Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Базові поняття реляційної моделі даних

Базові поняття реляційної моделі даних

Назва:
Базові поняття реляційної моделі даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,83 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Базові поняття реляційної моделі даних
Загальна характеристика реляційної моделі даних
Основи реляційної моделі даних були вперше викладені у статті Е.Кодда в 1970 р. Ця робота послужила стимулом для великої кількості статі і книг, в яких реляційна модель одержала подальший розвиток. Найпоширеніше трактування реляційної моделі даних належить К.Дейту. Згідно Дейту, реляційна модель складається з трьох частин:
Структурної частини.
Цілісної частини.
Маніпуляційної частини.
Структурна частина описує, які об'єкти розглядаються реляційною моделлю. Постуліруєтся, що єдиною структурою даних, що використовується в реляційній моделі, немає нормалізовані n-арные відносини.
Цілісна частина описує обмеження спеціального вигляду, які повинні виконуватися для будь-яких відносин в будь-яких реляційних базах даних. Це цілісність єств і цілісність зовнішніх ключів.
Маніпуляційна частина описує два еквівалентні способи маніпулювання реляційними даними - реляційну алгебру і реляційне числення.
У даному розділі розглядається структурна частина реляційної моделі.
Типи даних
Будь-які дані, що використовуються в програмуванні, мають свої типи даних.
Важливо! Реляційна модель вимагає, щоб типи даних, що використовуються, були простими.
Для уточнення цього твердження розглянемо, які взагалі типи даних звичайно розглядаються в програмуванні. Як правило, типи даних діляться на три групи:
Прості типи даних.
Структуровані типи даних.
Посилальні типи даних.
Прості типи даних
Прості, або атомарні, типи даних не володіють внутрішньою структурою. Дані такого типу називають скалярами. До простих типів даних відносяться наступні типи:
Логічний.
Рядковий.
Чисельний.
Різні мови програмування можуть розширювати і уточнювати цей список, додаючи такі типи як:
Цілий.
Речовинний.
Дата.
Час.
Грошовий.
Що перераховує.
Інтервальний.
І т.д..
Звичайно, поняття атомарності досить відносне. Так, рядковий тип даних можна розглядати як одновимірний масив символів, а цілий тип даних - як набір бітів. Важливе лише те, що при переході на такий низький рівень втрачається семантика (значення) даних. Якщо рядок, що виражає, наприклад, прізвище співробітника, розкласти в масив символів, то при цьому втрачається значення такого рядка як єдиного цілого.
Структуровані типи даних
Структуровані типи даних призначені для завдання складних структур даних. Структуровані типи даних конструюються із становлячих елементів, званих компонентами, які, у свою чергу, можуть володіти структурою. Як структуровані типи даних можна привести наступні типи даних:
Масиви
Записи (Структури)
З математичної точки зору масив є функцією з кінцевою областю визначення. Наприклад, розглянемо кінцеву безліч натуральних чисел
зване множиною індексів. Відображення
з множини у безліч дійсних чисел задає одновимірний речовинний масив. Значення цієї функції для деякого значення індексу називається елементом масиву, відповідним . Аналогічно можна задавати багатовимірні масиви.
Запис (або структура) є кортежем з деякого декартового твору множин. Дійсно, запис є іменованим впорядкованим набором елементів , кожний з яких належить типу . Таким чином, запис є елемент множини . Оголошуючи нові типи записів на основі вже наявних типів, користувач може конструювати скільки завгодно складні типи даних.
Загальним для структурованих типів даних є те, що вони мають внутрішню структуру, що використовується на тому ж рівні абстракції, що і самі типи даних.
Пояснимо це таким чином. При роботі з масивами або записами можна маніпулювати масивом або записом і як з єдиним цілим (створювати, видаляти, копіювати цілі масиви або записи), так і поелементно. Для структурованих типів даних є спеціальні функції - конструктори типів, що дозволяють створювати масиви або записи з елементів більш простих типів.
Працюючи ж з простими типами даних, наприклад з числовими, ми маніпулюємо ними як неподільними цілими об'єктами. Щоб "побачити", що числовий тип даних насправді складний (є набором бітів), потрібно перейти на більш низький рівень абстракції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Базові поняття реляційної моделі даних

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок