Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Основні програмні і апаратні компоненти обчислювальної мережі

Основні програмні і апаратні компоненти обчислювальної мережі

Назва:
Основні програмні і апаратні компоненти обчислювальної мережі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,01 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Основні програмні і апаратні компоненти обчислювальної мережі


Навіть внаслідок досить поверхневого розгляду роботи в мережі стає ясно, що обчислювальна мережа це складний комплекс взаємопов'язаних і узгоджено функціонуючих програмних і апаратних компонентів. Вивчення мережі загалом передбачає знання принципів роботи її окремих елементів:
комп'ютерів;
комунікаційного обладнання;
операційних систем;
мережевих додатків.
Весь комплекс програмно-апаратних засобів мережі може бути описаний багатошаровою моделлю. У основі будь-якої мережі лежить апаратний шар стандартизованих комп'ютерних платформ. У наш час в мережах широко і успішно застосовуються комп'ютери різних класів від персональних комп'ютерів до мейнфеймов і суперЕОМ. Набір комп'ютерів в мережі повинен відповідати набору різноманітних задач, що вирішуються мережею.
Другий шар це комунікаційне обладнання. Хоч комп'ютери і є центральними елементами обробки даних в мережах, останнім часом не менш важливу роль стали грати комунікаційні пристрої. Кабельні системи, повторювачи, мости, комутатори, маршрутизатори і модульні концентратори з допоміжних компонентів мережі перетворилися в основні нарівні з комп'ютерами і системним програмним забезпеченням як по впливу на характеристики мережі, так і по вартості. Сьогодні комунікаційний пристрій може являти собою складний спеціалізований мультипроцесор, який треба конфігурувати, оптимізувати і адмініструвати. Вивчення принципів роботи комунікаційного обладнання вимагає знайомства з великою кількістю протоколів, що використовуються як в локальних, так і глобальних мережах.
Третім шаром, який створює програмну платформу мережі, є операційні системи (ОС). Від того, які концепції управління локальними і розподіленими ресурсами встановлені в основу мережевої ОС, залежить ефективність роботи всієї мережі. При проектуванні мережі важливо враховувати, наскільки просто операційна система може взаємодіяти з іншими ОС мережі, наскільки вона забезпечує безпеку і захищеність даних, до якої міри вона дозволяє нарощувати число користувачів, чи можна перенести її на комп'ютер іншого типу і багато іншого.
Самим верхнім шаром мережевих ресурсів є різні мережеві додатки, такі як мережеві бази даних, поштові системи, ресурси архівування даних, системи автоматизації колективної роботи і інше. Дуже важливо представляти діапазон можливостей, що надаються додатками для різних областей застосування, а також знати, наскільки вони сумісні з іншими мережевими додатками і операційними системами.
1.1.4. Що дає підприємству використання мереж
Це питання можна уточнити таким чином: в яких випадках розгортання на підприємстві обчислювальних мереж переважніше за використання автономних комп'ютерів або багатомашинних систем? Які нові можливості з'являються на підприємстві з появою там обчислювальної мережі? І нарешті чи, завжди підприємству потрібна мережа?
Якщо не вдаватися зокрема, то кінцевою метою використання обчислювальних мереж на підприємстві є підвищення ефективності його роботи, яке може виражатися, наприклад, в збільшенні прибутку підприємства. Дійсно, якщо завдяки комп'ютеризації знизилися витрати на виробництво вже існуючого продукту, скоротилися терміни розробки нової моделі або прискорилося обслуговування замовлень споживачів це означає, що даному підприємству дійсно потрібна була мережа.
Більш докладно відповідаючи на питання, навіщо підприємству мережа, почнемо з розгляду тих принципових переваг мереж, які витікають з їх приналежності до розподілених систем.
Концептуальною перевагою розподілених систем (а значить, і мереж) перед централізованими системами є їх здатність виконувати паралельні обчислення. За рахунок цього в системі з декількома обробляючими вузлами в принципі може бути досягнута продуктивність, що перевищує максимально можливу на даний момент продуктивність будь-якого окремого могутнього процесора. Розподілені системи потенційно мають краще співвідношення продуктивність-вартість, ніж централізовані системи.
Ще одне очевидне і важливе достоїнство розподілених систем це їх принципово більш висока відмовоздатність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основні програмні і апаратні компоненти обчислювальної мережі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок