Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Питання соціальної та криміналістичної характеристики комп`ютерного злочинця 

Питання соціальної та криміналістичної характеристики комп`ютерного злочинця 

Назва:
Питання соціальної та криміналістичної характеристики комп`ютерного злочинця 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,39 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Питання соціальної та криміналістичної характеристики комп`ютерного злочинця
 


Показником рівня розвитку будь-якого суспільства стає право не тільки на вільний доступ до інформації, але і на надійний захист інформації обмеженого доступу. На початку XXI століття, коли сучасні інформаційні технології інтенсивно впроваджуються в усі сфери життя і діяльності суспільства, національна безпека починає прямо залежати від забезпечення інформаційної безпеки, що в свою чергу гарантує стабільність суспільства, забезпечення прав і свобод громадян та правопорядок.
Громадськість все більш цікавиться цими питаннями, оскільки кожний власник або користувач комп`ютеру - це потенційний потерпілий, якого можуть очікувати тяжкі наслідки в разі вчинення злочину, особливо у комерційному та промисловому секторі, де можливі великі фінансові втрати. Комп`ютерні злочинці за допомогою міжнародних комп`ютерних мереж - типу Інтернет - широко розповсюджують свій кримінальний досвід, не звертаючи увагу на національні кордони, що вимагає відповідних кроків кооперації від поліцейських установ протидіючих цим злочинам. Все це вимагає оперативного обміну інформацією про комп`ютерні злочини.
З розвитком глобальної комп`ютерної мережі Інтернет набули поширення так звані «кіберзлочини». Саме тому, проблема захисту інформації сьогодні є особливо актуальною. Багато проблем виникає у зв`язку з крадіжками послуг зокрема, вторгнення до телефонних мереж та незаконна торгівля послугами зв`язку. Також Інтернет широко використовують торговці піратським програмним забезпеченням, порнографією, зброєю та наркотиками для ведення справ, обміну інформацією, координації злочинних дій. Комп`ютерні мережі, окрім всього, можуть стати об'єктом нападу терористів.
В багатьох країнах для боротьби з цим видом злочину створені спеціалізовані підрозділи, які займаються виявленням, розслідуванням кіберзлочинів та збором іншої інформації з цього питання на національному рівні. Саме спеціалізовані національні поліцейські підрозділи утворюють головне ядро сил протидії міжнародній комп'ютерній злочинності. Такі підрозділи вже створені і діють тривалий час у Сполучених Штатах Америки, Канаді, Великобританії, Німеччині, Швеції, Швейцарії, Бельгії, Португалії, Австрії, Польщі та багатьох інших країнах. Це дало можливість накопичити матеріал про законодавче регулювання та організаційний досвід боротьби з комп'ютерною злочинністю в різних країнах, підготувати ряд аналітичних оглядів і публікацій з цих питань, ознайомити співробітників МВС з цим новим для України видом злочинів, внести конкретні пропозиції по удосконаленню кримінального законодавства України.
Необхідно терміново розробити та прийняти на державному рівні національну Програму протидії комп'ютерним злочинам, що забезпечить належний рівень організації питань по аналізу, прогнозуванню, попередженню, викриттю та розслідуванню такого небезпечного явища в суспільстві, якими є комп'ютерні злочини.
Відомо, що особа злочинця досліджується різними науками. Кримінологічні дослідження обмежуються головним чином тими особливостями людини, які необхідні для використання з метою кримінальної профілактики, попередження злочинів.
Характеризуючи особу комп'ютерного злочинця, необхідно відмітити основну ознаку, а саме: в електронну злочинність втягнуто широке коло осіб, вiд висококвалiфiкованих фахiвцiв до дилетантів. Правопорушники приходять з усiх сфер життя i мають рiзний рiвень підготовки.
Для протидії цьому новому виду злочинів необхідно вивчення цієї проблеми і дослідження криміналістичних та психологічних рис кіберзлочинців. Вiтчизнянi та зарубiжнi дослiдження дають змогу намалювати портрет типового комп'ютерного злодiя, тобто вiдповiдний профiль даного соцiального типу [1].
Формування банку типових моделей різних категорій злочинців, вивчення загальних рис цих людей, дозволяє оптимізувати процес виявлення кола осіб, серед яких вірогідно вести пошук злочинця.
З метою глибшого вивчення цієї проблеми необхідно чітко знати, хто ж вони - комп`ютерні злочинці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Питання соціальної та криміналістичної характеристики комп`ютерного злочинця 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок