Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Що таке операційна система?

Що таке операційна система?

Назва:
Що таке операційна система?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,86 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Якщо наш шановний читач добрався до цього розділу, то, напевно, комп'ютер він уже вибрав, купив, установив і включив. І швидше за все, комп'ютер не зустрів його неласкавим чорним екраном, а зобразив що-небудь більш приємне, наприклад, різнобарвну віконну раму, що парить серед славних хмар. Так вітає нас операційна система. Що ж це таке і навіщо вона потрібна?

Уявіть собі, що ви входите в хол шикарного п'ятизіркового готелю. Швейцар послужливо відкриває двері, за ним видна фігура носія, готового підхопити важкі валізи, а портьє в стійки вже розплився в посмішці — він вас явно заждався. Вам не треба ні про що просити — за вас працює система обслуговування. Ви хочете переставити годинник на місцевий час? Немає проблем. Ви можете одним жестом дати зрозуміти, що вам завгодно: поїсти, попити, відправити лист, почистити костюм.

Гарна система готова не тільки до виконання ваших бажань, але і до виправлення ваших помилок. Спробуйте одержати ключ від номера на шостому поверсі і направитися з валізами нагору по сходам. Будьте спокійні — далеко не підете. Вас наздоженуть, перехоплять, відберуть валізи, проводять у ліфт, доставлять на місце і побажають щасливо відпочити.

Операційна система комп'ютера працює приблизно так само Це злагоджений оркестр великих і малих програм. Одні намагаються угадати ваші бажання, інші виконують ваші команди, а треті стежать за тим, щоб ви не допустили помилок.

Сказати, що вона потрібна «для усього», — це, напевно, усе рівно, що нічого не сказати. Але цікаво було б попросити фахівця підрахувати на комп'ютері без операційної системи, скільки буде 2+2. За відповіддю можете приходити завтра, якщо він узагалі буде.

Щоб зробити такий складний розрахунок, треба ці числа ввести в комп'ютер за допомогою клавіатури. Але комп'ютер без операційної системи має дуже слабке поняття, як працювати з клавіатурою.

Може бути, завантажити в комп'ютер програму, що буде займатися арифметичними розрахунками? Звичайно так і роблять, але спочатку знов-таки потрібна операційна система. Без її комп'ютер мало що знає про свої власні дисководи і навіть не догадується, що з їхньою допомогою можна щось завантажувати.

Так що операційна система потрібна насамперед для того, щоб з комп'ютером можна було спілкуватися. Щоб він розумів, що вам потрібно, а ви, у свою чергу, розуміли б те, що він видає у відповідь.

Якою повинна бути гарна операційна система?

Гарна операційна система повинна бути такий, щоб, прокинувшись ранком, можна було б голосно сказати: «Хочу омлет і кефір з булочкою». Комп'ютер дасть команду «кухонному комбайну» на виготовлення традиційного омлету, опитає холодильник на предмет наявності кефіру і, у випадку його відсутності, видасть замовлення в найближчий магазин на термінову доставку. До речі, щоб ви не турбувалися щодо розрахунків з посильним, комп'ютер сам спише необхідну суму з вашого банківського рахунка і переведе її на рахунок магазина, а вам надрукує квитанцію.

Якщо ви думаєте, що це фантастика, то не поспішаєте з висновками. Це вже реальність. Правда, такі системи ще не ввійшли в побут, а працюють у лабораторіях, але всі деталі вже налагоджені, а якщо ви заміните «кухонний комбайн» на магнітофон, а «омлет» на улюблену мелодію, то можете створити собі таку систему хоч завтра.

Ну, а якщо відкласти кулінарні задачі на найближче майбутнє, те зараз нам потрібно від операційної системи хоча б наступне.

• Операційна система повинна бути що розвивається. Якщо вона не вміє « працювати з холодильником », то повинна вміти завантажувати і запускати програми, що, на відміну від її, це робити вміють. І взагалі, вона повинна вміти завантажувати і запускати будь-які потрібні нам програми, будь те програми для ведення банківського чи рахунка звичайні комп'ютерні ігри. Правда, ці програми повинні бути написані спеціально для даної операційної системи. Такі програми називають додатками. Текстовий редактор — це додаток. Графічний редактор — теж додаток. Навіть комп'ютерні ігри — це ігрові додатки.

• Операційна система повинна стати посередником між апаратурою і додатками. Існують тисячі всіляких мишей і джойстиків, сотні принтерів, сотні різних видів звукових і відеокарт. Усі вони різні, але вас це хвилювати не повинне. Це не ваша турбота. Вам потрібно тільки одне — щоб програми на вашому комп'ютері працювали нормально.

Але хіба програмісти, що пишуть програми, можуть знати, яка у вашого комп'ютера конфігурація? У старі часи, випускаючи програму, до неї прикладали спеціальні програми для настроювання на десятки різних відеокарт і звукових карт. І все рівно не угадували. Усе рівно на багатьох комп'ютерах програми працювати «не бажали», тому що угадати усі на світі програмісти не можуть. Їм було важке, а покупцям кривдно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Що таке операційна система?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок