Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> WWW-сервери. Проблема інтерактивності

WWW-сервери. Проблема інтерактивності

Назва:
WWW-сервери. Проблема інтерактивності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,03 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
WWW-сервери. Проблема інтерактивності
Найбільш придатним для організації дистанційного навчання є гіпертекстове середовище World Wide Web (WWW) в Інтернет, чи Web-середовище, що забезпечує інтеграцію усіх видів інформації і її транспортування на будь-які відстані. Таке середовище також має у своєму розпорядженні широкі можливості в плані надання універсального інтерфейсу. Зазначені переваги WWW дозволяють вирішувати цілий спектр завдань ДН, у тому числі завдань створення навчальних і тестових засобів, збереження і представлення навчальних курсів у будь-якому вигляді, комбінуючи текстові, графічні, аудіо- і відеоматеріали. Використання мови JAVA дозволяє створювати додатки, що завантажуються по мережі, що значно полегшує роботу. При цьому забезпечується функціонування програмних засобів на різних платформах. Перший досвід застосування Web-середовища для організації дистанційного навчання показав, що навчальні матеріали, реалізовані в такий спосіб, не повинні бути “калькою” звичайних підручників і навчальних посібників, а повинні містити нові, не доступні в звичайному підручнику, дані. У числі таких особливостей, насамперед, слід зазначити засоби підтримки інтерактивності процесу навчання.
2.3.1. Інтерактивні Web-додатки
Застосування Web-технологій в сфері освіти тим ефективніше, чим вище ступінь інтерактивності. Досить надійно і ефективно зарекомендували себе інструментами надання Web-документам зазначених властивостей стандартні засоби мови HTML у сполученні з можливостями CGI-додатків. Мова HTML (HyperText Markup Language, мова розмітки гіпертексту) – це мова програмування, на якій створюються Web-сторінки. На відміну від традиційних мов програмування, HTML надає засоби опису формату документа, тобто в звичайний текст додаються спеціальні HTML-елементи, що вказують програмі перегляду документа (Web-браузеру), як відображати його на екрані монітора. Мова має у своєму розпорядженні засоби включення в документ графічної і мультимедійної інформації, організації посилань на інші документи. Організація інтерактивної взаємодії користувачів у Web-середовищі забезпечується за допомогою спеціальних програм, написаних у відповідності зі специфікацією CGI (Common Gateway Interface, загальний інтерфейс шлюзу). Ці програми розширюють можливості Web-сервера в частині функцій, що не є для нього стандартними. Іншими словами, програми CGI – це “ворота” до всіх можливостей комп'ютера, на якому функціонує Web-сервер. Посилання на CGI-програми (“CGI-скрипти”) включаються до складу HTML-документа. При звертанні до них на WWW сервері запускається CGI-скрипт ( програма, що виконується мовою C, Pascal, Perl і т.п.), що реалізує поставлене завдання (перегляд бази даних, сортування даних, відправлення пошти і т.д.), і результат її виконання передається користувачу у формі HTML-сторінки. На цій базі можуть створюватися електронні навчальні посібники, які доступні з Інтернет і дозволяють викладачу та слухачу активно взаємодіяти в ході навчального процесу. На основі використання таких технологій у були реалізовані, наприклад, розділ “Лінійна алгебра” курсу “Вища математика” і розділ “Наближення функцій” курсу “Чисельні методи”, що передбачають навчання, тестування і контроль знань.
Досить врівноваженою та зручною вважається запропонована система навігації, що дозволяє швидко знаходити потрібні розділи й орієнтуватися в структурі комп'ютерного підручника. Звичайна посторінкова навігація в тексті курсу (“сторінка назад”, “у початок поточної теми”) доповнена системою “закладок”, по яких можливо швидке звертання до потрібних фрагментів. Доступ по розділам, темам і підтемам реалізований за допомогою інструменту “Зміст”, що представляє всі теми курсу у виді ієрархічної структури. При читанні тексту курсу можливий перехід до зв'язаних фрагментів за словами, виділеним кольором. Зображення, відеофрагменти і звуки викликаються при читанні за допомогою спеціальних “іконок” (кнопок) у тексті курсу. Кнопки роботи з текстом (“назад по тексту”, “у початок теми”, “до останньої переглянутої теми”) відділені від кнопок інструментів (“зміст”, “глосарій”, “допомога” і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: WWW-сервери. Проблема інтерактивності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок