Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Безпека передачі інформації в банківській діяльності

Безпека передачі інформації в банківській діяльності

Назва:
Безпека передачі інформації в банківській діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,03 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Безпека передачі інформації в банківській діяльності


План
Історія виникнення конфіденційної передачі даних.
Сутність, види та функціонування комп'ютерних систем.
Захист від несанкціонованого доступу до комп'ютерних систем.
Особливості розвитку комп'ютерної злочинності.
Боротьба з комп'ютерною злочинністю в Україні.


1.Історія виникнення конфіденційної передачі даних.
Уже наприкінці 50 – х у результаті бурхливого зротання міжнародної торгівлі стало очевидним, що потужностей “паперових” систем банківських розрахунків замало для забезпечення надійного й швидкого зв'язку між банками та їхніми філіями в різних країнах. Становище ускладнювалось й через те, що різні банки використовували різні, часто практично несумісні системи розрахунків. З огляду на це й постала потреба створити “єдину мову” фінансових повідомлень і єдину систему їх передачі. Щоб покращити становище, потрібно було створити стандартні й універсальні формати повідомлень, що придатні для використання в будь – якому банку світу.
Пошук більш ефективних засобів роботи змусив на початку 1960 – х років зібратися 60 американських і європейських банків для дискусії з приводу створення системи стандартизації у міжнародній банківській справі. Було прийнято рішення, що кінцевою метою створення системи повинно стати використання комп'ютерів, засобів телекомунікацій, які забезпечують більш надійну, швидку і безпечну систему передачі банківської інформації. В основу проекту покладені такі вимоги:
Платіжні операції мають здійснюватись без участі паперів і як можна більш раціонально;
Обмін інформацією між банками повинний бути прискорений з використанням засобів телекомунікацій;
Мають бути мінімізовані типові банківські ризики (втрата, помилковий напрям платежів, фальсифікація платіжних доручень ).
Ініціатива створення міжнародного проекту, що ставив на меті забезпечення
всім його учасникам можливості цілодобового високошвидкісного обміну банківської інформації, при високому ступені контролю і захисту від несанкціонованого доступу, бере початок у 1968 р. Дещо пізніше (у 1972р.) ця ініціатива офіційно була оформлена в проект, що отримав назву MSP (Massage Switching Project) – проект комутації повідомлень. У тому ж році були виконані розрахунки і дані рекомендації із створення рентабельної системи обміну банківською інформацією. Вони зводились до наступного:
Система повинна базуватися на створенні міжнародноії мережі і мережевої служби сервісу, на стандартизації процесів, а також стандартизації форматів повідомлень, на стандатизації засобів і обладнання для підключення банків до мережі;
Для забезпечення рентабельності при вартості передачі одного повідомлення 0,15 $, система має обробляти не менше 100 тис., повідомлень на добу за участю приблизно 70 банків;
Система повинна містити два незалежні і пов'язані один з одним розподільчі центри та концентратори зв'язку в кожній із країн – учасниць системи.
Базуючись на цих рекомендаціях, 239 банків із 15 країн Європи та Північної Америки у травні 1973 року у відповідності з бельгійським законодавством створили компанію SWIFT, що почала створювати відповідну систему передачі банківських повідомлень, яка й отримала таку ж назву. Було визначено, що метою компнії є проведення досліджень, створення та експлуатація засобів, необхідних для забезпечення віддаленого зв'язку, передачі та обробки конфіденційних фінансових повідомлень, що є приватною власністю, для загальної користі його членів.
Наступні чотири роки були присвячені рішенню організаційних і технічних питань з розробки формалізованих методів обміну фінансовою інформацією і створення міжнародної мережі передачі даних з використанням стандартизованих повідомлень. Після введення системи у дослідницьку експлуатацію на початку 1976 р., та вирішення ряду проблем, 9 травня 1977 р., відбулося офіційне відкриття системи SWIFT. Під кінець року кількість банків – членів збільшилось до 586 (проти 513 на час її відриття). Вони забезпечували щоденний трафік до 500 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Безпека передачі інформації в банківській діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок