Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> MPEG4 у питаннях і відповідях

MPEG4 у питаннях і відповідях

Назва:
MPEG4 у питаннях і відповідях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,84 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
MPEG4 у питаннях
і відповідях

Фільми, записані у форматі MPEG-4, уже встигли завоювати заслужену популярність серед широкої аудиторії користувачів ПК. Такі фільми звичайно уміщаються на одному компакт-диску, а по якості зображення можуть успішно конкурувати з відеокасетами. Не останнім фактором, що визначає популярність MPEG-4 дисків, є їхня ціна - 60-70 р. проти 400-600 р. за DVD. Тому проміжним етапом на шляху масового переходу домашніх користувачів з аналогових VHS-відеомагнітофонів на цифровий стандарт DVD цілком міг би стати саме MPEG-4.
У російськомовній частині Internet можна знайти багато матеріалів, присвячених стандарту MPEG-4, однак велика їхня частина містить опис тонкостей процесу компресії відео в цей формат. Це, безумовно, специфічний і потребуючий докладного дослідження питання, але для користувачів, що виступають тільки в ролі глядачів, подібні статті найчастіше не можуть дати відповідь на питання, що виникають при бажанні подивитися фільми. Інше велике джерело інформації - це конференції. У розділах "Процесори", "Відео", "Мультимедія" постійно піднімаються теми, пов’язані зі швидкодією, якістю, оптимальною конфігурацією і всім тим, що стосується MPEG-4, але відповіді, що надходять, найчастіше суперечать один одному. Хтось заявляє, що все життя дивився без гальм MPEG-4 на Pentium 200, інші скаржаться на шоу, маючи при цьому комп'ютер із процесором Pentium III.
У статті почата спроба роз'яснити питання, що найбільше часто виникають у людей, що недавно зштовхнулися з цим форматом, а також залучити до нього увага тих, хто ніколи раніш не зіштовхувався з MPEG-4. Сподіваюся, після прочитання даного матеріалу читач, що не займається редагуванням і компресією відео, зможе впевнено сказати: "Тепер я знаю про цьому досить".
Що це таке MPEG?
MPEG - абревіатура, що розшифровується як Moving Picture Experts Group (перш ніж писати лист, що перша буква розшифровується не так - сходите на ).
Це досить велика організація, що складається з розроблювачів аудіо, відео і комп'ютерної техніки, а також програмістів і фахівців, що займаються розробкою і впровадженням стандартів на алгоритми компресії, передачі, збереження і відтворення аудіо- і відео даних.
Серед розробок цієї групи в області цифрового відеозапису найбільш відомими є:
Стандарт MPEG-1. Був випущений у 1992 р. Частіше асоціюється в користувачів з фільмами на VideoCD. Типовий побутовий формат відео для MPEG-1 у стандарті PAL складає 352*288 пікселів, 25 кадрів у секунду. Аудіо частина - стереозвук з частотою дискретизації 44,1 кгц, стиснутий у MPEG-1 Layer II. Повнометражний фільм, записаний у цьому форматі, займає два компакт-диски в стандарті VideoCD. Якість зображення на VideoCD дисках знаходиться на рівні побутовий VHS відеокасети.
Стандарт MPEG-2. Випущений у 1995 р. Користувачі зіштовхуються з цим форматом компресії відео головним чином придбавши DVD диски з фільмами. Типовий розмір кадру для DVD фільму у відеостандарті PAL/SECAM складає 720*576, при 25 кадрах у секунду, чи 640*480 при 30 кадрах у секунду в стандарті NTSC. У порівнянні з MPEG-1, в аудіо частини додана підтримка багатоканального звуку (Dolby Digital 5.1, DTS, і т.п.). Збільшення бітрейта і застосування удосконаленого алгоритму стиску відеопотоку забезпечило DVD фільмам набагато краща якість зображення, чим на VideoCD. MPEG-2 сьогодні застосовується також у цифровому супутниковому телебаченні. Побутові програвачі DVD-дисків у нашій країні ще тільки завойовують популярність. Не останню роль у цьому грає відносно висока ціна фільмів на DVD. Ліцензійний диск з одним фільмом коштує 15-25$ (у Москві роздрібні ціни, у тому числі в інтернет-магазинах, коливаються від $20 до $35 ).
Стандарт . Розробляти його почали ще в першій половині 90-х років минулого століття. У грудні 1999 року був представлений реліз цього формату, що одержав офіційний статус стандарту ISO/IEC. MPEG-4 задумувався як спосіб передачі потокових медіа-даних, у першу чергу відео, по каналах з низькою пропускною здатністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: MPEG4 у питаннях і відповідях

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок