Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Турбо Паскаль

Загрузка...

Турбо Паскаль

Назва:
Турбо Паскаль
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,08 KB
Завантажень:
73
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Турбо Паскаль”


Як відомо, для того, щоб комп"ютер міг виконувати потрібні нам задачі, ним повинна керувати програма. Основна відмініть ЕОМ, в тому числі ПК, від інших пристроїв полягає в тому, що ним керує програма. Комп"ютерна програма - це набір інструкцій, які вказують ЕОМ послідовність дій по вирішенню певної поставленої перед ним задачі.
Для того, щоб комп"ютер "зрозумів" вказівки програміста, він повинен "спілкуватись" із програмістом на спільній мові, яку називають мовою програмування. На сьогоднішній день у світі існують сотні різних мов програмування, які в загальному можна поділити на мови програмування низького (Asembler) та високого рівня (Pascal, Delphi, C і т.д.). Крім цього мови програмування можна поділити на функціональні, структурні, логічні, процедурні, об"єктно-орієнтовані.
Мова Pascal є однією із класичних мов програмування. Найбільшої популярності вона досягла у 80-х - першій половині 90-х років. На її основі розроблено цілий ряд сучасних мов програмування, таких як Borland Delphi. Мову програмування Pascal розроблено в 1968 році на кафедрі інформатики Стенфордського університету швейцарським ученим Ніклаусом Віртом. Ця мова програмування отримала назву на честь відомого французького математика й філософа Блеза Паскаля (1623-1662).
Спочатку вона розглядалась як навчальна мова програмування і завдяки простоті використання застосовувалась у навчальних закладах як "перша" мова програмування для студентів. В 1983 році фірма Borland International перевела її на комерційну основу в якості мови програмування для персональних комп"ютерів. Переломним етапом для мови Pascal став 1985 рік, коли появилась її нова версія, яку назвали Turbo Pascal 3.0.
Вона містила оболонку для зручного написання та редагування тексту програм та компілятор стандартного Pascal. З цього часу Pascal набув широкого використання в колах як досвідчених програмістів так і початківців. В наступній версії Turbo Pascal 4.0 було усунуто багато обмежень компілятора, що часто піддавались критиці, та підвищено продуктивність системи.
Найбільш важливим нововведенням стало застосування модульної концепції (UNIT-концепції), що була запозичена з мови програмування Modula-2. Це дозволило реалізувати в Turbo Pascal розробку великих програмних продуктів. З появою версії 5.0 Turbo Pascal отримала ще більші можливості для використання професійними програмістами. Одним із важливих нововведень стало використання апаратних перекриттів або оверлеїв (overlays).
Вони дозволили створювати потужні програмні продукти, які розраховані на використання при малих об"ємах пам"яті . Механізм оверлеїв полягає в поділі програми на частини, що почергово завантажуються в пам "ять (з дискети або жорсткого диска) по мірі необхідності. Крім цього в Turbo Pascal 5.0 розширено можливості відлагодження програм і забезпечено можливість підтримки розширеної пам"яті. Ще одним важливим етапом для Turbo Pascal була поява версії 5.5.
Саме в цій версії з"явилась концепція об"єктно-орієнтованого програмування (ООП). Фактично мова Pascal стала засновником цього напрямку розвитку мов програмування. ООП полягає у використанні спеціального типу даних - об"єктів (Object), які спрощують процес програмування, роблячи тексти програм значно компактнішими. В результаті чого з"явився термін Object Pascal.
Паралельно з цим, об"єктно-орієнтоване програмування розвивається і в іншій популярній мові програмування C, в результаті чого з"являється C++. На основі Object Pascal корпорація Borland розробила нову мову програмування Delphi, яка набула великої популярності в другій половині 90-х років. Популярність цієї мови пояснюється ще й тим, що вона належить до мов візуального програмування. Мови візуального програмування значно полегшують процес програмування інтерфейсу створюваних програм.
Адже зовнішній вигляд вікон та інших об"єктів програміст створює лише з допомогою миші та панелей об"єктів-заготовок. Серед поширених мов візуального програмування можна також відмітити Visual Basic - це мова, на якій створюють макроси для документів дуже популярного офісного пакета Microsoft Office.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Турбо Паскаль

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок