Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Класифікація міжнародних інформаційних систем

Класифікація міжнародних інформаційних систем

Назва:
Класифікація міжнародних інформаційних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,19 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Класифікація міжнародних інформаційних систем


У світовій практиці проблема класифікації інформаційних систем посідає чільне місце серед інших науково-технічних завдань. Вона успішно вирішена для класифікації інформаційних систем технічних та технологічних процесів різноманітних галузей практичної діяльності людства.
При розгляді цієї проблеми виключно для міжнародних інформаційних систем, тобто систем, зайнятих переробкою міжнародної інформації, виникають певні труднощі, пов'язані передусім із тим, що ці системи відносяться до сфери соціальної інформатики. Соціальний фактор накладає на елементи класифікації систем певну специфікацію, що притаманна тільки міжнародним системам. Після системного розгляду впливу соціальної інфраструктури на елементи класифікації міжнародних інформаційних систем (МІС), запропоновано наступну ієрархічну класифікацію:
1) відповідно до носія інформації;
2) відповідно до функціонального призначення (професійної орієнтації);
3) відповідно до основних технологічних операцій обробки інформації;
4) відповідно до роботи в реальному часі.
Універсальною системою класифікації є перша категорія, яка визначає поділ МІС на групи відповідно до типу носія інформації (рис. 1). Природа (тип) носія інформації відіграє основну роль при розподілі МІС на групи, підгрупи і т.д.
Природно, що на самому верхньому рівні ієрархії першої класифікації знаходиться розподіл на паперові та електронні (безпаперові) системи. Під паперовими системами розуміють такі системи, де носієм інформації виступає папір, або подібний йому носій інформації: кіноплівка, відеоплівка, слайди й та ін.
До електронних (безпаперових) систем належать такі системи, де основним носієм інформації виступає електронний (електричний) сигнал, який генерується та передається за допомогою спеціальних технічних засобів.


Рис. 1. Класифікація МІС за типом носія інформації.


У свою чергу, паперові інформаційні системи розподіляються на три групи: виключно паперові; кіно-відеосистемні та оглядові інформаційні системи. До переважно паперових систем, де основним носієм інформації є папір у різних формах його подання, відносяться такі МІС: бібліотечні, архівні, грошові та видавничі.
Бібліотечні та архівні системи – це інформаційні системи різних міжнародних організацій (ООН, ЮНЕСКО та ін.), послугами бібліотек та архівів яких користується міжнародна спільнота.
Видавничі системи забезпечують видання міжнародних газет, журналів, каталогів, енциклопедій тощо, які користуються значним попитом.
Окремий вигляд мають грошові інформаційні системи, які забезпечують реальний паперовий (грошовий) процес функціонування міжнародних банків, фінансово-кредитних структур та інших економічних систем.
Кіно-відео інформаційні системи забезпечують міжнародний інформаційний простір кіно та відеопродукції. До них належать відомі міжнародні корпорації: Голлівуд (США), Мосфільм (Росія) та ін.
За своїм призначенням та характером носіїв інформації до паперових систем можна віднести і оглядові інформаційні системи. До носіїв інформації в таких системах належать експонати музеїв та виставок, а також реальні наглядні об'єкти шоу-ігрових видовищ (музикальних, театральних та спортивних). Міжнародні інформаційні системи оглядового характеру (світові авіаційні виставки), музеї із світовим ім'ям: Лувр (Франція), Ермітаж (Росія) та інші складають невід'ємну частину міжнародних комунікацій земної цивілізації.
Інша багаточисельна категорія МІС належить до класу безпаперових (електронних), де основним носієм інформації є фізичний сигнал, що виробляється електронними, електротехнічними та радіоелектронними технічними засобами. Ідея безпаперових систем та технологій належить українському вченому академіку В.М.Глушко-ву, яку він висунув ще в 60-ті рр. Ця геніальна ідея стала реальністю в наш час, створивши цілу індустрію безпаперових технологій.
За природою електронного сигналу ця категорія розподіляється на три види: аналогові; дискретні (цифрові) та гібридні (змішані) системи.
До класу аналогових систем потрібно віднести такі інформаційні системи, де носієм інформації виступає аналоговий, або його ще називають неперервний сигнал: телефонний, телевізійний та радіосигнал.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Класифікація міжнародних інформаційних систем

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок