Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Лінгвістичне забезпечення

Лінгвістичне забезпечення

Назва:
Лінгвістичне забезпечення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,75 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Лінгвістичне забезпечення (ЛЗ) об'єднує сукупність мовних засобів для формалізації природної мови, побудови і поєднання інформаційних одиниць у процесі спілкування персоналу АСУ із засобами обчислювальної техніки. За допомогою лінгвістичного забезпечення здійснюється спілкування людини з машиною. ЛЗ включає інформаційні мови для описання структури одиниць інформаційної бази АСУ; мови управління та маніпулювання даними інформаційної бази АСУ; мовні засоби інформаційно-пошукових систем; мовні засоби автоматизації проектування АСУ; діалогові мови спеціального призначення та інші мови; систему термінів і визначень, які використовуються в процесі розробки й функціонування АСУ.

Лінгвістичне забезпечення має дві основні складові - Мови реалізації та Мови взаємодії.

Мови реалізації

Це мови на яких програмуються графічні системи. Якщо розглядати історію, то прослідковується така послідовність розвитку мов програмування, які використовувались на протязі існування комп'ютерів:

Двійкові та вісьміркові коди (мови не було її роль виконували послідовності кодів, які вводив в ЕОМ програміст). Була важка праця, щоб щось запрограмувати. Безумовно програми працювали дуже швидко, але написати програму була проблема.

З'явився ассемлер, тобто надавалися команди , які раніше вводились двійковими кодами, за допомогою символьних виразів, наприклад, add додавання поточного числа , а sum - сума декількох чисел та інше. Писати програми було трохи легше і працювали вони досить швидко, але .. працювати з такою мовою мав можливість спеціальний фахівець-програміст. Такі фахівці залишилися і зараз, але створюють вони в основному операційні системи і спеціальні драйвери. Для широкого використання програмування, а така проблема була і є на протязі всього існування комп'ютерів, треба мова з якою впоруються і не спеціально підготовлені люди, а більш широкий контингент. Мова повинна бути простіша для засвоєння, мати широкі можливості, мати засоби розширення та інше.

З'явилася велика кількість алгоритмічних мов ( їх було і зараз існують понад 1000 - деякі вмерли, деякі ще існують і ще використовуються, а деякі стали потужними і закріпили свої позиції ). Розглянути хоча б декількох з них вимагає багато часу. Але деякі з цих мов зіграли певну роль для комп'ютерної графіки і на них ми трохи зупинимося. Одна з перших мов був ALGOL-60 ( доречі, 60 це рік створення, бо був ще ALGOL-68 створений у 1968 році ). На цій мові в основному працювали науковці і серед інженерів ця мова була не дуже поширена. У середині 60-х років з'явилася алгоритмічна мова, яка була досить популярна серед інженерів, широко розповсюджена і мала назву FORTRAN. На цій мові було зроблено багато корисних програм та систем і зараз є сучасні потужні системи в яких значну кількість функцій реалізовано на FORTRAN. Для приклада наведемо таку відому систему як САТІА у якій значна частина програмного забезпечення розроблена на мові FORTRAN ( Ця система побудована на комп'ютерах фірми IBM , має 12 робочих станцій , 6 з яких працює з ХОСТ машиною і 6 у мережі на машинах RISC-6000 і ця мережа з'єднана з ХОСТ ). Останній сучасний BOING розроблено у світовій мережі фірми IBM ( ця фірма має таку корпоративну мережу) за допомогою системи САТІА.

На початку 70-х років мова FORTRAN була використана для створення її графічного варіанту. Назва - ГРАФОР ( графічний фортран ), і в ньому було реалізовано багато сотень графічних функцій. Це був звичайний FORTRAN, але з великою бібліотекою графічних функцій. У ті роки цю роботу очолював Баяковський ( Москва ). Така ж реалізація була і як розширення Алголу, але вона мала значно менше поширення. Потім з'явилася і відома мова для початківців - BASIC, але з вбудованою невеликою кількістю графічних функцій. Особливості такого використання графічних можливостей буде розглянуто нижче. Страшного галасу на початку тисячоріччя наробила така мова як COBOL. Трохи про проблему 2000 року і чому вона виникла. У ті 60-і роки для завдання дати у алгоритмічній мові використовували 2 байти. Чи є це обґрунтованим. Мабуть так, тому що вартість кожного біту пам'яті була досить значна, а до 2000 року, коли чи то 2000 рік, чи то 1900 буде не ясно, ще було далеко. COBOL використовувався в основному для побудови програм у галузі економіки. Їх зроблено досить багато, вони працювали майже 40 років і зараз вони продовжують працювати зі зробленими корекціями на проблему 2000 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Лінгвістичне забезпечення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок