Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Ручні і кишенькові комп

Ручні і кишенькові комп

Назва:
Ручні і кишенькові комп
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,28 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ
Ручні і кишенькові комп'ютери,
які працюють під керуванням Windows CE
Ця стаття про попутників, здатних скласти компанію молодій людині, якій необхідно написати кілька статей, відповісти на десяток повідомлень електронної чи пошти просто покопатися в залишених на пам'ять записочках. Так, так, мова йтиме про Handheld (рука-тримаючих) і Palm (долонний) PC працюючих під керуванням операційної системи Microsoft Windows CE. Неймовірно що швидко розвивається напрямок дійсний персональних комп'ютерів (завжди знаходяться разом з персоною власника) поступово перетворюється в повсякденну реальність для багатьох людей. Нехай, поки що лише за кордоном. А чим, запитується, ми гірше?
Отже, що ж ми бачимо, оглянувши ринок подібних пристроїв з висоти мого старого біля-комп'ютерного крісла:
Переваги - компактні розміри, мала маса, довгий час автономної роботи, простота використання, постійна готовність додатків, відсутність механічних нагромаджувачів, широкий діапазон застосовності.
Недоліки - невисока продуктивність, проблеми з введенням інформації (маленька клавіатура, невисока якість розпізнавання тексту), обмежені можливості програмного забезпечення, низька якість відображення інформації, обмежена підтримка периферійних пристроїв.
Але це здалеку, із крісла. А якщо підійти ближче і доторкнутися руками? Зрештою, $355 за деякі моделі - цілком можлива для багатьох ціна.
Windows CE
Логічно було почати цю статтю з опису заліза. Але ми, зрозуміло, надійдемо інакше. Одна з "Самих Улюблених Компаній", ніяк не могла пропустити повз себе (і своєї кишені) такий перспективний і новаторський ринок. Утім, спочатку на ньому панували різні міні-Ос, як правило, спеціально розроблені під перші лінійки (зовсім на початку - штуки) моделей HPC, від фірм, що ризикнули прокласти першу стежину. ОС панували, а улюблена фірма тим часом спостерігала, так, як це вміє робити тільки вона. Пам’ятаєте, наприклад, перспективну систему DR-DOS, відмінні ідеї творців якої дотепер живі … у продуктах Microsoft.
Через кілька років з'явилася Windows CE. "Ефективна, масштабована операційна система для широкого діапазону застосувань" - так характеризує свого Буратіно папа Гейтс. І він безсумнівно правий. Це 32 біт продукт, багато в чому написаний з нуля (ні, це зовсім не той нуль, з якого складаються 50% основного коду Windows 9x). Система складається з компактного ядра, конфігурованого набору модулів і драйверів.
Коротка характеристика ядра:
Що витісняє багатозадачність, нитки, багатопроцесорність (!), віртуальний адресний простір з підкачуванням з FAT файлової чи системи з ОЗУ і ПЗУ. Запуск задач, як за допомогою завантаження, так і прямо з ПЗУ. Багаторівнева модель переривань, претензії на малі затримки переключення задач і обробки подій, властиві операційним системам реального часу (у версії 3.0 ці претензії більш-менш обґрунтовані). Можна зробити комплімент: як нt крути, це могутній заділ, здатний забезпечити системі великий час життя на ринку і широкий спектр можливих застосувань. Цікаво, у кого це ядро було куплене :).
У дійсності, історія системи нагадує гарний детектив з безліччю несподіваних поворотів. Родом ядро з фірми Digital. Відтіля в Microsoft прийшов як те один відомий гуру, фахівець з відкритих операційних систем, що він для цього самого Digital і проектував. Open VMS, OSF/1 Unix, Digital Unix і все таке. А перейшов він у Microsoft для написання принципово нової операційної системи. Як Ви напевно здогадалися, мова йде про першу версію Windows NT. Потім пройшли роки, і в надрах Microsoft дозріла ідея вийти на досить специфічний ринок ОС реального часу, призначених для критичних додатків (наприклад, керування промисловим устаткуванням). І початку створюватися спеціальна версія NT для подібних застосувань. За всіма законами систем керування вона повинна бути модульною, забезпечувати гарантований час реакції на події, бути досить компактної для примінення в ПЗУ. Довідалися? Так, так вийшло, що NT реального часу не вийшла, а з'явилася Windows CE для компактних комп'ютерів і "широкого діапазону застосувань".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ручні і кишенькові комп

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок