Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Комп’ютерні віруси та боротьба з ними

Комп’ютерні віруси та боротьба з ними

Назва:
Комп’ютерні віруси та боротьба з ними
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,18 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Основними типами комп’ютерних вірусів є:

Програмні віруси;

Завантажувальні віруси;

Макровіруси.

Програмні віруси. Програмні віруси – це блоки програмного коду,

цілеспрямовано впроваджені всередину інших прикладних програм. Під час запуску програми, що має вірус, відбувається запуск імплантованого в неї вірусного коду. Робота цього коду спричиняє приховані від користувача зміни файлової структури жорстких дисків і/або змісту інших програм. Так, наприклад, вірусний код може відтворювати себе в тілі інших програм — цей процес називають розмноженням. Через деякий час, створивши достатню кількість копій, програмний вірус може перейти до руйнівних дій — порушувати роботу заражених програм чи операційної системи, видаляти інформацію, яка зберігається на жорсткому дискові. Цей процес називають вірусною атакою.

Найруйнівніші віруси можуть ініціювати форматування жорстких дисків. Оскільки форматування жорсткого диска — це досить тривалий процес, який не може бути не поміченим з боку користувача, то в багатьох випадках програмні віруси обмежуються знищенням тільки тих даних, які зберігаються в системних секторах жорсткого диску. Це еквівалентне втраті таблиць файлової системи. У такому випадку дані на жорсткому дискові залишаються неушкодженими, але скористатися ними не можна, оскільки невідомо, які сектори диска яким файлам належать. Теоретично відновити дані в цьому випадку можливо, але практично трудомісткість таких робіт винятково висока.

Уважають, що жоден вірус не може вивести з ладу апаратне забезпечення комп'ютера. Однак бувають випадки, коли апаратне й програмне забезпечення настільки взаємопов'язані, що потрібно програмні пошкодження усувати шляхом заміни апаратних засобів. Так, наприклад, у більшості сучасних материнських плат базова система введення-виведення (BIOS) зберігається в перезаписуваних постійних запам'ятовувальних пристроях (так звана флеш-пам'ять). Можливість перезапису інформації в мікросхемах флеш-пам'яті використовують деякі програмні віруси для знищення даних BIOS. У цьому випадку для відтворення працездатності комп'ютера потрібно або замінити мікросхеми, які зберігають BIOS, або ж перепрограмувати її на спеціальних пристроях, що називають програма порами

Програмні віруси потрапляють до комп'ютера під час запуску неперевірених програм на зовнішніх носіях (гнучкий диск, диск CD-ROM тощо) чи прийнятих каналами комп'ютерних мереж. Особливу увагу варто звернути на слова «під час запуску. За умови звичайного копіювання заражених файлів зараження комп'ютера не відбувається.

Завантажувальні віруси. Від програмних вірусів завантажувальні віруси відрізняються методом поширення. Вони вражають не окремі файли, а окремі системні ділянки магнітних носіїв (гнучких та жорстких дисків). Крім того, на ввімкненому комп'ютері вони можуть тимчасово міститися в оперативній пам'яті.

Звичайно зараження відбувається під час: спроби завантажити комп'ютер з магнітного носія, системна ділянка якого містить завантажувальний вірус. Так, наприклад, коли завантажують комп'ютер з гнучкого диска, спочатку відбувається проникнення вірусу в оперативну пам'ять, а потім у завантажувальні сектори жорстких дисків. Далі цей комп'ютер сам стає джерелом завантажувального вірусу, який автоматично переноситься в системні ділянки всіх жорстких дисків, які записують на цьому комп'ютері.

Макровіруси. Цей особливий різновид вірусів уражає документи, виконані в деяких прикладних програмах, що мають засоби для виконання так званих макрокоманд. Зокрема, до них належать документи текстового процесора Microsoft Word (вони мають розширення DOC). Зараження відбувається під час відкривання файла у вікні батьківської програми, якщо в самій програмі не відключена можливість використання макрокоманд. Як і для інших типів вірусів, результат атаки може бути як відносно незначним, так і руйнівним.

Методи захисту від комп’ютерних вірусів

Існують три рубежі захисту від комп'ютерних вірусів:

• запобігання надходженню вірусів;

• запобігання вірусній атаці, якщо вірус усе-таки потрапив у комп'ютер;

• запобігання руйнівним наслідкам, якщо атака відбулася.

Є три методи реалізації рубіжної оборони: « програмні методи захисту;

• апаратні методи захисту;

• організаційні методи захисту.

У питаннях захисту цінних даних часто використовують побутовий підхід: «хворобі краще запобігти, ніж лікувати». На жаль, саме він і викликає найбільші руйнування. Створюючи бастіони на шляху надходження вірусів у комп'ютер, не треба повністю довіряти їхній міцності, залишаючись неготовим до подолання наслідків можливої вірусної атаки. До того ж вірусна атака — це далеко не єдина можливість повної втрати інформації.

Існують прямі збої, які можуть вивести з ладу операційну систему; апаратні збої, що можуть порушити читабельність жорсткого диска. Завжди існує ймовірність того, що комп'ютер разом з цінними даними може бути втрачений унаслідок крадіжки, пожежі чи стихійного лиха.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Комп’ютерні віруси та боротьба з ними

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок