Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Сервіси Інтернету

Сервіси Інтернету

Назва:
Сервіси Інтернету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,53 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сервіси Інтернету


План
1. Електронна пошта.
2. Мережні новини Usenet.
3. FTP — передача файлів.
4. WWW — передача гіпертексту.
5. Сервіси IRC..
6. Сервіси миттєвих повідомлень.


Електронна пошта
Електронна пошта (e-mail) — перший із сервісів Інтернету, найбільш розповсюджений і ефективний. Електронна пошта - типовий сервіс відкладеного читання (off-line). Ви посилаєте ваше повідомлення, як правило, у вигляді звичайного тексту, адресат одержує його на свій комп'ютер через якийсь, можливо, досить тривалий проміжок часу, і читає ваше повідомлення тоді, коли йому буде зручно. E-mail дуже схожий на звичайну паперову пошту і має ті ж переваги й недоліки. Звичайний лист складається з конверта, на якому написана адреса одержувача і стоять штампи поштових відділень на шляху проходження, і вмісту — власне листа.
Електронний лист також складається із заголовків, що містять службову інформацію (про автора листа, одержувача, шлях проходження через мережу тощо) і відіграють роль конверта і власне вмісту листа. Ви можете вкласти у звичайний лист що-небудь, наприклад фотографію, аналогічно, ви можете послати файл із даними електронним листом. Ви можете підписати звичайний лист — можна підписати й електронний лист. Звичайний лист може не дійти до адресата або дійти занадто пізно, як і електронний лист. Звичайний лист досить дешевий, а електронна пошта - найдешевший вид зв'язку.
Отже, електронна пошта має ті ж переваги (простота, дешевизна, можливість пересилання нетекстової інформації, можливість підписати і зашифрувати лист) і недоліки (негарантований час пересилання, можливість доступу третіх осіб під час пересилання, неінтерактивність) що і звичайна пошта.
Однак у них є й істотні відмінності. Вартість пересилання звичайної пошти сильно залежить від того, куди, у яку віддалену точку планети вона повинна бути доставлена, від її розміру й типу. Для електронної пошти такої залежності немає, або вона досить невелика. Електронний лист можна шифрувати і підписувати набагато надійніше й зручніше, ніж паперовий — для останнього, суворо кажучи, узагалі немає загальноприйнятих засобів шифрування. Швидкість доставки електронних листів набагато вища, ніж паперових, і мінімальний час їхнього проходження незрівнянно менший. E-mail універсальний — безліч мереж в усьому світі, побудованих на абсолютно різних принципах і протоколах, можуть обмінюватися електронними листами з Інтернету, одержуючи у такий спосіб доступ до інших його ресурсів.
Практично всі сервіси Інтернету, що використовуються зазвичай як сервіси прямого доступу (on-line), мають інтерфейс до електронної пошти, так що навіть якщо у вас немає доступу до Інтернету в режимі on-line, ви можете одержувати більшість інформації, що зберігається в Інтернеті, за допомогою дешевої електронної пошти. Швидкість доставки повідомлень електронної пошти сильно залежатиме від того, яким чином вона передається. Шлях електронного листа між двома машинами, безпосередньо підключеними до Інтернету, займає секунди, і при цьому ймовірність втрати або підміни листа мінімальна.
Мережні новини Usenet
Мережні новини Usenet, або, як їх прийнято називати, телеконференції, — це, мабуть, другий за поширеністю офлайновий сервіс Інтернету. Якщо електронна пошта передає повідомлення за принципом «від одного — одному», то мережні новини передають повідомлення «від одного — багатьом». Механізм передачі кожного повідомлення схожий на передачу чуток: кожен вузол мережі, що довідався про щось нове (тобто отримав нове повідомлення), переказує новину всім знайомим вузлам, тобто всім тим вузлам, із якими він обмінюється новинами. Таким чином, послане вами повідомлення поширюється, багаторазово дублюючись, у мережі, досягаючи за досить короткий час усіх учасників телеконференцій Usenet в усьому світі. При цьому в обговоренні цікавої для вас теми може брати участь безліч людей, незалежно від того, де вони знаходяться фізично, і ви можете знайти співрозмовників для обговорення будь-яких, навіть незвичайних тим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сервіси Інтернету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок