Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Мережі відділів, кампусів і корпорацій

Мережі відділів, кампусів і корпорацій

Назва:
Мережі відділів, кампусів і корпорацій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,48 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Мережі відділів, кампусів і корпорацій


1. Мережі відділів
Мережі відділів це мережі, які використовуються порівняно невеликою групою співробітників, працюючих в одному відділі підприємства. Ці співробітники вирішують деякі загальні задачі, наприклад ведуть бухгалтерський облік або займаються маркетингом. Вважається, що відділ може нараховувати до 100-150 співробітників. Головною метою мережі відділу є розділення локальних ресурсів, таких як додатки, дані, принтери і модеми. Звичайно мережі відділів мають один або два файлових сервери і не більш тридцять користувачів (мал. 1.31). Мережі відділів звичайно не розділяються на підмережі. У цих мережах локалізується велика частина трафіка підприємства. Мережі відділів звичайно створюються на основі якої-небудь однієї мережевої технології Ethernet, Token Ring. Для такої мережі характерний один або, максимум, два типи операційних систем. Частіше за все це мережа з виділеним сервером, наприклад NetWare, хоч невелика кількість користувачів робить можливою використання одноранговых мережевих ОС, таких, наприклад, як Windows 95.
Рис .31. Приклад мережі масштабу відділу
Задачі управління мережею на рівні відділу відносно прості: включення нових користувачів, усунення простих відмов, інсталяція нових вузлів і установка нових версій програмного забезпечення. Такою мережею може управляти співробітник, що присвячує обов'язкам адміністратора тільки частину свого часу. Частіше за все адміністратор мережі відділу не має спеціальної підготовки, але є тією людиною у відділі, який краще за всіх розбирається в комп'ютерах, і само собою виходить так, що він займається адмініструванням мережі.
Існує і інший тип мереж, близький до мереж відділів, мережі робочих груп. До таких мереж відносять зовсім невеликі мережі, що включають до 10-20 комп'ютерів. Характеристики мереж робочих груп практично не відрізняються від описаних вище характеристик мереж відділів. Такі властивості, як простота мережі і однорідність, тут виявляються в найбільшій мірі, в той час як мережі відділів можуть наближатися в деяких випадках до наступного за масштабом типу мереж мережам кампусів.
2. Мережі кампусів
Мережі кампусів отримали свою назву від англійського слова campus студентське містечко. Саме на території університетських містечок часто виникала необхідність об'єднання декількох дрібних мереж в одну велику мережу. Зараз цю назву не зв'язують зі студентськими містечками, а використовують для позначення мереж будь-яких підприємств і організацій.
Головними особливостями мереж кампусів є наступні (мал. 1.32). Мережі цього типу об'єднують безліч мереж різних відділів одного підприємства в межах окремої будівлі або в межах однієї території, що покриває площу в декілька квадратних кілометрів. При цьому глобальні з'єднання в мережах кампусів не використовуються. Служби такої мережі включають взаємодію між мережами відділів, доступ до загальних баз даних підприємства, доступ до загальних факсу-серверів, високошвидкісних модемів і високошвидкісних принтерів. У результаті співробітники кожного відділу підприємства отримують доступ до деяких файлів і ресурсів мереж інших відділів. Важливою службою, що надається мережами кампусів, став доступ до корпоративних баз даних незалежно від того, на яких  типах комп'ютерів вони розташовуються.
МАЛ. 1.32. Приклад мережі кампусу
Саме на рівні мережі кампуса виникають проблеми інтеграції неоднорідного апаратного і програмного забезпечення. Типи комп'ютерів, мережевих операційних систем, мережевого апаратного забезпечення можуть відрізнятися в кожному відділі. Звідси витікають складності управління мережами кампусів. Адміністратори повинні бути в цьому випадку більш кваліфікованими, а засоби оперативного управління мережею більш довершеними.
3. Корпоративні мережі
Корпоративні мережі називають також мережами масштабу підприємства, що відповідає дослівному перекладу терміну «enterprise-wide networks», що використовується в англомовній літературі для позначення цього типу мереж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мережі відділів, кампусів і корпорацій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок