Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інформаційні системи в наукових дослідженнях

Інформаційні системи в наукових дослідженнях

Назва:
Інформаційні системи в наукових дослідженнях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,00 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
Інформаційні системи в наукових дослідженнях


Можна виділити наступні напрями використання інформаційних систем у наукових дослідженнях:–
імітаційне моделювання в природно-наукових і соціально-еконо-мічних сферах; –
автоматизоване проектування; –
логічне проектування; –
штучний інтелект у САПР; –
інформаційні механізми катастроф у суспільних системах; –
оптимізаційні завдання в техніці; –
високопродуктивні обчислювальні системи.
Імітаційне моделювання як новий науковий напрям у прикладній математиці та кібернетиці почало інтенсивно розвиватися в кінці 60-х рр., коли стали широко впроваджуватися і використовуватися складні технічні системи в самих різноманітних сферах людської діяльності (космос, транспорт, біологія, медицина, економіка, нові технології на виробництві та ін.).
Такі системи базуються на засобах обчислювальної техніки та включають до свого складу вимірювальні та керуючі комплекси, технологічне обладнання, людей-операторів. Їх дослідження традиційними математичними засобами стало неможливим або ж вони описуються такою великою кількістю математичних співвідношень, що знайти рішення виникаючих задач у прийнятний час практично неможливо, навіть за допомогою потужних ЕОМ. Закони функціонування подібних систем не завжди відомі. Поведінка систем багато в чому визначається людським чинником, що створює додаткову невизначеність при спробі їх обліку. Створювані системи багато в чому унікальні, що не дозволяє повною мірою використати дані та інформацію, отримані з інших аналогічних систем. Експерименти з самою системою або неможливі, або мають надто обмежене значення. Крім того, системи великого масштабу – багатофункціональні, тобто якість їх роботи оцінюється за багатьма чинниками.
Проблеми підвищення ефективності різних ланок у техніці та економіці вимагають розвитку нових методів дослідження, що враховують вказані особливості. Імітаційне моделювання, по суті, і стало єдиним методом вирішення задач подібного типу.
Існує багато визначень методу "Імітаційне моделювання" як інструментарію дослідження складних систем, але ми зупинимося на визначенні, наведеному в монографії відомого американського фахівця Р.Шеннона "Імітаційне моделювання систем – мистецтво і наука": "імітаційне моделювання є експериментальною і прикладною методологією, що має на меті:–
опис поведінки системи;–
побудова теорії і гіпотези, які можуть пояснити поведінку, що спостерігається; –
використання цієї теорії для прогнозу майбутньої поведінки і оцінки (з обмеженнями, що накладаються деяким критерієм або сукупністю критеріїв) різних стратегій, що забезпечує функціонування даної системи".
З погляду комп'ютерної реалізації імітаційне моделювання – це комплексний метод дослідження складних систем на ЕОМ, що включає побудову концептуальних, математичних і програмних моделей, виконання широкого спектра цілеспрямованих імітаційних експериментів, обробку та інтерпретацію результатів цих експериментів.
В Україні та колишньому СРСР становлення моделювання як наукової і прикладної дисципліни, пов'язано з ім'ям члена-кореспондента АН СРСР Бусленка Н.П.
Методологічною основою для розвитку імітаційного моделювання стали роботи Н.П.Бусленка, В.М.Глушкова, Н.Н.Моісєєва, Т.І.Мар-чука, І.М.Коваленка. Слід зауважити, що в колишньому СРСР склалися чотири школи у сфері імітаційного моделювання. Московська – на чолі з Н.П.Бусленком. Ленінградська – на чолі з А.А.Вавіловим, Новосибірська – на чолі з Т.І.Марчуком та Київська на чолі з В.М.Глушковим.
Вказані школи не мали офіційного статусу, але їх керівники мали високий науковий авторитет і публікації основоположних робіт з питань комп'ютерного імітаційного моделювання, а їх учні очолили наукові колективи, які виконали і продовжують виконувати великий обсяг досліджень у наступних традиційних напрямах у сфері імітаційного моделювання:–
розвиток методології, методів і технологій моделювання;–
розробка засобів і систем моделювання на базі універсальних алгоритмічних мов моделювання;–
розробка пакетів моделювання широкого призначення;–
розробка проблемно-орієнтованих пакетів моделювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Інформаційні системи в наукових дослідженнях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок