Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Текстовий редактор Word. Дії з об’єктами WordArt

Текстовий редактор Word. Дії з об’єктами WordArt

Назва:
Текстовий редактор Word. Дії з об’єктами WordArt
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
64,85 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Мета: Уміти вставляти в документ різноманітні об'єкти: картинки, гіперпосилання, художньо оформлені слова (WordArt) тощо.

План

1. Створити три об'єкти WordArt.

2. Вставити в документ картинку з галереї ClipGallary.

3. Вставити в документ інший документ.

4. Вставити в документ об'єкт з графічного файлу.

5. Вставити гіперпосилання.

Теоретичні відомості

Окрім звичайного тексту, рисунків, автофігур, таблиць і діаграм, текстовий документ може містити ще й інші об'єкти: картинки, фотографії, гіперпосилання, текстові ефекти, графічні та мультимедійні елементи тощо.

Розглянемо детальніше поняття об'єкта. Об'єкт займає один рядок у документі. Якщо він неширокий, то поруч варто розміщати інший об'єкт або вводити текст. Такий текст має обтікати (обгортати) об'єкт, як це можна побачити в газетах, журналах чи книжках.

Створені в документі різноманітні тексти і таблиці є елементами документа, а не об'єктами. Переміщати їх можна лише через буфер обміну.

Будь-який об’єкт має рамку, її можна робити кольоровою або невидимою. Об’єкт — це автономний елемент документа. Його можна переміщати, змінювати розміри (мишею), обгортати текстом тощо.

Є декілька стилів обтікання об'єкта текстом (рис. 1). їх вибирають з меню Формат  Конкретний об'єкт (наприклад, Малюнок)  Закладка Розташування: обтікання. За допомогою інших закладок, які тут є, задають кольори ліній, замальовування робочого поля тощо.

Рис. 1 Стилі обтікання об’єкта текстом.

Командою Вставка у документ можна вставляти також Номери сторінок..., інший документ з деякого файлу (Файл...), поточну дату і час (Дата й час...), примітки (Примітка), закладки (Закладка...), художню букву, математичні формули та всі інші об’єкти, доступні для цього редактора у цій операційній системі.

Розглянемо, як зображення на екрані можна занести в документ як об’єкт. Якщо натиснути на клавішу Print Screen, вигляд екрана перенесеться в буфер обміну. потім необхідно запустити графічний редактор Раint і вставити вміст буфера у графічний документ. Доопрацьовуємо зображення екрана як картинку (якщо це нам потрібно) і зберігаємо його з розширенням .bmp. Потім лише потрібно повернутися у текстовий документ і вставити графічний файл.

Якщо розгорнути газету чи журнал, то звертається увага на оформлення тексту в рекламних оголошеннях. Їх виготовляють за допомогою редактора текстових спецефектів WordArt.

Редактор спецефектів WordArt працює в двох режимах:

• створення ефекту вручну засобами меню і панелі інструментів (рис. 2):

Рис. 2 Панель інструментів WordArt.

• використання еталонних зразків ефектів (рис. 3):

Рис. 3 Еталонні зразки оформлення слів у WordArt.

Вручну за допомогою меню або кнопок панелі інструментів можна підібрати таке:

• шрифт, його розмір, стиль написання;

• тип ат колір ліній (Border);

• кольори букв;

• колір заливки, а також візерунки або рисунки, які можна використовувати як заливку;

• повороти та форму накреслення тексту тощо.

Гіперпосилання — це засіб для налагодження зв’язку між документами. Якщо у файл вставити гіперпосилання на інші файли, то можна мати доступ відразу до двох і більше файлів, не вставляючи їх один в одного. Гіперпосилання — це виконаний іншим кольором об'єкт (підкреслений текст чи картинка), який містить адресу іншого файлу. Клацнувши раз на гіперпосиланні, можна відкрити потрібний файл.

Хід роботи

1. Запустіть текстовий редактор.

2. Введіть такий текст: Рекламна сторінка фірми.

3. Перейдіть на наступний рядок, де введете назву фірми:

Вставка  Малюнок  Об’єкт WordArt  Виберіть найкращий зразок у вікні Колекція WordArt  ОК  У діалоговому вікні Зміна тексту WordArt в текстовому полі Текст: введіть назву будь-якої фірми  Проекспериментуйте зі шрифтом і розміром символів  Натисніть на кнопку ОК.

4. Заберіть (виріжте) перше речення (див. п. 2) в буфер обміну.

5. Створіть спецефект WordArt над першим реченням:

Вставка  Об’єкт WordArt  Виберіть зі списку зразок  У текстове поле вставте текст з буфера обміну  Натисніть на кнопку ОК.

6. Змініть розміри і розташування спецефектів.

По черзі клацайте у межах об'єктів (з першим реченням і назвою фірми) та змінюйте їх розміри до бажаного формату, перетягуючи мишкою маркери (чорні прямокутники), що їх оточують.

7. Вставте ще один довільний об’єкт WordArt.

Розташуйте об'єкти на сторінці якнайкраще.

8. Дослідіть меню WordArt та кнопки на панелі інструментів: понатискайте на них. Оформіть текст якнайкраще.

На панелі інструментів WordArt виберіть Формат об’єкта ( )  закладка Кольори і лінії  Заливка: колір: способи заливки  закладки: Градієнтна (для першого об’єкта), Текстура (для другого) та Візерунок (для третього). Для градієнтної заливки та заливки візерунком задайте кольори (два) на власний розсуд. Задавши потрібне оформлення, натисніть на кнопку ОК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Текстовий редактор Word. Дії з об’єктами WordArt

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок