєднуються з рядом стандартів на рівні початкових текстів , включаючи IEEE POSIX.1 , System V и BSD . Він створювався маючи на увазі таку поєднаність .

Другі специфічні внутрішні особливості Linux включають контроль роботи по стандарту POSIX ( він використовується оболонками , такими як csh і bash ) , підтримку національних і стандартних клавіатур динамічно загружувані драйверами клавіатур.

Linux підтримує різні типи файлових систем для зберігання даних . Реалізована також файлова система MS-DOS , яка допомагає прямо звертатися до файлів MS-DOS на жорсткому диску . Підтримується також файлова система ISO 9660 CD-ROM для роботи з дисками CD-ROM .

Ядро Linux зразу створене з рахунком спеціально захищеного режима для процесорів Intel 80386 і 80486 . Для збільшення об’єма доступної пам’яті Linux cтворює також розбивання диска на сторінки : це означає що на диску може бути виділено до 256 Мбайт " місця для свопінга " ( swap space ) . Коли системі треба більше фізичної пам’яті , то вона за допомогою свопінга виводить не активні сторінки на диск . Це позволяє виконувати більш об’ємні програми і обслуговувати одночасно більше користувачів . Але свопінг не виключає збільшення фізичної пам’яті , оскільки він знижує швидкодію , збільшуючи час доступа .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: LINUX

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок