Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Інформаційні системи в страховому бізнесі.

Загрузка...

Інформаційні системи в страховому бізнесі.

Назва:
Інформаційні системи в страховому бізнесі.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,59 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
На тему:
Інформаційні системи в страховому бізнесі.


Зростаюча роль системи страхування.
Страхування є одним з найбільш інформаційно насичених та інформаційно залежних видів бізнесу. Розвиток ринкових відносин та входження в світові інтеграційні процеси заставляє вже сьогодні наближатися до вимог світових стандартів. Зростають вимоги до об’єктивної оцінки фінансового стану підприємств, координації стратегій, що спрямовується на звуження фінансових ризиків та отримання конкурентних переваг. Це обумовлює необхідність впровадження в процес страхування автоматизованих інформаційних технологій.
Страхування - це система економічних відносин, які призначена для подолання і відшкодування різного типу втрат в результаті непередбачених випадковостей. Воно надяє всім господарським суб’єктам і членам суспільства гарантії у відшкодуванні втрат, одержаних в результаті нещасних випадків, стихійного лиха, викликаними непередбаченими обставинами в діяльності підприємств, фірм, банків.
Багаторічний досвід страхування переконливо показав, що воно є потужним фактором позитивного впливу на економіку. Саме страхування підвищує інвестиційний потенціал і дає можливість збільшити майно і багатство нації. Це важливо і для економіки України. Саме тому налагодження неперервного і безперебійного виробничого процесу, підтримка стабільності та стійкості економічного розвитку, підвищення рівня життя населення вимагає формування ефективної системи страхування.
Страхування включає сукупність форм і методів формування цільових фондів грошових засобів та їх використання на відшкодування втрат при непередбачуваних ризиках, а також для надання допомоги громадянам при наступленні певних подій в їхньому житті.
Перехід до ринкової економіки забезпечує суттєве зростання ролі страхування в суспільному відтворенні і значно розширює сферу страхових послуг. Страхування виступає з однієї сторони засобом захисту бізнесу і добробуту людей, а з іншої - видом діяльності, що приносить прибуток. Джерелами прибутку страхової компанії служать прибутки від страхової діяльності, від інвестицій тимчасово вільних ресурсів в об’єкти виробничої і невиробничої сфер діяльності, акції підприємств, банківські депозити, цінні папери і т.д.
Формування страхового ринку.
Сфера економічних відносин, де об’єктом купівлі - продажу виступає страховий захист, формується попит і пропозиція на нього, отримала назву страховий ринок. Обов’язковою умовою існування страхового ринку є наявність суспільної потреби на страхові послуги і наявність страхувальників, які здатні задовольнити ці потреби. Перехід вітчизняної економіки до ринкової суттєво змінює роль та місце страхувальника в системі економічних відносин. Страхові компанії перетворюються в повноправних суб’єктів господарського життя.
Діючий страховий ринок представляє собою складну інтегровану систему економічних, фінансових, інформаційних зв’язків, включає різні взаємодіючі структурні ланки.
Страховий ринок, як частина фінансово-кредитної сфери, є об’єктом державного регулювання і контролю з метою забезпечення його стабільного функціонування з врахуванням значимості страхування в процесі суспільного відтворення. Державне регулювання страхового ринку здійснюється через спеціальну податкову політику, прийняття законів по окремих видах підприємницької діяльності, законів, що регламентують укладання договорів страхування і розв’язання виникаючих суперечностей.
Основною ланкою страхового ринку є страхове товариство або страхова компанія. Страхова компанія - певна суспільна форма функціонування страхового ринку - це відокремлена структура, що здійснює підписання договорів страхування і їх обслуговування. Страховій компанії властиві техніко-організаційна єдність і економічна відокремленість її ресурсів, їх самостійний повний оборот. Страхова компанія функціонує в економічній системі, як самостійний господарський суб’єкт і вбудована у певну систему виробничих відносин. Економічно відокремлені страхові компанії будують свої відносини з іншими страхувальниками на основі перестрахування і співстрахування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Інформаційні системи в страховому бізнесі.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок