Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Редактор текстів Word: Word: побудова таблиць та діаграм

Редактор текстів Word: Word: побудова таблиць та діаграм

Назва:
Редактор текстів Word: Word: побудова таблиць та діаграм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,16 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Мета: Уміти створювати в текстовому документі таблиці та діаграми.

План

1. Вставити в текстовий документ таблицю і діаграму.

2. Нарисувати таблицю і вставити діаграму.

3. Перетворити текст у таблицю.

Теоретичні відомості

Такі дані як, наприклад, списки працівників фірм з анкетними даними, інформацію про друзів чи дані виробничого характеру варто наводити у вигляді таблиць.

Таблиці призначені для наочного подання інформації.

Елементами таблиці є клітинки (комірки), рядки, стовпці, рамки і дані, які є в клітинках (див. рис. 1).

Таблиці створюють засобами пункту Таблиця основного меню. Є три способи створення таблиць за допомогою таких команд:

• Вставити таблицю;

• Намалювати таблицю;

• Перетворити текст в таблицю.

Рис. 1 Елементи таблиці.

Розглянемо перший спосіб. Внаслідок виконання команди Таблиця  Вставити  Таблицю... отримаємо Діалогове вікно, де треба задати кількість стовпців і рядків майбутньої таблиці. Після натискання на кнопку ОК порожня таблиця розташується в документі там, де стояв текстовий курсор. Вводять у таблицю дані і відображають рамки.

Другий спосіб. Після виконання команди Таблиця  Намалювати таблицю, з'явиться панель інструментів Таблиці та межі (рис. 2).

Рис. 2 Панель інструментів Таблиці та межі.

Курсор миші набуде вигляду олівця. На цій панелі вибирають тип лінії, її товщину, колір. Розмістивши курсор-олівець у потрібному місці документа, рисують структуру таблиці: спочатку зовнішній прямокутник, а пізніше — усі потрібні лінії. Клацнувши двічі в клітинці, можна вводити дані. Щоб продовжити рисування, треба клацнути на кнопці з зображенням олівця, а щоб витерти намальоване — вибрати гумку.

Третій спосіб є дуже зручний: спочатку треба ввести дані, не задумуючись над виглядом таблиці. Між даними обов'язково треба набирати розділювач — символ, якого немає в даних, наприклад, кому, крапку чи інше. Введений текст виділяють і застосовують команду Таблиця  Перетворити  Текст у таблицю... .

Розглянемо основні дії, визначені над таблицями та їхніми елементами.

Щоб ввести дані в клітинку, треба спочатку клацнути на ній мишею (встановити курсор в клітинці).

Щоб переміщатися по таблиці, натискають на клавіші Таb (вперед), Shift + Таb (назад) чи на клавіші зі стрілками (клавіші управління курсором).

Щоб змінити розташування обмежувальних ліній, їх перетягують за допомогою миші. Можна вставляти чи вилучати рядки і стовпці. Клітинки можна об'єднати, виокремивши їх, застосувавши команду Об'єднати клітинки чи натиснувши на відповідну кнопку на

панелі .

Дані в клітинках (чи у всій таблиці) вирівнюють вертикально відносно верхньої чи нижньої межі або по середині; а також, як звичайно, горизонтально по відношенні до лівого краю, правого, центру (контекстне меню – Вирівнювання в клітинці...).

Вигляд таблиці можна змінити засобами команди Межі й Заливка... з пункту Формат. У відповідному діалоговому вікні є три закладки Межа, Сторінка і Заливка, які дають змогу зробити таке:

• вибрати тип рамки; тип, ширину і колір ліній; забрати окремі лінії.

• сторінку з таблицею взяти в рамку-рисунок.

• клітинки затінити чи замалювати їх кольором і прикрасити деяким візерунком.

Якщо таблиця містить числову інформацію, наприклад, про діяльність фірм, рекламу тощо, то її дані можна оформити також у вигляді діаграми. Щоб вставити відповідну до таблиці діаграму у текстовий документ, її треба виокремити (всю або частину) і виконати послідовність команд: Вставка  Малюнок  Діаграма. Через деякий час (що залежить від швидкодії Вашого комп'ютера) на екрані з'явиться таблиця в форматі Ехсеl, а також відповідна діаграма (стовпчикового типу).

Рис. 3 Стовпчикова діаграма.

У цей момент ще можна робити зміни в таблиці — діаграма змінюватиметься автоматично. Тип діаграми можна вибирати з запропонованого меню, клацнувши на кнопці типу. А можна нічого не змінювати, закрити вікно таблиці і клацнути на чистому полі десь у документі. Через мить стовпчикова діаграма (див. рис. 3) буде там. Тепер можна змінити розміри діаграми чи її розташування.

Діаграма — це об'єкт, який активізують (вибирають, виокремлюють) клацанням мишкою один раз у його межах. Активний об’єкт буде оточений маркерами (маленькими прямокутниками), перетягуючи які можна змінювати розміри об’єкта. Щоб перемістити вибраний об'єкт, курсор миші поміщають над об'єктом, затискають ліву клавішу і перетягують об'єкт на нове місце.

Задача 1

Вибори президентів, ректорів вузів, депутатів, лідерів партій і молодіжних організацій, старост груп тощо супроводжуються опитуванням про шанси претендентів.

Створити таблицю 1 з назвою Шанси претендентів, де навести дані про шанси декількох претендентів (зі 100%) станом на вчора і сьогодні.

Прізвища чотирьох претендентів ввести довільні, наприклад, своїх друзів. Числові дані будь-які, але сума в рядку повинна дорівнювати 100.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Редактор текстів Word: Word: побудова таблиць та діаграм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок