Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Характеристика технології пошуку в системі Іnternet та основні системні параметри

Характеристика технології пошуку в системі Іnternet та основні системні параметри

Назва:
Характеристика технології пошуку в системі Іnternet та основні системні параметри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,97 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Характеристика технології пошуку в системі Іnternet та основні системні параметри


За статистичними підрахунками, лише в системі Web знаходяться більш ніж 40 мільйонів сторінок інформації (1997). Кількість цієї інформації подвоюється кожні 4 місяці. Таким чином, на початок 2002 року об’єм Web-сторінок складає близько 164 мільярди. Враховуючи такий величезний обсяг інформації, пошук потрібних документів може здатися нездійсненним завданням. Але тут на допомогу приходять пошукові машини та каталоги.
Пошукові машини Web намагаються створити базу даних усієї системи WWW за допомогою програмних систем, що називаються павуки.
Технологія роботи програм-павуків є наступною: павуки переповзають від одного Web-вузла до іншого за допомогою системи URL і “збирають” необхідну інформацію для комплексної бази даних.
Якщо не враховувати сам факт використання системи павуків, то можна стверджувати, що різноманітні пошукові машини працюють по-різному. Одні розміщують в свою базу даних усі слова кожної Web-сторінки, а інші спочатку досліджують адреси вузлів, щоб потім вибрати серед них найбільш ефективні. Успіх пошукової машини залежить від способу її дії.
Зручна пошукова машина повинна мати наступні основні параметри:
Швидко виконати пошук та надати користувачеві інформацію в реальному часі.
Вміщувати максимально можливу кількість документів, які потрібно відшукати.
Розташовувати знайдену інформацію в порядку важливості документів у відповідності із заданим критерієм пошуку.
Недостатньо знайти всі документи, що вміщують пошукові слова, необхідно виділити з них ті, в яких слова вміщуються в необхідному контексті, і в той же час не допустити відсіювання необхідних матеріалів. Щоб вирішити завдання, важливо точно сформулювати запитання. Лише на перший погляд здається, що - усе це просто.
Розглянемо основні правила методології пошуку.
Проводячи пошук, важливо йти від загального до конкретного. Тобто, починаючи пошук із більш загального поняття, рухатися вглибину, поступово звужуючи коло;
а) сформулюйте запитання так, щоб у зону пошуку потрапили всі документи, що вміщують пошукове поняття;
б) намагайтесь виділити особливі ознаки, які властиві (або невластиві) власне цьому документу;
в) якщо кількість документів усе ще дуже велика, добавте в запитання часові обмеження.
Без особливої необхідності не використовуйте в запитанні прописні букви.
Не рекомендується застосовувати деякі символи, такі як: %, $, # тощо. Вони можуть сприйматися комп’ютером не так, як хотілося б користувачеві.
Потрапивши на домашню сторінку пошукової машини системи Internet, спочатку потрібно відшукати домашню сторінку бази даних, де документ може зберігатися.
В закордонних пошукових системах рекомендується складати запит на англійській мові. Часто пошук виконується системою по невидимим полям в HTML – документі. Ці поля вміщують назву і/або ключові слова, що еквівалентні змісту документу. У грамотно складеному документі всі ці слова - англійською мовою.
Приступаючи до розв’язування складної задачі, не довіряйте всю роботу одній пошуковій системі. Відсутність необхідного документу в базі даних однієї пошукової системи не означає, що він не існує. Посилання на документ можуть відшукатися на простому пошуковому сервері.
Коли виникнуть проблеми, то пошукайте підказку, яка порадить як правильно скласти запит.
Незалежно від того, якою пошуковою системою ви користуєтесь, загальний алгоритм пошуку наступний:
Перейдіть на початкову сторінку пошукової системи або на будь-яку сторінку, на якій знаходяться поля для введення запиту й кнопка для початку пошуку;
Коли система дозволяє послідовні уточнення області пошуку, то перейдіть в області, які визначають області пошуку інформації. В таких системах запитання в головному розділі здійснює пошук серед усіх вузлів Internet. Наприклад, коли ви знаходитесь в розділі “Новини”, то пошук за запитанням буде проводитися тільки серед тих вузлів, що присвячені останнім новинам;
Вводиться запит на пошук у відповідності з правилами, які прийняті у даній системі пошуку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Характеристика технології пошуку в системі Іnternet та основні системні параметри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок