Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Windows 95

Windows 95

Назва:
Windows 95
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,75 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Windows 95 – 32-розрядна операційна система компанії Microsoft з вбудованою підтримкою мережевих функцій. Ця ОС забезпечує повну сумісність з програмами, розрахованими на MS DOS і Windows 3.Х.

Архітектура

Схема архітектури Windows 95:

Центральна інструментальна БД в Windows 95 називається реєстром (Registry). Основне призначення реєстру – централізоване зберігання інформації про параметри конфігурації системи, інформацію про конкретні застосування і профілі користувачів, і ін. За допомогою реєстру можна розподілити ресурси одного комп'ютера між декількома користувачами і створити на ньому декілька конфігурацій.

У Windows 95 серед драйверів пристроїв розрізняють універсальні драйвери і мінідрайвери. Універсальний драйвер включає велику частину коду, необхідного конкретному класу пристроїв (наприклад, принтеру або модему) для “спілкування” з відповідними компонентами ОС (наприклад, підсистемами друку і зв'язку). Мінідрайвер – порівняно невеликий і простий драйвер, що містить які-небудь додаткові інструкції, необхідні для управління певним пристроєм.

Для підтримки технології Plug and Play в архітектурі Windows 95 включений диспетчер конфігурації, керівник процесом конфігурації системи. Диспетчер конфігурації дає гарантію того, що кожен пристрій зможе користуватися лініями апаратних переривань (IRQ), адресами портів введення/виведення і іншими ресурсами без конфліктів з іншими пристроями.

Диспетчер віртуальної машини виділяє ресурси кожному додатку і системному процесу, що виконується на комп'ютері. Диспетчер віртуальної машини включає планувальник процесів, блок підкачки сторінок пам'яті і інтерфейс захисного режиму MS DOS.

Планувальник процесів – компонент, що відповідає за виділення системних ресурсів додаткам і іншим виконуваним на комп'ютері процесам, а також за розподіл процесорного часу, що дозволяє одночасно виконувати декілька процесів.

Для монопольного доступу MS DOS програм до системних ресурсів диспетчер віртуальної машини створює окреме операційне середовище, зване сеансом MS DOS. У цьому режимі системні ресурси недоступні іншим додаткам і процесам.

Ядро Windows 95 складається з трьох компонентів: User, Kernel і GDI, кожний з яких включає дві динамічні бібліотеки (DDL): одну 32-бітову і одну 16-бітову, що забезпечують сервіс для виконуваних додатків.

Компонент ядра User. управляє введенням з клавіатури, від миші і інших координатних пристроїв, а також висновком через інтерфейс користувача. Крім того, він управляє взаємодією із звуковим драйвером, таймером і комунікативними портами.

Kernel забезпечує базові функціональні можливості ОС, зокрема підтримку файлового введення/виведення, управління віртуальною пам'яттю і планування завдань. Крім того, у момент запуску програми він завантажує її ЕХЕ- і DLL-файли. Kernel відповідає за обробку виключень – це обробка подій, що виникають при виконанні програми і що вимагають перервати в ній паралельний потік управління.

GDI (General Device Interface – інтерфейс графічного пристрою) - це графічна система, що управляє всім, що з'являється на екрані дисплея, і що підтримує графічне виведення на принтер та інші пристрої. Windows 95 підтримує 32- і 16-бітові додатки Windows, а також програми MS DOS.

Управління пам'яттю і ресурсами

Кожній програмі виділяється адресний простір 4 Гбайта (верхні 2 Гбайта резервуються системою, нижні 2 Гбайта віддаються програмі). При цьому весь віртуальний простір розбивається на рівні блоки або сторінки. Підкачка сторінок здійснюється за запитом – код і дані переміщаються з фізичної пам'яті в сторінкові файли на диску і назад з потреби. Блок підкачки сторінок пам'яті проектує віртуальні адреси з адресного простору процесу на фізичні сторінки пам'яті комп'ютера. При цьому фізична пам'ять лінійної адресації пам'яті дозволяє використовувати всі 4 Гбайта адресної пам'яті для 32-бітових додатків.

Інформація, з якою працюють модулі USER і GDI, зберігається в областях розширеної пам'яті, іменованих хіпами ресурсів (resource heaps). Кожний з трьох 16-розрядних хіпів вміщає тільки 64 Кбайт даних, тому вони дуже швидко заповнювалися повністю, що приводило до фатальних збоїв і інших помилок. Windows 95 використовує 16-розрядні хіпи лише в тих випадках, коли головне значення мають сумісність і продуктивність. Щоб допомогти пом'якшити обмеження, що накладаються на системні ресурси в Windows 95, багатьох структурах даних, що раніше зберігалися в 16-розрядних хіпах USER і GDI, нині розміщуються в 32-розрядних хіпах. Це дозволяє відвести більший простір для решти елементів даних, які можуть бути створені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Windows 95

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок