Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Особливості інформаційної політики США

Особливості інформаційної політики США

Назва:
Особливості інформаційної політики США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,61 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Особливості інформаційної політики США


Успіхи Японії надихнули Сполучені Штати Америки на прискорення процесу інформатизації — з кінця 60-х — початку 70-х років у США на державному рівні починають розробляти інформаційну політику розвитку країни.
Насамперед створюються великі об’єднання для проведення науково-дослідних робіт з розвитку інформаційних технологій на кооперативних засадах, зважаючи на фундаментальність та високу ефективність досліджень, виконуваних великими науковими колективами, що підтвердила широкомасштабна інформаційна політика Японії та фінансова підтримка її державою. У США проекти, пов’язані з інформатизацією економіки, здійснювалися малими науковими колективами, з переважним фінансуванням бізнесовими структурами. Держава практично не брала участі у формуванні та фінансуванні планів і проектів розроблення та розвитку нових інформаційних технологій. Першою (1982 р.) була створена Корпорація мікроелектронної та комп’ютерної технології. До її складу як організатори ввійшли 12, а потім 20 найбільших фірм промисловості оброблення даних та інших галузей (наприклад, Radio Corporation of America). Далі утворюється Кор-порація досліджень з напівпровідникової технології. Організаторами її були 13 фірм, серед яких Control Data, Digital Eguipment, Motorola, Intel, Hewlett Packard та ін.
У 1984 р. після внесення змін до антитрестівського законодавства було створено ще 10 об’єднань, які досліджували проблему підвищення продуктивності праці програмістів. Одне з них — Консорціум з вивчення засобів підвищення продуктивності праці програмістів (Software Productivity Consortium). Його задача — протягом перших п’яти років досягти підвищення продуктивності праці програмістів у 4 рази, а через 10 років — у 10 разів.
Наприкінці 1985 р. 18 виробників обчислювальної техніки ство-рили Корпорацію з розроблення мережевих стандартів для відкритих мереж (Corporation for Open System Netwart — Standarts Organization). Основне завдання цих і подібних консорціумів — скорочення терміну розроблення новітніх виробів і технологій, підвищення продуктивності праці, концентрація зусиль на довгострокових дослідженнях з метою відбиття наступу закордонних монополій, особливо японських.
Крім дій, розпочатих бізнесом, було вжито низку урядових заходів, зокрема прийнято програму «Стратегічна комп’ютерна ініціатива» (з ініціативи Управління НДДКР Міноборони США). Основна мета програми — створення нового покоління комп’ю-терів, які мають спеціальні знання, вміють бачити, чути й говорити. В межах цієї програми розроблялися десятки програм за такими напрямами:
Створення надшвидкісних інтегральних схем (пріоритетний напрям);
Підвищення продуктивності праці програмістів;
Створення паралельних ЕОМ.
Фінансували програму «Стратегічна комп’ютерна ініціатива» міністерство оборони, міністерство енергетики, Національний науковий фонд США.
У розвитку інформаційних технологій в США спостерігається також тенденція переходу до цифрових методів передавання, оброблення та збереження інформації.
Найяскравішим досягненням у сфері інформаційної політики є результати ринкового підходу до управління інформаційними ресурсами суспільства. У 80-і роки інформаційна політика федерального уряду сприяла розвиткові та зміцненню приватного сектору в сфері інформаційних послуг, прискорила процеси концент-рації інформаційних ресурсів у комерційно організованих автома-тизованих системах. Велику вагу у проведенні цієї політики мав Закон про скорочення документообігу в відомствах федерального уряду (1980 р.).
У результаті до приватного сектору перейшла значна частина функцій з розповсюдження інформації, які до 80-х років виконувалися федеральними агентствами та відомствами. Тільки деякі типи та рівні доступу до урядових БД залишились у розпорядженні федеральних агентств і відомств.
У США налічується декілька сотень фірм, що забезпечують платний доступ до інформації, яка є продуктом діяльності різних міністерств, відомств, а також суспільних організацій, у тому числі міжнародних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Особливості інформаційної політики США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок