Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Загальні відомості про комп’ютер

Загальні відомості про комп’ютер

Назва:
Загальні відомості про комп’ютер
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,05 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Загальні відомості про комп’ютер
План
1. Що таке драйвери?
Драйвери – це службові програми управління периферійними пристроями. В якості основних функцій драйвера можуть бути названі:
прийом і обробка запиту до периферійного пристрою;
перетворення запиту в серію команд управління пристроєм;
обробка сигналу переривання.
Драйвери можуть бути:
1. Стандартні (внутрішні) – програми, що інтегровані в BIOS (Basic Input – Output System – базова система введення – виведення) або її модуля розширення ЕМ BIOS. Вони підключаються до системи автоматично після переходу комп’ютера в робочий стан.
2. Завантажувані (зовнішні) – програми, що знаходяться на диску і призначені для управління зовнішніми пристроями, котрі відрізняються від стандартних за своїми технічними параметрами; підключаються до системи, якщо вони вказані у файлі конфігурації CONFIG.SYS.
Драйвери в CONFIG.SYS вказуються в спеціальному форматі:
DEVICE = <ім’я драйвера> [параметри] – завантажує вказаний драйвер
або
DEVICEHIGH = <ім’я драйвера> [параметри] – завантажує драйвер пристрою у верхню пам’ять (UMB).
Драйвери пристроїв поставляються разом з самими пристроями, також їх можна знайти в Інтернеті на спеціалізованих ресурсах з апаратного забезпечення та на сайтах фірм-виробників комп’ютерного обладнання. Крім того, в поставку ОС MS DOS входять власні спеціальні драйвери:
ANSI.SYS – підтримує емуляцію термінала ANSI;
DISPLAY.SYS – підтримує перемикання кодових сторінок для монітора;
HIMEM.SYS – керує використанням розширеної (Extended) пам’яті;
EMM386.EXE – організує розширену (Extended) пам’ять і забезпечує доступ до верхньої пам’яті на комп’ютерах з процесором 386 і вище, котрі мають розширену пам’ять.
До категорії драйверів належать також резидентні службові програми, наприклад, драйвери клавіатури (для відображення символів російської, української та інших національних абеток). Такі драйвери запускаються при старті системи, якщо вони внесені в файл автонастроювання AUTOEXEC.BAT.
В ОС Windows драйвер є частиною операційної системи. В поставку Windows входить велика кількість драйверів для найбільш розповсюджених пристроїв, а драйвери нових або нестандартних пристроїв поставляються разом з ними на магнітних та оптичних носіях або завантажуються з мережі Інтернет. Драйвери пристроїв, що поставляються з Windows найчастіше розробляються фірмами-виробниками комп’ютерного обладнання, а не корпорацією Microsoft (хоча й під її егідою).
В операційних системах сімейств 9.х/NT/XP реалізований стандарт автоматичного підключення нових пристроїв Plug and Play (в буквальному перекладі – “підключається і запускається”). Обладнання, яке відповідає цьому стандарту достатньо просто підключити до ПК, настроювання драйверів буде виконане автоматично.
2. Як був винайдений мікропроцесор?
Мікропроцесор або центральний процесор (CPU – Central Processing Unit) – це пристрій для виконання обчислень і обробки даних. Це “серце” комп’ютера і, як правило, найбільш дорога його мікросхема.
Безпосередньою передумовою винайдення мікропроцесора була ідея інтегральної мікросхеми – мінерального кристала, на якому монтуються мініатюрні транзистори і інші елементи. В 1958 році інженером компанії Texas Instruments Джеком Кілбі була розроблена перша інтегральна мікросхема, яка містила п’ять транзисторних елементів на кристалі германія. Мікросхема Кілбі займала трохи більше одного сантиметра площі і була декілька міліметрів товщиною. Рік поспіль, незалежно від Кілбі, Роберт Нойс розробив інтегральну мікросхему на основі кристала кремнію. В подальшому Роберт Нойс заснував компанію “Інтел” з виробництва інтегральних мікросхем. Мікросхеми працювали значно швидше ніж транзистори і споживали значно менше енергії.
Перші інтегральні мікросхеми складалися всього з декількох елементів. Однак, використовуючи напівпровідникову технологію, вчені досить швидко навчилися розміщувати на одній інтегральній мікросхемі спочатку десятки, а потім й сотні транзисторних елементів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Загальні відомості про комп’ютер

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок