Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Комп'ютерні інтерфейсні технології

Комп'ютерні інтерфейсні технології

Назва:
Комп'ютерні інтерфейсні технології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,04 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
КОМП'ЮТЕРНІ ІНТЕРФЕЙСНІ ТЕХНОЛОГІЇ
Організація передавання даних комп 'ютером та його інтерфейси. Шини введення-виведення РСІ, РСІ-Х, Future I/O, NGIO. Передавання даних через послідовний порт RS-232C. Використання пара-лельного порту. Шина USB. Шина Firewire.
7.1. Організація передавання даних комп'ютером та його інтерфейси
Спосіб організації та параметри передавання даних комп'ютером визначають числові та якісні характеристики доступу користувача до комп'ютерної мережі. В цьому розділі ми розглянемо комп'ютерні інтерфейсні технології, тобто технології, які використовують для при-єднання периферійних пристроїв та організації невеликих мереж у безпосередньому оточенні комп'ютера (завдовжки від кількох до десятка метрів).
На підставі розгляду способів передавання даних з комп'ютера та його інтерфейсів можна визначити різні підходи до організації передавання:
передавання даних з використанням спеціальної адаптерної плати, яку приєднують
до роз'єднувача розширення комп'ютера;
використання послідовного порту, виконаного згідно зі стандартом RS-232C;
через паралельний принтерний порт.
через інші наявні інтерфейсні порти.
Бурхливий розвиток інтерфейсних технологій останнім часом привів до появи нових інтерфейсних портів, що підтримують технології USB або Fire Wire. У сучасних комп'ютерах відмовилися від послідовного та паралельного портів, замінивши їх портами USB (Firewire). Комп'ютери без застарілих типів портів (legacy free PC) мають простіше внутрішнє компону-вання і значно ліпші параметри передавання. Незважаючи на це, наявність широкої бази ком-п'ютерів з послідовними та паралельними портами спонукають до вивчення цих технологій.
7.2. Шини введення-виведення РСІ, РСІ-Х, Future I/O, NGIO, System I/O
В архітектурі комп'ютера введення-виведення даних через адаптери, приєднані до роз'єднувачів, розширення відбувається за посередництвом внутрішньої шини введення-виведення. Ця шина приєднана до системної шини комп'ютера, і від її характеристик значно залежать параметри передавання даних через адаптер.
Архітектури шин уведення-виведення мають деяку історію. Наприклад, у наявних сьогодні комп'ютерів-можна виявити шиниі (та відповідні-роз'єднувачі) архітектур ISA, EISA, PCI. Найновішою з них є шина РСІ, яка набула масового поширення з середини 90-х років.
Шину РСІ (Peripheral Component Interconnect) використовують для сполучення системної внутрішньої шини комп'ютера з периферійними пристроями. Вона реалізує паралельне передавання інформації. Ширина шини 32 біти, отже, за один раз відбувається передавання 4 байтів. Шина стандарту РСІ 2.0 працює з частотою 33 МГц. Тому максимальна теоретична швидкість передавання по такій шині - 132 Мбайт/с (в EISA максимум - 33 Мбайт/с). На різних стадіях передавання провідники шини використовують для передавання команд та даних.
У шинах ISA та EISA запит від периферійного пристрою на обслуговування повинен пройти міст, шину пам'яті, кеш шини, локальну шину процесора. Шина РСІ сполучена з локальною шиною процесора через спеціальний міст напряму. Це дає змогу одночасно виконувати декілька операцій, наприклад, читання пам'яті процесором та роботу пристрою з кешем моста. Це також забезпечило незалежність шини РСІ від типу процесора (тому РСІ працюють, наприк-лад, у комп'ютерах Macintosh та з процесорами Alpha).
У шині РСІ передавання адрес і даних відбувається в різних циклах. Однак завдяки підтримці пакетного передавання та режиму володіння шиною передавання значно прискорене. Перед початком такого передавання передавач та приймач домовляються про обсяги переда-вання, а потім передавання відбувається безперервним потоком, який не можуть перервати інші пристрої.
Шина РСІ підтримує автоматичне конфігурування, Plug-and-Play, прямий доступ до пам'яті, перевіряння даних на парність.
На відміну від ISA, у якій кожен периферійний пристрій повинен користуватися окремим перериванням, РСІ дає змогу пристроям застосовувати одне переривання. В ISA реалізоване переривання за фронтом (edge-triggered interrupt), тоді як у РСІ - переривання за рівнем (level-triggered interrupt).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Комп'ютерні інтерфейсні технології

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок