Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Аналіз стану розвитку конкуренції на сучасних ринках України (на прикладі кондитерської промисловості)

Аналіз стану розвитку конкуренції на сучасних ринках України (на прикладі кондитерської промисловості)

Назва:
Аналіз стану розвитку конкуренції на сучасних ринках України (на прикладі кондитерської промисловості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,48 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Аналіз стану розвитку конкуренції на сучасних ринках України (на прикладі кондитерської промисловості)


План


Вступ
Інтеграція України в Європейський Союз ставить гострі питання щодо конкурентноздатності наших підприємств на світовому і внутрішньому ринках.
В останні роки в Україні не було створено жодного зразка товару, що перевищує кращі світові досягнення. Питома вага виробів, що не відповідають світовому рівню, постійно зростала з 37.2% у 1994р. до 40.7% у 2000р. якщо в 1991-1992р. Україна займала перше місце серед колишніх республік СРСР і 138 місце по загальносвітовому рейтингу, те вже в 2001-2002р. 7 і 147 місце відповідно. Однак, останнім часом в Україні збільшується кількість конкурентноздатних товарів, які можна успішно реалізовувати на зовнішніх ринках за умови дотримання міжнародних стандартів, нормативів і вимог якості, цей асортимент можна буде розширити завдяки постійному підвищенню якості продукції, наближенню її до світових стандартів, зниженню виробничих витрат .
Кондитерська промисловість належить до галузей, що динамічно розвиваються та становлять чималий інтерес для іноземних інвесторів. В Україні виробництвом кондитерських виробів займаються більш 200 підприємств, у тому числі 30 спеціалізованих кондитерських фабрик, цехи заводів продовольчих товарів і цехи хлібозаводів, малі підприємства й інші. Загальноекономічна криза в країні природно зіграла свою негативну роль у розвитку кондитерської галузі, однак на відміну від інших сфер, кондитерський ринок у даний час переживає досить бурхливий розвиток, і споживач з деяких пір почав надавати перевагу саме вітчизняним продуктам через найбільш оптимальне співвідношення "ціна-якість" .
Зміни, що відбулися в країні протягом 10 років зробили в основній своїй масі різко негативний вплив на діяльність підприємств. Втрати, понесені українськими підприємствами, можна пояснити наступними факторами:
Зовнішні фактори (перерозподіл загального фінансово-економічного простору на окремі національні ринки, незахищеність внутрішнього ринку виробників від неякісної імпортної продукції, неадекватна система оподатковування);
Внутрішні (відсутність фахівців з питань менеджменту, маркетингу, реклами, фінансів; значний знос основних фондів).
Проте, подальший розвиток кондитерського ринку України неможливо без всебічної підтримки державою вітчизняних товаровиробників. У першу чергу це стосується зменшення експортних зборів, податків із прибутку й оренди землі. При виконанні цих умов виробники одержать можливість для нормальної діяльності як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, що у свою чергу підвищить міжнародний авторитет України і принесе матеріальну користь.


1. Розвиток ринку кондитерських виробів в Україні за період 1990-2002 років.
Складна економічна ситуація, що склалася за останні роки в Україні (низька платоспроможність населення, стихійний ринок, високі податки, висока вартість сировини й енергоресурсів, ставки плати за кредити) привели до виникнення ряду проблем на ринку продовольчих товарів. Крім цього, значними проблемами є скорочення числа оптових покупців, контроль за закупівельними і роздрібними цінами, надлишкові витрати маркетингу.
Активізація підприємницької діяльності, відкриття границь і різке скорочення обсягів випуску дозволили імпортним товарам стрімко зайняти позиції, залишені українськими фабриками. Імпортна продукція, що попадає на наш ринок, складається з двох груп: перша – масово представлена продукція виробництва Польщі і Туреччини, основою її популярності була новизна, низький рівень цін, якість дизайну упакування, етикетки. Друга – високоякісна і дорога продукція виробництва Франції, Німеччини, Бельгії і деяких інших країн.
Лідерами галузі в даний момент вважаються ЗАТ "Київська кондитерська фабрика ім. Карла Маркса", концерн "АВК", Львівська кондитерська фабрика "Світоч", АТЗТ "Харківська бісквітна фабрика", ЗАТ "Донецька кондитерська фабрика", АТЗТ "Виробничо-торгова фірма "Буковинка" та інші.
Виробничий потенціал кондитерської промисловості України здатний виробляти в рік біля мільйона тон кондитерських виробів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Аналіз стану розвитку конкуренції на сучасних ринках України (на прикладі кондитерської промисловості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок