Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Програмування та обчислювальна техніка на підприємствах України

Програмування та обчислювальна техніка на підприємствах України

Назва:
Програмування та обчислювальна техніка на підприємствах України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,94 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Програмування та обчислювальна техніка на підприємствах України


Створення індустрії програмного забезпечення в Україні - проблема державного значення.
Завдяки значному розвитку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) технологічна складова суспільного розвитку сьогодні настільки вагома, що на очах одного покоління відбуваються фундаментальні зміни в соціальній сфері, економіці, розвитку засад демократії. Важливою складовою ІКТ, в якій сконцентрований їх інтелект, є програмне забезпечення комп'ютерів.
Сьогодні інформаційні технології - це індустрія, яка безпосередньо забезпечує роботою дев'ять мільйонів працівників, які високо оплачуються та кваліфіковані більш ніж чотири тисячі компаній по всьому світі.
Таким чином, з одного боку, Україна має шанс здійснити економічний стрибок, роблячи ставку на програмування. Розвиток цієї складової економіки вцілому привабливий - для цього не потрібно використовувати значні матеріальні ресурси і приваблювати більші об'єми інвестицій. В країні існують передумови зайняти більш важливе місце в світовому поділі праці в цій області. І перші досягнення в цьому напрямку вже є.
З іншого боку, крім уже наведених вище негативних факторів, існує ще один - «експортоорієнтоване» направлення розвитку програмування не забезпечить створення повноцінної самодостатньої індустрії розробки програмного забезпечення, стимулює розвиток тільки окремих її складових.
Сьогодні стан програмування в Україні характеризується таким чином. В процесах розробки володіє творча складова, рівень організаційного і проектного менеджменту в софтверних компаніях невисокий. Продаж і підтримка програмного забезпечення здійснюється безпосередньо розробниками. Програмні забезпечення, які можна упровадити самостійно, розповсюджуються без придбання ліцензій, що призводить до недоотримання доходів розробниками і недопоставки податків до бюджету країни.
В той же час провідні країни-експортери виробляють серійні програмні продукти, як правило більшого розміру, розробка яких виконується сотнями, тисячами і навіть десятками тисяч програмістів з вузькою спеціалізацією. Характер роботи - інжениринг. Компанії-розробники мають високий рівень організаційного і проектного менеджменту, розвинуту інфраструктуру продажу і підтримки програмних продуктів. об'єм доходів софтверних компаній таких країн на декілька порядків вище, ніж в українських, що дозволяє їм реінвестувати значні фінансові ресурси в розвитку своїх технологій і продуктів.
Створення такого продукту як програмне забезпечення характеризується високим процентом неуспішних проектів (низька якість ПЗ, порушення строків реалізації, перевищення бюджету проекту). Як свідчить світова статистика, тільки 28% програмних проектів в 2000 році були успішними. В найближче десятиліття було визнано, що корінь зла за границями технологій, проблема - в організації програмування.
З урахуванням цього для забезпечення якості програмного забезпечення необхідно стимулювати створення в компаніях-розробниках систем менеджменту якості (СМЯ) згідно вимогам стандарту ISO9001-2000, в основу якого покладено процесові-орієнтовний підхід. Компаніям, зацікавленим в підвищенні своєї конкурентоспроможності на міжнародному ринку, потрібно ввести проектний і організаційний менеджмент згідно так званих «моделей технологічної зрілості». Крім міроприємств, які здійснюють «інтегральне» діяння на об'єкт державної політики.
Країна є реципієнтом обчислювальної техніки, інструментальних засобів програмування і навіть прикладних програмних рішень. В той же час Україна є донором спеціалістів і результатів деяких фундаментальних досліджень і НІОКР в області математики та інформатики. Як правило, ці результати передаються законним замовникам безпосередньо виконавцями за невелику нагороду у вигляді заробітної платні. Основна частина замовлень, які отримують аутсорсинговими вітчизняними компаніями, відносяться до локалізації і супроводження ПЗ, в введенні І-первинної обробки даних та іншим послугам невисокого інтелектуального рівня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Програмування та обчислювальна техніка на підприємствах України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок