Головна Головна -> Реферати українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Комп'ютерні віруси та засоби боротьби з ними

Комп'ютерні віруси та засоби боротьби з ними

Назва:
Комп'ютерні віруси та засоби боротьби з ними
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,38 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Зміст

Вступ 3

Що таке комп'ютерні віруси? 3

Як проявляють себе комп'ютерні віруси? 6

Збитки, що завдають комп'ютерні віруси 7

Декілька "класичних" прикладів комп'ютерних вірусів 8

Файлові віруси 8

Вірус VIENNA (Відень) 8

Вірус CASCADE (Каскад, водоспад) 8

Вірус BLACK FRIDAY (Чорна п'ятниця) 8

Вірус DARK AVENGER (Чорний месник) 9

Бутові віруси 9

Вірус PING PONG (назва не потребує перекладу) 9

Вірус STONED (Закам'янілий) 9

Вірус BRAIN (Мозок) 9

Вірус DINAMO (назва не потребує перекладу) 9

Найбільш поширені сучасні комп'ютерні віруси 10

Макро-віруси Word (Word Macro Viruses) 10

AntiEXE 10

AntiCMOS 10

One_Half 11

Tchechen 1912, 1914 11

Засоби боротьби з комп'ютерними вірусами 11

Загальні рекомендації 11

Антивірусна програма Aidstest Д.Лозинського 13

Антивірусна програма DrWeb І.Данилова 14

Антивірусні програми Scan та Clean J.McAfee 14

Антивірусна програма Norton AntiVirus 15

Антивірусна програма ADinf Д.Мостового 15

Антивірусна програма AVP Є.Касперського 15

Захист від вірусів у комп'ютерних мережах 15

Де знайти додаткову інформацію? 16

Література 16

Вступ

Як відомо, в англомовній літературі для позначення продукції, пов'язаної з інформатикою, широко використовуються терміни "Hard Ware" (жорсткий продукт, технічні засоби, комп'ютери) та "Soft Ware" (м'який продукт, програми, програмне забезпечення). З масовим поширенням персональних комп'ютерів (ПК) з'явився новий термін "Bad Ware" (поганий продукт). До останнього відносять в першу чергу комп'ютерні віруси, троянських коней та черв'яків.

Далі основну увагу присвятимо комп'ютерним вірусам. Ми розглянемо, що таке комп'ютерні віруси, як вони себе проявляють і якої шкоди можуть заподіяти, наведемо декілька їх класичних і сучасних прикладів і, нарешті, обговоримо засоби боротьби з ними. Для поглибленого вивчення цих питань можна використати монографію відомого київського вірусолога М.Безрукова "Компьютерные вирусы" [1].

Відносно двох останніх видів "поганого продукту" зауважимо таке.

Комп'ютерні троянські коні, як і їх міфічні попередники, маскують свої дії під виглядом благопристойної, безневинної продукції, завдаючи болісні, руйнівні удари по вашій інформації. В той же час функцій розмноження, зараження інших програм, на відміну від вірусів, троянські коні не мають. Їм часто присвоюються точні (або дуже схожі) імена широко відомих комп'ютерних програм. Свого часу троянські коні набули такого поширення, що солідні комп'ютерні журнали щомісяця друкували їх довгі списки.

Комп'ютерні черв'яки являють собою програми, які призначені для проникнення через інформаційні мережі до даних, що зберігаються в інших фірмах, установах тощо. Зрозуміло, що робиться це з корисливих міркувань.

Відзначимо також, що створення та розповсюдження вірусів, троянських коней та черв'яків, незважаючи на мотиви цього, є, безумовно, шкідливими для суспільства діями, що завдають значних матеріальних збитків. Ось чому у деяких країнах ці дії розглядаються як карний злочин і переслідуються законом. На жаль авторів "поганої продукції" знайти дуже нелегко!

Що таке комп'ютерні віруси?

Із загальної точки зору комп'ютерні віруси являють собою програми, які мають здатність до прихованого розмноження у середовищі операційної системи за допомогою включення у код, що виконується, (програми, компоненти операційної системи, пакетні файли, текст, що компілюється, тощо) своєї, можливо модифікованої копії, яка зберігає здатність до подальшого розмноження. Крім функції розмноження (зараження інших файлів) комп'ютерні віруси виконують, як правило, ті чи інші деструктивні дії, про які мова бути йти далі.

Цей варіант належить М.Безрукову і базується на означенні, даному у 1989 р. Ф.Коуеном (F.Cohen) — піонером першого серйозного дослідження комп'ютерних вірусів.

За способом зараження більшість комп'ютерних вірусів можна підрозділити на два класи: файлові та бутові віруси. Розглянемо коротко механізми їх дії.

Найпоширенішим засобом зараження файлу вірусом є дописування його тіла у кінець файлу (див. рис. 1). При цьому, щоб при запуску зараженого файлу одразу одержати управління, вірус замість початку файлу, який приховує у своєму тілі, ставить команду переходу на себе. Після того, як вірус відпрацював, він передає управління файлу-жертві. В деяких випадках, якщо в силу тих чи інших причин початок файлу, що інфікується, не зберігається, або є ще якісь "помилки" у вірусі, файл буде зіпсований і його подальше лікування буде неможливим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Комп'ютерні віруси та засоби боротьби з ними

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок