Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Програмування на С і С++. Вказівник this

Програмування на С і С++. Вказівник this

Назва:
Програмування на С і С++. Вказівник this
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,62 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Розробником мови програмування Сі++ є Бьєрн Страуструп. У своїй роботі він спирався на досвід розробників мов Сімула, Модула 2, абстрактних типів даних. Основні роботи велися в дослідницькому центрі компанії Bell Labs.

Безпосередній попередник Сі++ – мова Сі з класами – з'явився в 1979 році, а в 1997 році був прийнятий міжнародний стандарт Сі++, що фактично підвів підсумки його 20-літнього розвитку. Прийняття стандарту забезпечило однаковість усіх реалізацій мови Сі++. Не менш важливим результатом стандартизації стало те, що в процесі вироблення і утвердження стандарту мови було уточнено і доповнено ряд істотних можливостей.

На сьогодні стандарт затверджений Міжнародною організацією по стандартзації ISO. Його номер ISO/IEC 14882.

Мова Сі++ є універсальною мовою програмування, на додаток до якої розроблений набір різноманітних бібліотек. Тому, чесно говорячи, він дозволяє вирішити практично будь-яку задачу програмування. Проте, у силу різних причин (не завжди технічних) для якихось типів задач він вживається частіше, а для якихось – рідше.

Сі++ як спадкоємець мови Сі широко використовується в системному програмуванні. На ньому можна писати високоефективні програми, у тому числі операційні системи, драйвери і т.п. Мова Сі++ – одна з основних мов розробки трансляторів.

Оскільки системне програмне забезпечення часте буває написано мовою Сі чи Сі++, той і програмний інтерфейси до підсистем ОС теж часто пишуть на Сі++. Відповідно, ті програми, навіть і прикладні, котрі взаємодіють з операційними системами, написані мовою Сі++.

Розподілені системи, що функціонують на різних комп'ютерах, також розробляються мовою Сі++. Цьому сприяє те, що в широко розповсюджених компонентих моделей CORBA і COM є зручні інтерфейси мовою Сі++.

Обробка складних структур даних – тексту, бізнес-інформації, Internet-сторінок і т.п. – одна з найбільш розповсюджених можливостей застосування мови. У прикладному програмуванні, напевно, простіше назвати ті області, де мова Сі++ застосовується мало.

Розробка графічного користувальницького інтерфейсу мовою Сі++ виконується, в основному, тоді, коли необхідно розробляти складні, нестандартні інтерфейси. Прості програми частіше пишуться на мовах Visual Basic, Java і т.п.

Програмування для Internet в основному виробляється на мовах Java, VBScript, Perl. У цілому треба сказати, що мова Сі++ у даний час є однією з найбільш розповсюджених мов програмування у світі.

Вказівник this

Ім'я this є службовим (ключовим) словом. Явно описати чи визначити вказівник this не можна. Відповідно до неявного визначення this є константним вказівником, тобто змінювати його не можна, однак у кожної приналежної класу функції він указує саме на той об'єкт, для якого функція викликається. Говорять, що вказівник this є додатковим (схованим) параметром кожної нестатичної компонентної функції. Іншими словами, при вході в тіло приналежній класу функції вказівник this ініціалізується значенням адреси того об'єкта, для якого викликана функція. Об'єкт, що адресується вказівником this, стає доступним усередині приналежної класу функції саме за допомогою вказівника this. При роботі з компонентами класу усередині приналежної класу функції можна було б скрізь використовувати цей вказівник. Наприклад, зовсім правильним буде таке визначення класу:

struct ss

{ int si;

char sc;

ss(int in, char en) // Конструктор об'єктів класу.

{ this->si = in; this->sc = en; }

void print(void) // Функція висновку відомостей про об'єкт.

{ cout

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Програмування на С і С++. Вказівник this

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок