Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Питання розкриття злочинів, що посягають на права інтелектуальної власності

Загрузка...

Питання розкриття злочинів, що посягають на права інтелектуальної власності

Назва:
Питання розкриття злочинів, що посягають на права інтелектуальної власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,40 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Питання розкриття злочинів, що посягають на права інтелектуальної власності
 


У період переходу країни до ринкових відносин система законодавства зазнала кардинальних змін. Це стосується і правових норм, що регулюють створення, правову охорону і використання продуктів інтелектуальної творчості. Зўявилися нові об'єкти і програми (програмне забезпечення), які охороняються. Інтелектуальна діяльність людини стала більш “ринковою”, а продукти інтелектуальної діяльності набувають рис товару (продукту інтелектуальної праці, створеного для функціонування його на ринку).
Як наслідок, поняття “інтелектуальної власності” стало правовим поняттям. Стаття 54 Конституції України кожному гарантує свободу творчості і передбачає охорону інтелектуальної власності законом. Поняття “інтелектуальна власність” не збігається з поняттям власності в класичному її розумінні. Специфіка інтелектуальної власності полягає в тому, що об'єкти інтелектуальної власності нематеріальні. Крім того, така власність обмежена тимчасовими рамками.
Право інтелектуальної власності - це сукупність цивільно-правових норм, що регулюють відносини, пов'язані з творчою діяльністю. При цьому цивільне право безпосередньо не регулює саму творчу діяльність, тому що процес творчості залишається за межами дії його норм. Функції цивільного права полягають у визнанні авторства на вже створені результати творчої діяльності, встановленні їхнього правового режиму, моральному і матеріальному стимулюванні і захисті прав авторів і інших осіб, що мають авторські права.
Відповідно до ст.41 Закону України “Про власність” об'єктами права інтелектуальної власності є надбання науки, літератури і мистецтва, відкриття, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, раціоналізаторські пропозиції, знаки для товарів і послуг, результати науково-дослідних робіт і інші результати інтелектуальної праці. Нормативно-правове регулювання зазначеного інституту, поряд із законодавством про власність, здійснюється безпосередньо Законом України “Про авторське право і суміжні права”, у ст.1 якого наголошується, що дійсний Закон охороняє особисті (немайнові) і майнові права авторів і їхніх правонаступників, пов'язані зі створенням і використанням досягнень науки, літератури і мистецтва (авторське право), і права виконавців, виробників фонограм, організацій мас-медіа (суміжні права). Іншими словами, у законі закріплений двоєдиний зміст авторського права і суміжних прав як різновиду права інтелектуальної власності і пріоритет у змісті особистих (немайнових) прав.
Аналіз криміногенної ситуації на ринку інтелектуальної власності України свідчить, що значного поширення сьогодні набули три основних види правопорушень: недобросовісна конкуренція, аудіовізуальне піратство, комп'ютерне піратство.
Недобросовісна конкуренція - ввезення, виготовлення та розповсюдження фальсифікованої продукції з незаконним використанням знаків для товарів і послуг відомих українських та зарубіжних виробників. Аудіовізуальне піратство - незаконне відтворення розповсюдження примірників аудіовізуальних творів та фонограм шляхом тиражування і продажу аудіо, відеокасет, музичних компакт-дисків, а також незаконна трансляція цих творів через радіо і телевізійний ефір, мережами кабельного телебачення. Комп'ютерне піратство - незаконне відтворення і розповсюдження комп'ютерного програмного забезпечення шляхом тиражування, продажу компакт-дисків (СД-РОМів) із записом комп'ютерних програм, встановлення неліцензійного програмного забезпечення на комп'ютерну техніку та розповсюдження піратських програм через Інтернет.
Комп'ютерне піратство - це нелегальне використання програмних продуктів у будь-якій формі, що здійснюється без дозволу правовласника. Комп'ютерними піратами, перш за все, прийнято вважати виробників та розповсюджувачів, а не кінцевих користувачів. Між тим, більшість користувачів персональних комп’ютерів у нашій державі має справу з нелегальними програмними продуктами.
Всі різновиди комп’ютерного піратства, які завдають шкоди інтересам виробників програмного забезпечення до персональних комп’ютерів, таких як Adobe Systems, Lotus Development, Microsoft Novell, Symantec Apple та Visio можна звести до трьох основних форм.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Питання розкриття злочинів, що посягають на права інтелектуальної власності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок