Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Система команд конфігурування маршрутизаторів Cisco

Система команд конфігурування маршрутизаторів Cisco

Назва:
Система команд конфігурування маршрутизаторів Cisco
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
142,64 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АНОТАЦІЯ

Розвиток інформаційних технологій неминуче супроводжується розширенням комп'ютерних мереж як в плані збільшення числа під'єднаних до них комп'ютерів, так і в плані покриття такими мережами все більшої території. При такому розширенні виникає ряд проблем, серед яких можна виділити наступні:

а) при використанні локальними комп'ютерними мережами (LAN) спільного середовища передачі при збільшенні числа підключених комп'ютерів збільшується кількість колізій при обміні інформацією (розширення домену колізій);

б) виникає необхідність об'єднання географічно віддалених комп'ютерних мереж;

в) виникає необхідність об'єднання комп'ютерних мереж, побудованих на базі різних технологій.

Якщо перша проблема може бути успішно вирішена за допомогою мостів або комутаторів, то при усуненні двох останніх широко використовуються маршрутизатори.

В широкому розумінні, маршрутизатором називається програма, що забезпечує обмін пакетів даних або обмін повідомлень між абонентами різних комп'ютерних мереж. Враховуючи, що така програма найчастіше функціонує на спеціалізованих апаратних засобах, у вузькому розумінні, маршрутизатором прийнято називати сукупність цих апаратних та програмних засобів.

Одним із лідерів серед світових виробників маршрутизаторів вважається фірма Cisco Systems. Фірма виготовляє широкий спектр мереженого обладнання, в число яких входять і маршрутизатори різного класу –від найпростіших для малих офісів до найпотужніших для великих підприємств. На маршрутизаторах фірми Cisco функціонує потужна операційна система Cisco IOS, розроблена цією ж фірмою на базі ОС UNIX, яка є простою у використанні і пропонує споживачам широкий набір функціональних можливостей.

Предметом розгляду даного реферату є програмні засоби маршрутизаторів Cisco, а саме –набір команд операційної системи Cisco IOS. В роботі приведено лише основні команди мінімально необхідної настройки маршрутизатора без прив'язки до конкретної версії операційної системи та конкретної моделі маршрутизатора.

Опис команд приведено в контексті окремих типових апаратних підсистем маршрутизатора або відповідно до типових завдань, які потребують вирішення за його допомогою. Проблеми вирішення специфічних завдань, які виникають в процесі експлуатації маршрутизатора при виконанні ним конкретних функцій, не розглядаються.

До складу реферату входять 20 сторінок друкованого тексту, включаючи 7 ілюстрацій та 4 таблиці.

ЗМІСТ

1. ВСТУП 2

2. ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАРШРУТИЗАТОРІВ CISCO. 3

2.1. ІНТЕРФЕЙС 3

2.2. ОРГАНІЗАЦІЯ КОМАНД CISCO IOS 5

2.2.1. КОНТЕКСТ АДМІНІСТРАТОРА 6

2.2.2. КОНТЕКСТ ГЛОБАЛЬНОГО КОНФІГУРУВАННЯ. 9

2.2.3. ЛІНІЇ КЕРУВАННЯ. 10

2.3. ІНТЕРФЕЙСИ МАРШРУТИЗАТОРА. 11

2.3.1. ФІЗИЧНІ ІНТЕРФЕЙСИ 11

2.3.2. ЛОГІЧНІ ІНТЕРФЕЙСИ 13

2.4. ІДЕНТИФІКАЦІЯ ІНТЕРФЕЙСІВ 13

2.5. КОНФІГУРУВАННЯ ІНТЕРФЕЙСІВ. 14

2.6. МАРШРУТИЗАЦІЯ 15

ВИСНОВОК 17

ПЕРЕЛІК СКОРОЧЕНЬ 18

ПЕРЕЛІК ЛІТЕРАТУРИ 19

1. ВСТУП

Фірма Cisco Systems пропонує маршрутизатори різного класу як для малих офісів так і мультигігабітні пристрої, які функціонують в ядрі Інтернет.

Маршрутизатор Cisco 1601 належить до Low-End –класу і призначений для підключення локальних мереж Ethernet невеликих офісів до мережі Internet, внутрішньої мережі компанії або ж до корпоративної мережі через декілька підключень глобальних мереж, таких як ISDN, асинхронні послідовні та синхронні послідовні.

Маршрутизатори, серії 2500 належить до Medium-End класу і призначені для використання в невеликих офісах і в мережах з віддаленими вузлами.

Типова модель Cisco 2500 обладнана двома із наступних інтерфейсів:

• Ethernet

• Синхронний послідовний

• Асинхронний послідовний

Маршрутизатори, серії 2500 обладнані пам'яттю FLASH технології EPROM, яка застосовується для збереження програмних образів та забезпечує їх легку модифікацію.

Ці системи можуть працювати з різноманітними програмними комплексами операційної системи Cisco IOS, що дає можливість вибору комплекту програм, який відповідає конкретним мереженим протоколам. Програмні комплекти мають досить широкий спектр –від простих ІР та мостових з'єднань до повного набору функціональних можливостей програмного забезпечення Cisco.

Серія модульних маршрутизаторів Cisco 3600 розроблена для віддалених офісів та підрозділів, яким необхідний доступ до корпоративної мережі або до мережі Internet. Дана серія забезпечує високий рівень різних технологій віддаленого доступу, в тому числі передачу голосу і факсів через мережі ТСР/ІР

2. ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАРШРУТИЗАТОРІВ CISCO.

На маршрутизаторах Cisco виконується высокопродуктивна операційна система IOS (Cisco Internetworking Operating System), створена на базі ОС UNIX, яка фізично розміщена в енергонезалежній пам'яті маршрутизатора (FLASH).

Процес ініціалізації маршрутизатора виконується в наступній послідовності:

1. POST (Power On Self Test) –тестування обладнання після включення живлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Система команд конфігурування маршрутизаторів Cisco

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок