Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Елементи управління розміткою. Гіпертекстові посилання

Елементи управління розміткою. Гіпертекстові посилання

Назва:
Елементи управління розміткою. Гіпертекстові посилання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,85 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Елементи управління розміткою. Гіпертекстові посилання


Мандруючи по Web, завжди зустрічаємося з гіпертекстовими посиланнями. Це фрагменти тексту, підкреслені та виведені синім шрифтом. Відображений таким чином текст називається текстом посилання. Якщо по ньому клацнути мишкою, він автоматично здійснює посилання на іншу Web-сторінку (документ). Кожний документ (файл) в Internet має унікальну адресу, яка зветься URL. В кожній URL-адресі є три частини:
1. назва протоколу
2. назва вузла Internet (Web)
3. ім’я файлу, що включає при необхідності шлях до нього, наприклад:
http://www.shafran.com/create
1 2 3
Коли цей процес перевести на мову комунікаційних технологій, то можна описати цей процес так: броузер клієнта повинен за допомогою певного способу зв’язку (протоколу http) зв’язатися з вказаним адресою вузлом Internet (Web-вузол shafran.com), потім знайти Web-документ в директорії (create).
За допомогою WWW можливо безпосередньо на Web-сторінці посилатися на HTML-документи (Web-сторінки), файли (по протоколу FTP), групи новин (usenet) і популярні джерела інформації Gopher та WАIS.
Рис. 1. Вихідний текст на мові HTML
Технологія посилань
Посилатися на інші сторінки Web досить просто, але при цьому необхідно розуміти, яким чином розміщувати посилання на сторінці, а також знати відповідний синтаксис HTML.
Як і будь-який елемент HTML, посилання задається парою тегів. Відкриваючий тег – це тег, <A>, його інколи називають відкриваючий якірний тег.
Потім ви задаєте адресу файлу, на який посилаєтеся, а також текст посилання, що виділяється на екрані. Все це завершується закриваючим тегом </A>, наприклад:
Якірний тег URL якірний тег
<A HREF = http://necp.com/que/>Que Publishing</A>
ключове слово виділений текст
гіпертекстового
посилання
Посилання на місцеві Web-сторінки.
Місцевий документ – це документ, що зберігається в тому ж місці в Internet, що і ваша домашня Web-сторінка. На місцеві документи легко посилатися, оскільки в цьому випадку не обов’язково знати повний URL, вказати потрібно тільки шлях файлової системи та ім’я файлу.
Припустимо, що у вас дуже багато інформації для одного Web-документу і його необхідно розбити на декілька HTML-файлів. В такому випадку бажано помістити на головній Web-сторінці посилання на конкретний HTML-файл. Таким чином, перший крок – це визначення файлів, на які ми посилаємося, та текстів посилання, наприклад:
Тест посилання Ім’я файлу
Про тигри TIGER.HTML
Про слони ELEPHANT.HTML
Рис. 2. Пронумеровані та маркеровані списки (вікно броузера)
Тепер вводимо тег <A HREF>. Тег <A> називається якірним тегом. Ключове слово HREF якірного тегу повідомляє броузеру , на що ми посилаємося, наприклад:
<A HREF = “TIGER.HTML”>Про тигри </A>
Фраза “Про тигри” з’явиться на екрані у вигляді тексту посилань. Коли користувач натисне мишкою на цьому тексті, вона відкриє файл TIGER.HTML. Дію посилання можна перевірити, клацнувши на посилання та подивившись, чи потрапили ви на потрібну сторінку. Web-броузер виведе повний URL того документу, який ви хочете відвідати, в стрічці стану в нижній частині екрану.
Коли при проектуванні домашньої сторінки на власному комп’ютері ви використовуєте місцеві посилання, не забудьте зберегти ті же імена файлів і ту же файлову структуру при завантаженні файлу на WWW-вузол.
Посилання на будь-яке місце в WWW.
Для таких посилань потрібний повний URL, а не тільки шлях та ім’я файлу. Коли ви посилаєтесь на інший HTML в Web, його URL завжди починається з http://. Таким чином, броузер пізнає, що шукати потрібно документ в WWW, а не файл на вашому комп’ютері. Коли ви не повідомили ім’я файлу, броузер автоматично завантажує файл INDEX.HTML (HTM)
Як приклад розглянемо наступний фрагмент HTML.
<A HREF = “http://www.yahoo.com/Arts/Perform_Arts/Circuses/”>Список цирків Yahoo </A>.
В якості тексту посилань використане посилання:
Список цирків Yahoo.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Елементи управління розміткою. Гіпертекстові посилання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок